Fundacja AST Fundacja AST

[Śląsk] Kora- niepotrzebna, oddana sunia pilnie szuka DT/DS

Psy oczekujące na adopcję w schroniskach, DT i innych fundacjach.

[Śląsk] Kora- niepotrzebna, oddana sunia pilnie szuka DT/DS

Postprzez jazooo » 30 Maj 2013, 22:01

Kora to 5 letnia suczka, mix doga de bordeaux/amstaffa, jest dosyć duża. Została oddana z powodów osobistych właścicieli. Bardzo źle znosi pobyt w schronisku, boi się, nie je. Z kanapy trafiła na schroniskowe dechy. Sunia zna kilka podstawowych komend, zachowuje czystość z mieszkaniu, nie niszczy, nie wyje. Uwielbia towarzystwo kobiet, mężczyzn się boi, ale jest przekupna więc szybko powinna zaufać. W stosunku do obcych jest nieco nieufna i potrzebuje czasu, aby się przełamać. Na spacerze Kora zmienia się, staje się weselsza, więc gdy trafi do nowego domu od razu powinna odzyskać radość życia. W domu powinna byc jedynym pupilem. Szukamy domu bez małych dzieci. Jest zaszczepiona i wysterylizowana. Najlepszy byłby dom z ogrodem, ale mieszkanie również nie jest problemem przy odpowiedniej dawce ruchu. Zanim Kora trafiła do schroniska mieszkała w bloku. Powinna trafić do doświadczonej rodziny.

Kontakt w sprawie adopcji, DT, DS: 509 450 480

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Kora trafiła do schroniska w kolczatce. Obecnie ma piękną obróżkę więc niebawem zrobię jej nowe zdjęci i wstawię na forum.
Awatar użytkownika
jazooo
 
Posty: 1955
Rejestracja: 23 Gru 2011, 12:13
Miejscowość: Ruda Śląska

Re: [Śląsk] Kora- niepotrzebna, oddana sunia pilnie szuka DT

Postprzez Asta17 » 30 Maj 2013, 22:30

Zaznaczam wątek i zaczynamy poszukiwania nowego domku.
Asta17
 
Posty: 417
Rejestracja: 15 Cze 2011, 23:11
Miejscowość: Ruda Śląska

Re: [Śląsk] Kora- niepotrzebna, oddana sunia pilnie szuka DT

Postprzez chaos_bull » 31 Maj 2013, 16:33

piękny molos :!: ;)
Image
bullterrier jest dowodem na to że bóg nie istnieje..
Awatar użytkownika
chaos_bull
 
Posty: 200
Rejestracja: 23 Kwi 2012, 13:34

Re: [Śląsk] Kora- niepotrzebna, oddana sunia pilnie szuka DT

Postprzez mptoyo » 31 Maj 2013, 19:46

no dokładnie ... pręgowany ddb w wersji sport
Awatar użytkownika
mptoyo
 
Posty: 1021
Rejestracja: 04 Lut 2013, 23:35
Miejscowość: Warszawa-Zacisze

Re: [Śląsk] Kora- niepotrzebna, oddana sunia pilnie szuka DT

Postprzez jola » 01 Cze 2013, 00:06

ŚLiczna sunia warta zachodu
Awatar użytkownika
jola
 
Posty: 271
Rejestracja: 21 Lis 2010, 23:06

Re: [Śląsk] Kora- niepotrzebna, oddana sunia pilnie szuka DT

Postprzez Asta17 » 13 Cze 2013, 12:04

Taką treść ogłoszenia wysłałam Fundacji dla Dogów de bordeaux. No niestety sunia ma czas do końca czerwca.

Zwracam się Państwa Fundacji z ogromną prośbą o pomoc 5 letniej suczce, która jest mixem dogue de bordeaux i amstaffa. Została oddana do schroniska przez właścicielkę, która jak twierdziła już nie miała dla niej czasu. Całe życie mieszkała w bloku z dwoma kobietami. W stosunku do mężczyzn jest nieufna, boi się ich. Zostając sama nie niszczy, nie wyje, zachowuje czystość. W pierwszym kontakcie jest bardzo nieufna i ostrożna, może zareagować agresywnie, pokazując zęby lub warcząc, jednak nigdy nikogo nie ugryzła. Do osób, która zna i lubi jest wspaniałym pupilem.
Bardzo źle znosi pobyt w schronisku, boi się, nie je. Z kanapy trafiła na schroniskowe dechy. Sunia zna kilka podstawowych. Na spacerze Kora zmienia się, staje się weselsza, więc gdy trafi do nowego domu od razu powinna odzyskać radość życia. W domu powinna byc jedynym pupilem. Szukamy domu bez małych dzieci. Najlepszy byłby dom z ogrodem, ale mieszkanie również nie jest problemem przy odpowiedniej dawce ruchu. Zanim Kora trafiła do schroniska mieszkała w bloku. Powinna trafić do doświadczonej rodziny. Pod pewnymi względami jest to pies źle zscocjalizowany przez właścicieli.

Największym problemem jest to, że suczka ma wrzód rogówki co wymaga leczenia i zabiegu, jednak większość pracowników boi się jej, a ona to wyczuwa i nie daje im do siebie podejść. Z ogłoszeń nikt o nią nie pyta.
Ma czas do końca czerwca, czy w ogóle byłaby jakaś szansa, aby sunia przeszła pod Waszą opiekę?
Asta17
 
Posty: 417
Rejestracja: 15 Cze 2011, 23:11
Miejscowość: Ruda Śląska

Re: [Śląsk] Kora- niepotrzebna, oddana sunia pilnie szuka DT

Postprzez jazooo » 14 Cze 2013, 22:46

Zapomniałam dzisiaj zapytać jak u Was byłam- jak przedstawia się sprawa Kory? Jest szansa, że fundacja weźmnie Korę pod opiekę?
Awatar użytkownika
jazooo
 
Posty: 1955
Rejestracja: 23 Gru 2011, 12:13
Miejscowość: Ruda Śląska

Re: [Śląsk] Kora- niepotrzebna, oddana sunia pilnie szuka DT

Postprzez Asta17 » 16 Cze 2013, 11:30

niestety nie, nie ma nią zainteresowania w ogóle. Fundacja odmówiła, jedynie co mogą zrobić to wstawić na swoją stronę. Przez cały czas był tylko jeden tel., ale bez efektu. :(
Asta17
 
Posty: 417
Rejestracja: 15 Cze 2011, 23:11
Miejscowość: Ruda Śląska

Re: [Śląsk] Kora- niepotrzebna, oddana sunia pilnie szuka DT

Postprzez jazooo » 29 Lip 2013, 11:12

Przypomnę również Korę, która nadal czeka w schronisku na nowy szczęśliwy dom. Wczoraj dostałam obszernego maila od wolontariuszki, która się opiekuje w schronisku między innymi Korą, dziewczyny zaapały super kontakt. Wkleję fragmenty maila oraz nowe zdjęcia Kory
"Coś o Niuniuli... Pierwsze co mi przychodzi na myśl, to jak pokocha, to już całą sobą:P Złapałyśmy super kontakt, ale niestety ja nie moge jej adoptowac bo mam Kotka w domku...:(
Na spacerze chodzi grzecznie, puszczam już ją bez smyczy i nigdzie nie ucieka, grzecznie czeka, nie oddala się za daleko:) Uwielbia się kąpać. Chodzę z nią nad staw, rzucam patyk i Korusia płynie, łapie patyk i płynie z nim spowrotem, rzuca pod nogi, szybko się otrzepuje i już wygląda żebym jej znowu rzuciła:D Sama decyduje kiedy ma dosc - jak juz jest zmeczona to zabiera patyk i nie rzuca mi go pod nogi tylko biegnie z nim na trase, i to jest znak ze juz sie dość okąpała i ze chce juz znowu spacerowac:)
Aportować też kocha! Chodzę z nią taką dłuugą trasą, to na polach sobie biega a potem jak idziemy kawałek lasem, gdzie jest cień to jak widzi patyk to wariuje ze szczęścia:P Chociaż ciężko mi ocenić co bardziej lubi - czy gonic za tym patykiem, czy potem się ze mną siłować jak chce jej go zabrac:P Oczywiscie nie ma w tym zadnej agresji! Korusia tylko sie bawi:)
Jest agresywna w stosunku do mężczyzn.
Myślę że mężczyzna nie jest przeciwwskazaniem do adopcji Kory, ale musiałoby się to odbyć na zasadzie kilku wizyt przedadopcyjnych, gdzie Korusia miałaby szanse poznac swojego pana, i nauczyc sie ze nic jej z jego strony nie grozi.Dzis Korule kąpałam - ANIOŁEK!! stała grzecznie, sama sobie z nia bez problemu poradziłam:). Jest bardzo mądra i bardzo wierna.
Nie oddamy Niuniuli w zle ręce!! Była jedna rodzina się pytac o Korule, to przez telefon wszystko super, a jak przyszli to chłopiec sie jej wystraszyl i zaczął uciekac, a Pani stwierdziła ze jednak za duzy pies... Jedna Pani z Panem tez byli, obiecywali przychodzic na spacery przedadopcyjne ale oczywiscie na ani jednym sie nie pojawili;/ ale to nawet dobrze...nie mialam do nich zaufania."

Link do wydarzenia Kory na fb

https://www.facebook.com/photo.php?v=596255693751797
https://www.facebook.com/photo.php?v=597678183609548

I filmik
http://www.youtube.com/watch?v=tMfRakYWYcA

A teraz kilka nowych zdjęć :D

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Awatar użytkownika
jazooo
 
Posty: 1955
Rejestracja: 23 Gru 2011, 12:13
Miejscowość: Ruda Śląska

Re: [Śląsk] Kora- niepotrzebna, oddana sunia pilnie szuka DT

Postprzez pchelka1989 » 29 Lip 2013, 11:15

Śliczna :) mam nadzieję, że ktoś się nią zainteresuje :(
30.03.2013 Azja jest z nami :)

"A Ty w oczy patrzysz i łeb przekrzywiasz, jakbyś chciał zrozumieć mnie lepiej
I w ogień skoczyłbyś za mną, choć jestem tylko człowiekiem"
Awatar użytkownika
pchelka1989
 
Posty: 369
Rejestracja: 25 Mar 2013, 19:18
Miejscowość: Włocławek


Wróć do TTB pozafundacyjne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

cron