Fundacja AST Fundacja AST

Boston - pręgusek z Tarnowskich Gór /Śląskie/

Psy oczekujące na adopcję w schroniskach, DT i innych fundacjach.

Boston - pręgusek z Tarnowskich Gór /Śląskie/

Postprzez bibulec » 22 Paź 2014, 12:42

Na stronie azylu "Cichy Kąt" z Tarnowskich Gór znalazłam psiaka -
www.facebook.com/events/548341431964494 ... pe=regular
znam to miejsce, adoptowaliśmy stamtąd Frodka. Super miejsce (jak oczywiście na warunki svchroniskowe) z grupą super ludzi. Ale psiak widac koniecznie potrzebuje swojego człowieka. Gaśnie. Poza tym chyba nie ma możliwości zamieszkania w zadaszonym boksie, tylko buda - a zima niedługo.
Ten psiaczek zasługuje na pomoc - link do strony azylu:
http://www.schronisko.prv.pl/

Poproszę o uzupełnienie danych Bostona i danych kontaktowych wolontariuszy.
Chciałabym się stać tak dobrym człowiekiem, za jakiego uważają mnie moje psy.
Awatar użytkownika
bibulec
 
Posty: 201
Rejestracja: 28 Mar 2012, 09:10
Miejscowość: Cieszyn

Re: Boston - pręgusek z Tarnowskich Gór /Śląskie/

Postprzez bibulec » 23 Paź 2014, 08:43

W wydzarzeniu Bostona jest opis szkoleniowca, też opiekuna psiaków azylowych:

"Dla Bostona dom bez drugiego psa byłby na pewno o wiele pewniejszy i łatwiejszy. Boston nie zgodzi się z każdym psiakiem, co oczywiście nie oznacza również, że jest to pies szukający za wszelką cenę awantury. Boston bez problemu minie się z drugim psem idąc swoją ścieżką.
Raczej (z założenia) szukamy domu bez innych psów, na pewno domu w którym przewodnik byłby konsekwentny i rozsądnie wymagający. Z mojej strony proponuję dla nowego opiekuna Bostona (gdyż bardzo leży mi na sercu) nieodpłatny kurs z zakresu Podstawowego Posłuszeństwa w Akademii Dobrego Wychowania PSIKUrS.
Nie mniej jednak, jeśli znajdzie się ktoś kto już ma w domu psa, a komu zależałoby mocno na losie Bostona oczywiście podejmiemy próbę zapoznania psów ze sobą, sprawdzenia ich w różnych sytuacjach i przyzwyczajenia. Taka adopcja będzie na pewno o wiele dłużej trwała, będzie obarczona dużo mniejszą szansą powodzenia, może się okazać niemożliwa a jeśli będzie możliwa to wiedza przewodnika na temat komunikacji psów i ich zachowań musi być dość obszerna."

Ważną informacją jest chęć udzielenia BEZPŁATNEGO szkolenia w szkółce Pana Krzysztofa - Akademii Dobrego Wychowania PSIKUrS w Tarnowskich Górach. Więc świetnie wręcz byłoby, gdyby ktos z tych terenów zainteresował się adopcją.

Niedługo dane w wydarzeniu zostana zaktualizowane - cierpliwości.
Chciałabym się stać tak dobrym człowiekiem, za jakiego uważają mnie moje psy.
Awatar użytkownika
bibulec
 
Posty: 201
Rejestracja: 28 Mar 2012, 09:10
Miejscowość: Cieszyn

Re: Boston - pręgusek z Tarnowskich Gór /Śląskie/

Postprzez jaga_520 » 23 Paź 2014, 14:18

Boston ma już wątek na tym forum.

viewtopic.php?f=12&t=396&p=6832&hilit=boston#p6832

Może dałoby się je połączyć aby nie mnożyć niepotrzebnie?
Awatar użytkownika
jaga_520
 
Posty: 8
Rejestracja: 04 Kwi 2013, 11:46

Re: Boston - pręgusek z Tarnowskich Gór /Śląskie/

Postprzez bibulec » 23 Paź 2014, 19:32

Faktycznie ma już wątek - można podpiąć stary pod nowy - on naprawdę długo już czeka na swojego człowieka....
Chciałabym się stać tak dobrym człowiekiem, za jakiego uważają mnie moje psy.
Awatar użytkownika
bibulec
 
Posty: 201
Rejestracja: 28 Mar 2012, 09:10
Miejscowość: Cieszyn

Re: Boston - pręgusek z Tarnowskich Gór /Śląskie/

Postprzez bibulec » 11 Gru 2014, 09:52

Boston nadal szuka swojego domku. Ogłaszam ile mogę ale cisza jakaś w jego sprawie.....
Ma nowe wydarzenie na FB:
https://www.facebook.com/events/5483414 ... lan_edited
Jeśli ktos może udostepnic - bardzo proszę.
Chciałabym się stać tak dobrym człowiekiem, za jakiego uważają mnie moje psy.
Awatar użytkownika
bibulec
 
Posty: 201
Rejestracja: 28 Mar 2012, 09:10
Miejscowość: Cieszyn

Re: Boston - pręgusek z Tarnowskich Gór /Śląskie/

Postprzez izaGdansk » 11 Gru 2014, 12:44

Wkleje watek u siebie i poprosze znajomych o udostepnianie szkoda ze tak dlugo szuka domu bo fajny psiak
izaGdansk
 
Posty: 105
Rejestracja: 16 Lis 2014, 21:12

Re: Boston - pręgusek z Tarnowskich Gór /Śląskie/

Postprzez bibulec » 11 Gru 2014, 13:38

http://www.fotosik.pl/u/Bibulec/album/1712904 - mam nadzieję, że album ze zdjęciami jest widoczny....

Bardzo fajny psiaczek...... Wkleje tutaj tekst, który wykorzystuję do jego ogłaszania - może znajdzie sie jakaś dobra dusza, która przy okazji wklejania ogłoszeń AST-owych sierotek wklei też przy okazji Bostonka. Ja jak robię ogłoszenia AST-owych to "hurtowo" wklejam wszystkie i Bostonka też, więc może ktoś mógłby mi czasem pomóc jednym czy dwoma ofłoszeniami.

Boston – w typie Amstaffa około 7 lat
Bostona zastała wolontariuszka przywiązanego do bramy azylu jakieś 6 lat temu-miał wtedy 1-2 latka. Jest to pies w typie amstafa o specyficznej psychice. Jak każdy bullowaty musi być prowadzony konsekwentnie, spokojnie, musi znać swoje miejsce, jednak to bardzo wrażliwe psy – kochają swojego człowieka „całym sobą” więc awersja w szkoleniu nie jest zalecana. Na początku Boston nie wyrażał żadnych emocji, nie pokazywał, czy się cieszy, czy nie, spoglądał jakby spod byka, ale nieagresywnie. Nigdy nie zachowywał się agresywnie, jedynie co mogło wzbudzać lęk, to obojętność i jego masa ciała. 3 lata temu przeszedł zapalenie trzustki, które prawie przypłacił życiem-schudł ok. 15kg,to cud że Bostona udało się wtedy uratować. Boston nie jest psem, który może żyć w kojcu, ze względu na krótką sierść bez podszerstka i na jego psychikę, wrażliwość, gdyż wbrew pozorom to pies, który tęskni bardzo za domem, człowiekiem. Jego adopcja musi być odpowiedzialna i świadoma, z nastawieniem na pracę z psem. W przypadku adopcji tego pieska ma on zapewniony nieodpłatny kurs z zakresu Podstawowego Posłuszeństwa w Akademii Dobrego Wychowania PSIKUrS w Tarnowskich Gorach. Raczej (z założenia) szukamy domu bez innych psów, na pewno domu w którym przewodnik byłby konsekwentny i rozsądnie wymagający. Nie mniej jednak, jeśli znajdzie się ktoś kto już ma w domu psa, a komu zależałoby mocno na losie Bostona oczywiście podejmiemy próbę zapoznania psów ze sobą, sprawdzenia ich w różnych sytuacjach i przyzwyczajenia. Taka adopcja będzie na pewno o wiele dłużej trwała, będzie obarczona dużo mniejszą szansą powodzenia, może się okazać niemożliwa a jeśli będzie możliwa to wiedza przewodnika na temat komunikacji psów i ich zachowań musi być dość obszerna.
Na obce osoby reaguje bardzo pozytywnie, nie ma tutaj najmniejszego problemu. Chciałby się bawić, tulić, po prostu być z ludźmi. Jeśli chodzi o kontakt z innymi psami to jest w stanie spokojnie minąć się z psiakiem i przejść obojętnie.
Jeśli natomiast mówimy o pełnej akceptacji i swobodnym kontakcie - wszystko zależy od drugiego psiaka, jednak w tej sytuacji raczej trzeba postępować z pewną rezerwą. Na pewno Boston nie jest w stanie zgodzić się z każdym psem.
Boston ze względu na brak ruchu i brak możliwości poświęcenia mu większej uwagi i czasu przez wolontariuszy w ostatnim czasie BARDZO CIĘŻKO znosi pobyt w Cichym Kącie. Już zbyt długo siedzi za kratami...
Kontakt:
600 634 303 (Asia),
602 318 518 (Aldona)
psy@schroniskodlazwierzat.com.pl
http://www.schroniskodlazwierzat.com.pl/
Chciałabym się stać tak dobrym człowiekiem, za jakiego uważają mnie moje psy.
Awatar użytkownika
bibulec
 
Posty: 201
Rejestracja: 28 Mar 2012, 09:10
Miejscowość: Cieszyn

Re: Boston - pręgusek z Tarnowskich Gór /Śląskie/

Postprzez izaGdansk » 11 Gru 2014, 14:43

Zdjecia widoczne. Moge je zkopiowac i dodac do ogloszenia?
izaGdansk
 
Posty: 105
Rejestracja: 16 Lis 2014, 21:12

Re: Boston - pręgusek z Tarnowskich Gór /Śląskie/

Postprzez bibulec » 12 Gru 2014, 07:12

Pewnie, że można! Właśnie w tym celu wrzuciłam album - gdyby ktoś chciał jakieś ogłoszenie zrobić. Bardzo bardzo dziękujemy!
Chciałabym się stać tak dobrym człowiekiem, za jakiego uważają mnie moje psy.
Awatar użytkownika
bibulec
 
Posty: 201
Rejestracja: 28 Mar 2012, 09:10
Miejscowość: Cieszyn


Wróć do TTB pozafundacyjne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości

cron