Nitka male2

NITKA
pitbull, wiek 1 rok

Wygląd: ruda, uszy mocno cięte.
Charakter: spokojna, miła, smutna, niechętna do innych psów. 
Zdrowie: zachudzona, w trakcie diagnostyki.

Miejsce pobytu: hotel dla psów, Grójec, okolice Warszawy
Kontakt w sprawie adopcji: tel.: 501 797 018, mail: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it
Wirtualny Opiekun: brak

Nitka to roczna pitbullką. Kompaktowa i drobna i na chwilę obecną zachudzona. Obecnie waży tylko 18 kg. Ma trochę do nadrobienia.
Nitka, pomimo młodego wieku jest psem, po którym już widać przeszłość. Nie tryska radością jak psy w jej wieku. Jest takim "smutnym, dobrym" czworonogiem. Jest bardzo miła, ze spokojem przyjmuje to co człowiek z nią robi. Stara się nie być kłopotliwa. U weta bezproblemowa. Widać, że człowieka kocha, ale żyła dotąd obok niego. Mieszkała w mieście, w bloku. Niestety nie była regularnie wyprowadzana na spacery, więc nie zna zasad zachowania czystości. Przed domem tymczasowym dużo pracy i nauki. Do psów Nitka jest nieprzychylna i je oszczekuje. Do dalszej obserwacji pozostawiamy jej ocenę w tym aspekcie. Na dziś szukamy domu bez innych zwierząt. Nitka jest w trakcie odrobaczania i badań, ponieważ nigdy nie była u weta.
Szukamy dla niej bardzo domu tymczasowego, takiego, który ma warunki i czas na prace z psem.

Nitka 4 Nitka 5 Nitka 6
Nitka 7 Nitka 8 Nitka 9

02.02.2019 Nitka w hoteliku odnalazła się bardzo dobrze. Jest cicha, bez problemu zostaje sama w boksie. Nie wykluczamy jednak, że będzie niszczyć zostawiana sama. Przyuczamy ją do kennel klatki, aby zwiększyć jej szanse na adopcję. Nauka czystości idzie nad wyraz opornie. Kilka miesięcy braku spacerów odbija swe piętno. Do psów - nie mamy możliwości sprawdzenia jej zamiarów, bo na razie nie mamy "ogarniętego czworonoga" w rolę testera. Do ludzi jest nadal cudna!
Nitka została przez nas przebadana i wyniki krwi są ok., nie stwierdzono alergii, w USG nie ma nic niepokojącego Odrobaczyliśmy i zaszczepiliśmy.

09.02.2019 Odwiedziliśmy Niteczkę w hotelu i zabraliśmy ją na spacer i do lasu i do miasta.
Nitka jest bardzo "dobrym" psem. Widać po niej, że wiele w życiu przeszła. Aż ogarnia smutek, jak się na nią patrzy. Jest totalnie zagubiona w rzeczywistości. W człowieku szuka wsparcia i oparcia w każdej sekundzie. Nieśmiało macha ogonem, wraca na zawołanie, ale jakby czekała czy coś złego po tym nastąpi. Stara się jak może, choć towarzyszy temu niepewność. Ale Nitka nie jest psem lękowym. Nie przeszkadza jej miasto, ładnie znosi podróże, szybko przekonała się do kennel klatki. U weta w pełni obsługiwana i łagodna. Jest psem, który bardzo chce komuś zaufać, szuka spokojnego i czytelnego przewodnictwa. Konsekwencja, spokój, przewidywalność, poczucie bezpieczeństwa - to jest jej bardzo potrzebne.
Nitka szuka domu. Ale takiego naprawdę dobrego. Nie jest to zwykły pies do adopcji, bo to nie jest zwykły roczny, tryskający energią pitbull. Na dziś to pies, który nad wyraz potrzebuje swojego człowieka.

Nitka 10 Nitka 12 Nitka 13

 

 
Polish (Poland)Norsk bokmål (Norway)English (United Kingdom)