Fundacja AST Fundacja AST

SIGMA

Na zawsze pozostaną w naszej pamięci.

Re: SIGMA czeka na dom

Postprzez Dona » 24 Gru 2014, 22:56

Choinki u nas nie ma, ale Mikołaj z prezentami (a przynajmniej z ich częścią :twisted: ) do babki zdążył - przyniósł obróżkę Foresto i dwukilogramową pakę różnych interesujących śmierdzieli :geek: . Tak więc, z paszczą pełną kurzych łapek, zagryzając mamowym sernikiem, a zupełnie jeszcze nie wiedząc, że Mikołaj nabył też (do spółki z ciotką Moniką z Chełma 8-) ) piłeczkę Jolly Bounce-n-Play, pozdrawia Was świątecznie - Babka SIGMA :mrgreen: !



Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
i już więcej nic bardziej...
Amfetka [*] 12.08.2004 - 27.12.2012______________________Sigmunia [*] 21.09.2015_______________________Aminka [*] 07.10.2017
Image
http://www.youtube.com/user/amfecik?feature=mhum
Awatar użytkownika
Dona
 
Posty: 187
Rejestracja: 10 Lut 2014, 18:49

Re: SIGMA czeka na dom

Postprzez jazooo » 25 Gru 2014, 21:24

Dona masz fantastyczną modelkę do focenia :D Wszystkich Waszych wspólnych sukcesów gratuluję :twisted:
Awatar użytkownika
jazooo
 
Posty: 1955
Rejestracja: 23 Gru 2011, 12:13
Miejscowość: Ruda Śląska

Re: SIGMA czeka na dom

Postprzez ika77 » 28 Gru 2014, 22:16

Foty z postu powyżej, są jak opowieść "o Sigmie która jadała kurze łapki :twisted: ". Pisałam też na niebieskim forum. :twisted:

Fota1: O kurde, co to jest, do jedzenia?Czy nie?.
Fota2:Chyba to jednak zjem.
Fota3: Pycha, pazury zostawiam na deser.
Fota4: Jeszcze tylko te pazury jakoś upchnąć i będzie gites.
Fota5: No już jakoś poszło, ale to dobre jest.
Fota6: To chyba nie na moje zęby .
Fota7: Jakoś chyba pójdzie , dam radę, a co ja nie dam?
Fota8: No i już prawie poszło, jaram się tym smakiem.
Fota9: Zaraz beknę, albo mi wróci rarytas.
Fota 10: Nie puściłąm pawia , jestem jednak zawalista, a teraz Dona leć po inne smakołyki, przecież wiem,że masz jeszcze blachę sernika, no nie ociągaj się.Podjem sobie, poleżę, a potem się zobaczy.

:twisted:
ika77
 
Posty: 32
Rejestracja: 22 Mar 2011, 21:02

Re: SIGMA czeka na dom

Postprzez Dona » 04 Sty 2015, 00:52

https://www.youtube.com/watch?v=zeaKsGh ... e=youtu.be
(niestety z tym syfiastym napisem, bo na szybko ściągnęłam triala :roll: )


I parę fotek -

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Ostatnio edytowany przez Dona, 31 Sty 2015, 19:07, edytowano w sumie 1 raz
i już więcej nic bardziej...
Amfetka [*] 12.08.2004 - 27.12.2012______________________Sigmunia [*] 21.09.2015_______________________Aminka [*] 07.10.2017
Image
http://www.youtube.com/user/amfecik?feature=mhum
Awatar użytkownika
Dona
 
Posty: 187
Rejestracja: 10 Lut 2014, 18:49

Re: SIGMA czeka na dom

Postprzez doddy » 04 Sty 2015, 01:02

Padłam z opowiastki. :mrgreen:
Image
13.10.2011 o 4:45 świat się zatrzymał... Mamba [*]
Awatar użytkownika
doddy
 
Posty: 7489
Rejestracja: 08 Lis 2010, 11:18
Miejscowość: Warszawa

Re: SIGMA czeka na dom

Postprzez pyszczydlo » 04 Sty 2015, 01:08

[quote="Dona"] https://www.youtube.com/watch?v=zeaKsGh ... e=youtu.be
(niestety z tym syfiastym napisem, bo na szybko ściągnęłam triala :roll: )


Dona Sigma jest bossssssssssssska i jeszcze jedno pasujecie do siebie jak dwie połówki tego samego jabłka :mrgreen:
Awatar użytkownika
pyszczydlo
 
Posty: 1052
Rejestracja: 27 Gru 2010, 22:44

Re: SIGMA czeka na dom

Postprzez jazooo » 25 Sty 2015, 14:25

Czy jest szansa na jakieś fotki Sigmulca w zimowej wersji?? A tak w ogóle to co u Was nowego? Jakiś kolejny krok do przodu w kategorii tolerancji innych czworonogów?
Awatar użytkownika
jazooo
 
Posty: 1955
Rejestracja: 23 Gru 2011, 12:13
Miejscowość: Ruda Śląska

Re: SIGMA czeka na dom

Postprzez Dona » 28 Sty 2015, 22:21

jazooo napisał(a):Czy jest szansa na jakieś fotki Sigmulca w zimowej wersji??

A powiedz mi skąd ja mam zimę do fotek wziąć... :roll: . Od samej jesieni nie było chyba ani jednego ładnego zimowego dnia, takiego ze śniegiem i słońcem, tylko ciągle ciemno jak w d...., błoto, kałuże i syf. Chociaż babka nie narzeka, bo śniegu nie lubi - jak białe na ziemi leży, to od razu jest foch i mina obrażona :geek: .

jazooo napisał(a):A tak w ogóle to co u Was nowego? Jakiś kolejny krok do przodu w kategorii tolerancji innych czworonogów?

Dzisiaj babka miała test na tolerancję czworonogów, bo byłyśmy w Lbn w klinice. No i różnicę widać - poprzednio w poczekalni wiła się jak piskorz, kwiczała jak zarzynane prosię i chciała mordować wszystkie zwierzątka, jakie tylko pojawiły się w zasięgu wzroku. Natomiast dzisiaj nie wyrywała się jak dzikus, nie robiła kwiku i chciała mordować tylko te, które darły japy, lub dymiły do niej, ale po lekkim opierdzieleniu odpuszczała :geek: .
Poza tym trochę się zdziwiłam, gdy postawiłam Sigmulę na wadze - 27,300kg :shock: :? :oops: (czyli chyba jednak to ja mocy nabrałam, bo nie wydawała mi się wcale bardzo ciężka przy noszeniu :twisted: ).

Pojechałyśmy do Lbn na szczepienie, ale też wykonać babulinie kontrolne EKG, żeby sprawdzić czy się z serduchem coś gorzej nie dzieje. No i niestety - dzieje się :| . Poprzednio wyszedł tylko blok przedsionkowo-komorowy I stopnia, dzisiaj okazało się, że problem znacząco się pogłębił - diagnoza: susp arytmogenna kardiomiopatia prawej komory. Serducho jest niemiarowe ("wiodący rytm zatokowy zaburzony dodatkowymi pobudzeniami komorowymi z łącza, pojedyncze pobudzenia prawokomorowe, blok przedsionkowo-komorowy I stopnia") powiększona prawa komora i przedsionek. Wygląda to wszystko dosyć niebezpiecznie, Sigmula może tracić przytomność (kiedyś dwa razy się tak zdarzyło na moment), może też któregoś razu paść i już nie wstać, lub po nocy się nie obudzić. Dlatego od jutra będzie dostawała leki, zaczynamy od Biosotalu (boję się, bo dr uprzedził, że przez pierwsze dni może czuć się po nim bardzo słabiutko), za dwa tygodnie obowiązkowo kontrolne badanie, żeby sprawdzić, czy lek działa, czy trzeba wprowadzić jeszcze następny. Do tego mamy zalecone obowiązkowo wykonanie pełnego echo serducha, a najlepiej również Holtera EKG24h :| .

Czekam na maila ze skanami, jutro zrobię też zdjęcia wyników i faktury. Trzymajcie kciuki, żeby nam te leki pomogły...
Ostatnio edytowany przez Dona, 28 Sty 2015, 23:21, edytowano w sumie 1 raz
i już więcej nic bardziej...
Amfetka [*] 12.08.2004 - 27.12.2012______________________Sigmunia [*] 21.09.2015_______________________Aminka [*] 07.10.2017
Image
http://www.youtube.com/user/amfecik?feature=mhum
Awatar użytkownika
Dona
 
Posty: 187
Rejestracja: 10 Lut 2014, 18:49

Re: SIGMA czeka na dom

Postprzez gryf80 » 28 Sty 2015, 23:17

trzymamy,kurcze poważne rzeczy :?
Awatar użytkownika
gryf80
 
Posty: 173
Rejestracja: 26 Lut 2011, 19:00

Re: SIGMA czeka na dom

Postprzez Dona » 28 Sty 2015, 23:56

Zaczęłam czytać ulotkę tego Biosotalu i zrobiło się jeszcze poważniej - jest napisane jak byk "nie stosować leku w przypadku nieleczonego guza chromochłonnego nadnerczy". A babka na obu nadnerczach guzy ma - jakieś - nie wiadomo jakie. O chromochłonnych zdążyłam znaleźć: "Charakterystycznymi objawami guza są również zaburzenia pracy układu krążenia, co łączy się z oddziaływaniem katecholamin na mięsień sercowy. Z tego powodu może występować kardiomiopatia, zaburzenia rytmu serca, migotanie przedsionków, częstoskurcz nadkomorowy, migotanie komór.". No ale reszta raczej mi z objawów u niej nie pasuje, więc cholera wie, może ona ma te guzy tam jakieś inne i na pracę serducha nie wpływają.
Próbuję dodzwonić się do dr żeby dopytać, bo podczas dzisiejszej wizyty o guzach na nadnerczach nic wspominane nie było, a to raczej może być ważne :roll: .
-------------------------
No i teraz wychodzi na to, że jednak warto było te babkowe guzki na nadnerczach dokładniej zdiagnozować, ale kto mógł przewidzieć, że będzie to miało znaczenie akurat przy serduchu :x . Dr powiedział, że u psów guzy chromochłonne są raczej rzadkie, więc zaryzykujemy i spróbujemy podawać leki. Czytam różne mądre artykuły i denerwuję się coraz bardziej... bardzo niefajne schorzenie to jest :| . Tu np. dr Niziołek o tym pisze - http://boxerklub.pl/czytelnia/arytmogen ... opatia.pdf - "Podstawowym problemem są groźne dla życia arytmie komorowe i skłonność do nagłej śmierci sercowej. Z tego powodu podstawowym kierunkiem postępowania jest leczenie antyarytmiczne. Wprowadzenie do terapii leków o działaniu antyarytmicznym wiąże się z pewnymi problemami. Wskazana jest regularna i dokładna ocena stanu zdrowia pacjenta, częste badania elektrokardiograficzne, co 4–6 tygodni, i okresowe, co 4–8 tygodni wykonywanie badania krwi ze szczególnym uwzględnieniem wydolności wątroby i nerek oraz pełnym jonogramem (magnez, wapń, potas, sód i chlorki)." "Idealnym rozwiązaniem monitorowania skuteczności terapii antyarytmicznej byłoby w przypadku pacjentów z arytmogenną kardiomiopatią prawej komory zastosowanie diagnostyki holterowskiej. Badanie wstępne przed wprowadzeniem leków oraz badanie po 3–4 tygodniach leczenia umożliwia określenie efektywności terapii. Dodatkowo taki monitoring umożliwia wykrywanie działań proarytmicznych zastosowanej terapii."
i już więcej nic bardziej...
Amfetka [*] 12.08.2004 - 27.12.2012______________________Sigmunia [*] 21.09.2015_______________________Aminka [*] 07.10.2017
Image
http://www.youtube.com/user/amfecik?feature=mhum
Awatar użytkownika
Dona
 
Posty: 187
Rejestracja: 10 Lut 2014, 18:49

PoprzedniaNastępna

Wróć do Za TM

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości