Fundacja AST Fundacja AST

ZŁOTY BULL ZEUS szuka domu

Psy przebywające pod naszą opieką, szukające domów.

ZŁOTY BULL ZEUS szuka domu

Postprzez doddy » 03 Lip 2016, 11:16

cdn
Image
13.10.2011 o 4:45 świat się zatrzymał... Mamba [*]
Awatar użytkownika
doddy
 
Posty: 7489
Rejestracja: 08 Lis 2010, 11:18
Miejscowość: Warszawa

Re: ZŁOTY BULL ZEUS szuka domu

Postprzez AguchaA » 10 Lip 2016, 14:52

Dzięki naszym wspaniałym Wolo rodzicom Ryśki, dziś Zeus zawitał do stolicy. Nawet nie wiecie jak się bałam go zobaczyć na żywo. Pierwszy raz dziękowałam losowi, że Złoty Bull nie trafił pod mój dach. Bo ja nie wiem czy bym go dalej oddała. ;) Takie psy łapią ze serducho jeszcze mocniej niż młodziaki. Dziękuję Dorocie i Michałowi, rodzicom adopcyjnym Majki vel Flo za podarowanie swojego czasu, serducha i dachu nad głową Zeusowi. Wykazaliście się mega odwagą. Mało kto by poszedł w Wasze ślady.
Zeus to naprawdę platynowy bull. To taki pies, który przeżył już bardzo dużo. W sumie można by się pokusić o stwierdzenie, że on już życie przeżył, a teraz żyje na kredyt.
Teraz gdy człowiek powinien dbać o niego, chodzić za nim i wycierać pysk, gdy gluty po wodzie wiszą mu po łokcie, porzucił go... skazując na samotne, powolne umieranie.
Jego stan jest dość ciężki. Wychudzenie (choć przez 5 miesięcy w schronisku i tak się zmniejszyło) jest nadal bardzo duże. Jego kręgosłup ledwie daje radę dźwigać ciałko, które kiedyś musiało być olbrzymie, łapki podwijają się, a chodzenie po schodach jest jak uprawianie sportów ekstremalnych. Demencja jest daleko posunięta. Ale!
Ale zarazem to dziadek, który jak złapie kontakt z człowiekiem to bardzo się cieszy z jego obecności, to dziadek, który podąża za człowiekiem i szybko akceptuje go jako opiekuna, to dziadek, który chwyta za serducho i ma w sobie coś, co woła o kawałek Twojego serca i ciepła. I nie ma dla niego lepszego miejsca... niż po prostu obok.
Tak, dobrze kminicie, że wpadłam jak śliwka w kompot. <3
Ogromnie się cieszę, że schronisko we Wrocławiu wyraziło zgodę, aby Zeus trafił pod nasze skrzydła.
Poznawanie takich psów, opieka nad nimi to dla mnie zaszczyt. Takie psy uczą szacunku...
Jest dla mnie niezwykle pięknym, że Zeus nie odejdzie ze statusem "bezpański". Teraz codziennie będzie potykał się o ludzi, którym się chce o niego powalczyć. I niech chłopak żyje nam jak najdłużej, bo... musi zobaczyć jeszcze morze, piasek... I poznać kogoś, kto na niego czeka.
Image
Image
Image
Image
AguchaA
 
Posty: 163
Rejestracja: 01 Lis 2012, 20:47

Re: ZŁOTY BULL ZEUS szuka domu

Postprzez AguchaA » 10 Lip 2016, 14:53

Jesteśmy po pierwszej nocy z Zeuskiem. :)
Meldujemy, że dziadzio ma się dobrze, próbuje się wgramolić do łóżka (każdy TTB to podkołdernik). Zadowolił się dywanikiem w sypialni, bo jednak wejście na wyro to dla niego jak wyprawa na mount everest.
Na spacerki Dorota chodzi z nim często, aby przywrócić rytm domowy. Siku, kupa ładne.
Apetyt - obecny, chętny! Tu przy okazji apelujemy, że jak ktoś ma na zbyciu Kreon 10 000 to my chętni! Kreon jest drogi (w aptece bez recepty ok. 50zł), a dziadek przyjmuje 4 tabletki dziennie, więc sporo. Karmimy Zeuska dietą dedykowaną trzustkowcom Intestinal Low Fat.
Po przespanej nocy dziadek jest żywszy, bardziej kumaty. <3
Będzie dobrze!
Image
AguchaA
 
Posty: 163
Rejestracja: 01 Lis 2012, 20:47


Wróć do TTB fundacyjne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości