Nitka male2

NITKA
pitbull, wiek 1 rok

Wygląd: ruda, uszy mocno cięte.
Charakter: spokojna, miła, smutna, niechętna do innych psów. 
Zdrowie: zachudzona, w trakcie diagnostyki.

Miejsce pobytu: dom stały, Warszawa

Nitka to roczna pitbullką. Kompaktowa i drobna i na chwilę obecną zachudzona. Obecnie waży tylko 18 kg. Ma trochę do nadrobienia.
Nitka, pomimo młodego wieku jest psem, po którym już widać przeszłość. Nie tryska radością jak psy w jej wieku. Jest takim "smutnym, dobrym" czworonogiem. Jest bardzo miła, ze spokojem przyjmuje to co człowiek z nią robi. Stara się nie być kłopotliwa. U weta bezproblemowa. Widać, że człowieka kocha, ale żyła dotąd obok niego. Mieszkała w mieście, w bloku. Niestety nie była regularnie wyprowadzana na spacery, więc nie zna zasad zachowania czystości. Przed domem tymczasowym dużo pracy i nauki. Do psów Nitka jest nieprzychylna i je oszczekuje. Do dalszej obserwacji pozostawiamy jej ocenę w tym aspekcie. Na dziś szukamy domu bez innych zwierząt. Nitka jest w trakcie odrobaczania i badań, ponieważ nigdy nie była u weta.
Szukamy dla niej bardzo domu tymczasowego, takiego, który ma warunki i czas na prace z psem.

Nitka 4 Nitka 5 Nitka 6
Nitka 7 Nitka 8 Nitka 9

02.02.2019 Nitka w hoteliku odnalazła się bardzo dobrze. Jest cicha, bez problemu zostaje sama w boksie. Nie wykluczamy jednak, że będzie niszczyć zostawiana sama. Przyuczamy ją do kennel klatki, aby zwiększyć jej szanse na adopcję. Nauka czystości idzie nad wyraz opornie. Kilka miesięcy braku spacerów odbija swe piętno. Do psów - nie mamy możliwości sprawdzenia jej zamiarów, bo na razie nie mamy "ogarniętego czworonoga" w rolę testera. Do ludzi jest nadal cudna!
Nitka została przez nas przebadana i wyniki krwi są ok., nie stwierdzono alergii, w USG nie ma nic niepokojącego Odrobaczyliśmy i zaszczepiliśmy.

09.02.2019 Odwiedziliśmy Niteczkę w hotelu i zabraliśmy ją na spacer i do lasu i do miasta. Przypominamy, że sunia szuka domu stałego, ale bardzo chętnie także tymczasowego, bo na dziś pomieszkuje w hotelu dla psów.
Nitka ma spore braki wychowawcze wynikające z braku czasu i możliwości jej byłych właścicieli. Nie była wychowywana, nie miała zaspokajanych podstawowych potrzeb. Chowana w bloku, nie była regularnie wyprowadzana na spacery. Gdy do nas trafiła nie była w stanie zachować czystości w domu. Dzięki pracy z kennel klatką problem został zażegnany. Z pewnością nowy opiekun będzie musiał na nowo z nią popracować. Sunia jest bardzo zagubiona, w człowieku szuka wsparcia i oparcia w każdej sekundzie. Nieśmiało macha ogonem, wraca na zawołanie, ale jakby czekała czy coś złego po tym nastąpi. Mimo to nie jest psem lękowym. Nie boi się miasta, ładnie podrózuje samochodem, jest grzeczna u weterynarza. Na dziś jest psem, który bardzo chce komuś zaufać, szuka spokojnego i czytelnego przewodnictwa. Konsekwencja, spokój, przewidywalność, narzucenie poczucia bezpieczeństwa - to jest jej bardzo potrzebne.
Nie jest to zwykły pies do adopcji i nie jest zwykły roczny, tryskający energią pitbull. To pies, który nad wyraz potrzebuje swojego człowieka i zaufania jakie będzie miała do niego. Wadą Niteczki jest jej stosunek do zwierząt. Niestety musi być jedynaczką. Nitka obecnie przebywa w hotelu dla psów 30 km od Warszawy. Osoby chętne podarować jej dom, prosimy o kontakt: 501 797 018 lub mail: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

Nitka 10 Nitka 12 Nitka 13

15.05.2019 Nitka przeprowadziła się do domu tymczasowego, do Pauliny, Pawła i ich uroczego syna Antka. Sunia wspaniale odnalazła się w tej rodzinie. Nauka czystości i zostawania samej  nie poszła w las bowiem pannica nie miewa wpadek z siku i jak dotąd nic nie przerobiła na konfetti. Tak trzymać!

23.06.2019 Bardzo nam miło przekazać Wam dobrego newsa - Nitka ma dom! Kolejny happy end w Fundacji AST! Przepiękna ale bardzo skrzywdzona, wręcz złamana przez człowieka, pitbullka. Niteczka pobyła u nas jakiś czas. Przerabiając masę posłań na confetti, zasikując hotel litrami moczu.  Ale się starała i dzięki pracy naszej Asi z hotelu oduczyła się większości negatywnych nawyków. A potem zachwyciła serca Pauliny, Pawła i ich syna Antka. Na początku zabrali Nitkę na DT. Ale oczywiście Niteczka z pełnym urokiem zaplątała ich serca. Pomimo jednej dużej wady, czyli totalnej nieakceptacji psów, postanowili, że zostawiają na stałe. I że będą pracować, szkolić i kochać. Kochani nasi, życzymy Wam dużych sukcesów wychowawczych w pracy z pannicą. I bardzo Wam dziękujemy!

Nitka 14

 

 
Polish (Poland)Norsk bokmål (Norway)English (United Kingdom)