Tito male4

TITO
bullterier, urodzony 12.11.2010 r

Wygląd: brązowo-czarny, pręgowany, z białymi znaczeniami.
Charakter: wychowany, lubi dzieci i koty, nie polecany do psów.
Zdrowie: alergik / atopik, w trakcie diagnostyki

Miejsce pobytu: dom tymczasowy, Gdynia
Kontakt w sprawie adopcji: tel.: 0501 797 018, mail: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it
Wirtualny Opiekun: brak

Niespodziewanie i bardzo awaryjnie trafił do nas bullterier 7-letni Tito (urodzony 12.11.2010). Jego właściciele wyjechali za granicę, ale niestety nie zadbali o to by znaleźć nowy dom dla psa, którego nie zabierali ze sobą. Tito miał trafić do schroniska. Na szczęście dzięki Magdzie i Przemkowi, którzy adoptowali od nas bullterrierkę Pepę vel Maślankę, trafił do domu tymczasowego, a my mogliśmy roztoczyć nad nim opiekę.
Tito dał nam się poznać, jako fajny i bardzo kontaktowy pies. Bez problemu dogadał się z Pepą. Psiak jest przyuczony do zostawania samemu (ale nigdy nie był kenelowany).  W mieszkaniu jest grzeczny, czasem jedynie zdarza mu się kraść jedzenie. Tito mieszkał razem z 4-letnim dzieckiem i z dwoma kotami, tak więc jako towarzysza dzieciaków i kotów można go polecić. Do psów na razie nie bardzo, bowiem nie znamy jego zachowań w tych relacjach (poza Pepą).
Tito jest alergikiem/atopikiem, na dzień dzisiejszy mocno się drapie, ma okropne zapalenie uszu i problemy z oczami, dlatego błyskawicznie ruszamy z diagnostyką i leczeniem.
W tym miejscu bardzo Was prosimy o wsparcie Titka:
- karmą Royal Canin hypoallergenic,
- obrożą przeciw kleszczom Oresto.
Dziękujemy wszystkim, którzy zareagowali na nasz apel o pomoc dla Tito! Szczególne podziękowania należą się Jarkowi oraz Magdzie i Przemkowi - troskliwym i upartym ludziom – to zaszczyt mieć Was w swoich szeregach.

Tito 8 Tito 9 Tito 16 Tito 10 Tito 12 Tito 13

28.02.2018 Nienajlepsze wieści mamy też o Tito. Żałujemy, że nie trafił do nas wcześniej. Może wtedy jego rokowania byłyby lepsze, a szanse na uratowanie jego życia znacznie większe. Tito jest wrakiem psa, jego organizm jest niesamowicie wyniszczony przez nieprzemyślanie i nieumiejętnie podawane od dawna sterydy. Nie leczone od lat (minimum od 2014 roku) zapalenie uszu sprawia, że pies cierpi katusze. W dzień i w nocy trzepie nimi i drapie tworząc na skórze otwarte rany. Dodatkowo Tito cierpi na zespół suchego oka, do tej pory też nie leczony, co ogromnie utrudni mu codziennie funkcjonowanie i znacząco ogranicza widzenie. A to jednak tylko czubek góry lodowej. Wyniki badań krwi i moczu doprowadziły nas do łez. Tito cierpi na niewydolność nerek. Za wcześnie by mówić, czy jest ona przewlekła, czy jest wynikiem skrajnie nieodpowiedzialnie podawanych sterydów, ale rokowania mamy ostrożne. Jutro mamy konsultację kardiologiczną oraz usg, które pewnie powiedzą nam więcej.
U nas na pokładzie jest ogromna mobilizacja, podejmujemy rękawice i zaczynamy walkę, ale potrzebujemy Waszej pomocy i wsparcia! Poza codziennymi kroplówkami, mamy cały wachlarz leków, suplementów i karmy wspomagających funkcjonowanie nerek, które Tito musi przyjmować.
Na dziś ogromnie potrzebujemy: karmy ROYAL CANIN RENAL, preparatu RENALVET, preparatu IPAKITINE i suplementu URINODOL. Będziemy też wdzięczni za finansowe wsparcie bullika.
Dane do przelewu:
AST Fundacja na Rzecz Zwierząt Niechcianych
79 1160 2202 0000 0000 8061 3463
Z dopiskiem DAROWIZNA TITO
Jest nam ogromnie przykro, że tyle nieszczęścia spadło na jednego psa, jednocześnie jesteśmy wściekli. Wściekli, że ten pies miał właścicieli, którzy przez 7 lat codziennie patrzyli na to, jak z Tito uchodzi życie. Jak traci energię, pali mięśnie, jak nieustannie rozdrapuje uszy do krwi. Mimo to nie zrobili nic, by mu pomóc. Codziennie osłabiali drobne ciałko Tito podając kolejną dawkę sterydu. My, wraz z nieocenionym domem tymczasowym Tito, zrobimy wszystko, by mu pomóc, ale potrzebujemy Was i Waszego wsparcia w tej walce!

 

 
Polish (Poland)Norsk bokmål (Norway)English (United Kingdom)