Fundacja AST Fundacja AST

[Gdynia] PAKO

Psy oczekujące na adopcję w schroniskach, DT i innych fundacjach.

[Gdynia] PAKO

Postprzez wronka » 14 Maj 2015, 16:28

IMIĘ: PAKO
PŁEĆ: Pies
WIEK: 6 lat
Pako aktualnie przebywa u swoich dotychczasowych opiekunów, pilnie szukamy mu nowego domu.

KASTRACJA / STERYLIZACJA: Tak
SZCZEPIENIE / ODROBACZENIE / ODPCHLENIE: Tak / Tak / Tak

STOSUNEK DO DOROSŁYCH: Do obcych bywa nieufny
STOSUNEK DO DZIECI: Pozytywny, ale niedelikatny
STOSUNEK DO PSÓW / SUK: Neutralny do negatywny
STOSUNEK DO KOTÓW: Nie sprawdzono

ZDROWIE: Bez zauważalnych problemów zdrowotnych.
CHARAKTER: Energiczny, do znajomych bardzo serdeczny, radosny, do obcych nieco wycofany.
DLA KOGO: Dla osoby aktywnej, odpowiedzialnej i konsekwentnej – najchętniej doświadczonej w pracy z psami. Raczej do domu bez innych zwierząt i dzieci.

Być może część z Was kojarzy Pako.
Do Schroniska OTOZ Animals „CIAPKOWO” w Gdyni po raz pierwszy trafił w 2011 r., został razem ze swoją mamą Dżomalą odebrany właścicielowi ze złych warunków i za złe traktowanie. Miał wtedy 2 lata, w trakcie pobytu w schronisku zachorował na parwowiroze, długo wałczył z chorobą, na szczęście udało mu się wygrać. W styczniu 2012 r. oba psiaki znalazły nowy dom w Gdańsku, niestety z powodów rodzinnych w tej chwili Pako musi szukać nowych opiekunów.

Pako jest rosłym, pięknie zbudowanym psem w typie amstaffa. Psiak potrzebuje chwili, aby przekonać się do nowo poznanych osób i obdarzyć je zaufaniem, na spacerach jest bardzo czujny i pilnujący - zwłaszcza wieczorami. W stosunku do znajomych to niezwykle otwarty, wesoły, pogodny zwierzak o wielkim sercu. Potrafi wspaniale okazywać swoje przywiązanie i wielką radość z kontaktu z opiekunem, docenia zainteresowanie, wręcz zachęca do wspólnej zabawy.
Jeśli chodzi o jego stosunek do innych psów to sam nie prowokuje do starcia, natomiast jest świadomy swojej siły i zaczepiony na pewno nie pozostanie dłużny przeciwnikowi, zwłaszcza większych gabarytów. Na spotykane na spacerze psy reaguje różnie, mniejsze potraf minąć spokojnie, a przy większych osobnikach często się spina.
W domu utrzymuje czystość, w nowych miejscach czuje się niepewnie dlatego należy pamiętać, że będzie trzeba go przyzwyczajać do tego, ze czasem musi zostać sam. Na spacerach ciągnie na smyczy, ale jest to kwestia pracy i niewystarczającej obecnie dawki ruchu. Zna podstawowe komendy i jest obeznany z ruchem ulicznym.

Warunkiem adopcji jest podpisanie umowy adopcyjnej oraz kontrola przed i po adopcyjna. W sprawie Pako prosimy o kontakt pod numerem telefonu 505-44-13-18 lub mailowo: jarek.florek@wp.pl

Image

Image

Image
Image
Dino [*], Sharon [*], Jukon, Szerman
Awatar użytkownika
wronka
 
Posty: 1013
Rejestracja: 13 Maj 2013, 13:16
Miejscowość: Gdańsk

Wróć do TTB pozafundacyjne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość