Fundacja AST Fundacja AST

Migotka

Szczęśliwe zakończenia.

Migotka

Postprzez doddy » 21 Lis 2010, 20:45

Migotka to pręgowana amstaffka z ciętymi uszami w wieku ok. 5 lat. Dokładny wiek nie jest nam znany, ponieważ nie znamy jej właścicieli. Znamy natomiast jej smutną historię... dlaczego smutną?
Historia, jakich ostatnio coraz więcej. Wieś… Właściciel sprzedał dom pół roku temu, a pies? O psie zapomniał? Nie chciał pamiętać? Zostawił ją na pastwę losu, przyczepioną łańcuchem do „budy”, a raczej do czegoś, co być może kiedyś nią było. Siedziała tam i czekała… na śmierć? Bez jedzenia, wody, bez człowieka….

Okoliczni mieszkańcy się nad nią zlitowali, odpięli z łańcucha, wpuścili do otwartego „domu” znajdującego się na tejże posesji, tam dokarmiali, poili, co drugi dzień, w miarę swoich możliwości. Właściciela ani widu, ani słychu, w końcu zadzwonili po pomoc. Migotka została zabrana i trafiła do fundacji.

Migotka okazała się być radosną, ciekawską i bardzo energiczną sunią. Po blisko półrocznym pobycie w samotności umieściliśmy ją u szkoleniowca, z którym praca przyniosła bardzo dobre efekty. Migotka obecnie jest już po szkoleniu, chętnie wykonuje komendy z zakresu PT. Uwielbia "szkolenie na piłkę" i aportowanie. Bardzo lubi jazdę samochodem. Jest bardzo grzeczna podczas wszelkich zabiegów pielęgnacyjnych.

Migotka mieszka obecnie w hotelu dla zwierząt w Radomiu, oczekując na nowy, kochający dom.

Niestety, Miga po półrocznym pobycie w samotności ma traumę z zostawaniem samej w domu.
Szukamy dla niej osoby, która ma możliwość zabierania jej np. ze sobą do pracy, ewentualnie rodziny, w której któryś z członków rodziny jest zawsze w domu.

Szukamy dla Migotki rodziny mieszkającej w bloku, ponieważ Miga przeskakuje przez ogrodzenie. Z uwagi na agresję do psów, Miga musi być jedynym czworonogiem w domu.

Jeśli chciałbyś dać Migotce nowy dom skontaktuj się z Fundacją AST.
Image
13.10.2011 o 4:45 świat się zatrzymał... Mamba [*]
Awatar użytkownika
doddy
 
Posty: 7489
Rejestracja: 08 Lis 2010, 11:18
Miejscowość: Warszawa

Re: MIGOTKA - od roku bezskutecznie szukamy jej domu

Postprzez doddy » 21 Lis 2010, 21:17

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Image
13.10.2011 o 4:45 świat się zatrzymał... Mamba [*]
Awatar użytkownika
doddy
 
Posty: 7489
Rejestracja: 08 Lis 2010, 11:18
Miejscowość: Warszawa

Re: MIGOTKA - od roku bezskutecznie szukamy jej domu

Postprzez doddy » 21 Lis 2010, 21:18

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Image
13.10.2011 o 4:45 świat się zatrzymał... Mamba [*]
Awatar użytkownika
doddy
 
Posty: 7489
Rejestracja: 08 Lis 2010, 11:18
Miejscowość: Warszawa

Re: MIGOTKA - od roku bezskutecznie szukamy jej domu

Postprzez doddy » 07 Gru 2010, 01:33

blue.berry napisał(a):Ja tam się na amstaffach w ogóle nie wyznaje, więc jak doszły mnie słuchy że po rozpoczęciu się zimy Migota swoją aktywność ograniczyła do „siku i szybko z powrotem” to przyjęłam tą wiadomość ze zrozumieniem (w końcu nie każdy lubi zimę) i minimalną obawą związaną z wywiązania się ze złożonej obietnicy że każda wizyta w hoteliku ma zaowocować sesją zdjęciową. Pomyślałam sobie, że ew. będziemy wabić zabawkami i popychać kijem i jakoś te parę fot się zrobi. Taaa… nie lubi zimy. Jasne. Przez dobre 30 minut byliśmy świadkami występów kompaktowego pługu śnieżnego, który przerył wielkie zaśnieżone pole we wszystkich kierunkach, zadając kłam jakoby nie lubił zimy. Zdrowy rozsądek i pamięć, że jeszcze niedawno Migota miała kaszel kazały nam pług śnieżny w końcu zatrzymać i odprowadzić do kojca. Ja oczywiście niepedagogicznie wybiegałam się z Migotą goniąc ją w celu zabrania zabawki, ostatecznie tak narozrabiałyśmy że Migota musiała odrobić ćwiczenia „siad – waruj – siad – oddaj”. Dobrze że ja nie musiałam : )

Mała relacja z zimowych wyczynów Migi:

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Image
13.10.2011 o 4:45 świat się zatrzymał... Mamba [*]
Awatar użytkownika
doddy
 
Posty: 7489
Rejestracja: 08 Lis 2010, 11:18
Miejscowość: Warszawa

Re: MIGOTKA - od roku bezskutecznie szukamy jej domu

Postprzez doddy » 12 Gru 2010, 23:02

Po roku oczekiwania, szukania najlepszego domu dla Migotki nadszedł najszczęśliwszy dzień! Dzień w którym możemy Wam napisać:
MIGA MA SWÓJ WŁASNY, SZCZĘŚLIWY, KOCHAJĄCY DOM!

Widziałam, że nowi Państwo już się zarejestrowali na forum, więc pewnie będą się z nami dzielić wspólnym życiem z Migosią. :mrgreen:
Image
13.10.2011 o 4:45 świat się zatrzymał... Mamba [*]
Awatar użytkownika
doddy
 
Posty: 7489
Rejestracja: 08 Lis 2010, 11:18
Miejscowość: Warszawa

Re: Migotka

Postprzez issabela » 12 Gru 2010, 23:33

Pozdrawiamy nowych właścicieli i gratulujemy wyboru!

Migotka - wszystkiego dobrego w nowym domu :)
issabela
 
Posty: 579
Rejestracja: 08 Lis 2010, 20:45

Re: Migotka

Postprzez natalia_aa » 13 Gru 2010, 01:25

To jest wiadomość na, którą czekałam od dawna!
Wszystkiego dobrego dla Migi i jej nowych rodziców! :mrgreen:
natalia_aa
 
Posty: 767
Rejestracja: 17 Lis 2010, 20:39
Miejscowość: Gdynia

Re: Migotka

Postprzez agrafka » 13 Gru 2010, 01:59

Ale extra wieści! Łał!!!
Nowym właścicielom Migosi życzymy samych fajnych chwil!
Mikołaj w tym roku jest bardzo dobry dla psiaków.
agrafka
 
Posty: 36
Rejestracja: 25 Lis 2010, 00:29

Re: Migotka

Postprzez doddy » 14 Gru 2010, 13:11

Apel do właścicieli Migosi o napisanie kilku słów o księżniczce nam tu. Hallooo... same smsy nie wystarczą. :mrgreen:
Image
13.10.2011 o 4:45 świat się zatrzymał... Mamba [*]
Awatar użytkownika
doddy
 
Posty: 7489
Rejestracja: 08 Lis 2010, 11:18
Miejscowość: Warszawa

Re: Migotka

Postprzez nata44 » 14 Gru 2010, 15:10

O tak! Podpisuję się pod tymi słowami! Koniecznie piszcie co u Was! :D
Awatar użytkownika
nata44
 
Posty: 209
Rejestracja: 07 Gru 2010, 01:43

Następna

Wróć do W nowym domu

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 40 gości