Fundacja AST Fundacja AST

LUKIER

Szczęśliwe zakończenia.

Re: LUKIER czy da się uratować łapkę?

Postprzez kurczak1977 » 21 Paź 2014, 21:37

ps. Jak tutaj wkleja się fotki?
Awatar użytkownika
kurczak1977
 
Posty: 40
Rejestracja: 03 Paź 2014, 13:35
Miejscowość: Warszawa

Re: LUKIER czy da się uratować łapkę?

Postprzez doddy » 22 Paź 2014, 00:02

Fotki trzeba dodawać przez serwer zewnętrzny. Ja dodaję przez picassę. W razie co też mogę wrzucać za Was - tu wystarczy mailem: adopcjebullowatych@wp.pl

Z wniosków po dzisiejszych dniu, wiem dlaczego w weterynarii są specjaliści i dlaczego wizyty u nich są droższe niż u zwykłych wetów. :mrgreen:

Otóż:
W wypisie Lukra mamy zapis - trafia pies do lecznicy, najprawdopodobniej po wypadku, brak czucia w łapie.
Następny dzień - powraca czucie w łapie.
Zabieramy Lukra do Warszawy. Na miejscu weterynarz sprawdza czucie (przy nas) - brak czucia w łapie.

Dzisiejsza wizyta:
Doktor sprawdza czucie w palcu, brak. Doktor sprawdza czucie w pozostałych 4 palcach - czucie obecne.

No więc, a więc. Jako że sama byłam, widziałam, wniosek taki, że wszyscy dalim dupy prócz neurologa. Bo sprawdzaliśmy czucie po palcu zewnętrznym, w którym jest brak czucia. Wniosek jest taki, że specjalizacja nam potrzebna, bo na niej wykładają iż należy sprawdzać czucie we wszystkich paluchach. :mrgreen:

Co dalej? Rehabilitacja. Co nią osiągniemy? Ciężko powiedzieć, czas pokaże. Teraz upór, cierpliwość i praca potrzebne. Dużo w rękach Kurczaków (dosłownie).
Image
13.10.2011 o 4:45 świat się zatrzymał... Mamba [*]
Awatar użytkownika
doddy
 
Posty: 7489
Rejestracja: 08 Lis 2010, 11:18
Miejscowość: Warszawa

Re: LUKIER czy da się uratować łapkę?

Postprzez kurczak1977 » 22 Paź 2014, 00:14

Czucie ogarnelismy w domu :) łaskotki opuszków spowodowało że lukier zabierał łapkę w dodatku jak spał łapki same biegały w dodatku 4 czyli komplet. dlatego dziśsugerowaliśmy że czucie jest.
Awatar użytkownika
kurczak1977
 
Posty: 40
Rejestracja: 03 Paź 2014, 13:35
Miejscowość: Warszawa

Re: LUKIER czy da się uratować łapkę?

Postprzez blue.berry » 22 Paź 2014, 10:54

nie wiem czy dostaliście jakieś wytyczne co do ćwiczeń ale jakoś mam tak w pamięci, ze na FB zaraz po pierwszym info o Lukrze pojawiła się panna z opowieścią o swoim psiaku z niesprawną łapa i ona tam opisała bardzo dobrze takie właśnie podstawowe ćwiczenia. masowanie a potem wielokrotnie uginanie łapy w partiach: paluszki, nadgarstek, kolano, biodro. myślę że takie coś warto byłoby wdrożyć (no chyba że neurolog mówił cos kompletnie innego).
Awatar użytkownika
blue.berry
Moderator
 
Posty: 671
Rejestracja: 14 Gru 2010, 16:23

Re: LUKIER czy da się uratować łapkę?

Postprzez kurczak1977 » 22 Paź 2014, 15:23

Oczywiście wątek o ćwiczeniach na FB czytałem poczekam co powie rehabilitant :)
Czasem nie warto działać na wyczucie :) Osobiście jestem dobrej myśli, więc będziemy Was informować o postępach w dochodzeniu do pełnego zdrowia!

pozdrawiamy

Kurczaki
Awatar użytkownika
kurczak1977
 
Posty: 40
Rejestracja: 03 Paź 2014, 13:35
Miejscowość: Warszawa

Re: LUKIER czy da się uratować łapkę?

Postprzez kurczak1977 » 27 Paź 2014, 23:47

Właśnie wróciliśmy od fizjoterapeuty trzymajcie kciuki by łapka Lukra zaczęła wracać do formy.
Tajemnicze leczenie polem magnetycznym oraz ćwiczenia miejmy nadzieje pomogą :) trzymajcie kciuki !
Piesek z 16,5kg w zeszłą niedzielę poskoczył stan na dziś do 17,8 kg .
Trzymajcie kciuki za wariata !

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Awatar użytkownika
kurczak1977
 
Posty: 40
Rejestracja: 03 Paź 2014, 13:35
Miejscowość: Warszawa

Re: LUKIER czy da się uratować łapkę?

Postprzez kurczak1977 » 31 Paź 2014, 21:48

Lukierek sam w domu .... film jest kawałkiem całości :)

http://1drv.ms/1sRZgaV

Poprosimy o rady co zrobić by nie szczekł tak rudzielec jak zostaje sam w domu,my różne metody wykorzystujemy począwszy od krótkich wyjść i powrotów do domu, poprzez zabawki z jedzeniem w środku ale efekty na razie niewielkie, na szczęście nie szczeka cały czas i nie wyje ale głos ma donośny i powiem szczerze, ale aż strach pomyśleć jakby go zostawić na wieczór ....

Z innych niusów od Lukierka napiszę tyle, spacerki coraz lepsze, na początku ciągnął jak mały parowozik jednak metodą stania i czekania aż zrozumie, że jak ciągnie to nie idzie - jest mały postęp jeśli znacie ciekawsze metody proszę o rady :)
Najważniejsze że jest miłym sympatycznym pieskiem, nie niszczącym naszego mieszkania, wesołym i odważnym - zdarza się iż zostając sam - biedak czasem potrafi pokąsać sobie ogon chyba z tęsknoty za nami!
Codziennie rano czeka już przy łóżku nie mogąc doczekać się porannego głaskania i pieszczot , ponieważ karmimy go jak u mamy - przybywa na wadze i ma się coraz lepiej. Jutro jedziemy pierwszy raz we 3kę na działkę na kilka godzin zobaczymy jak zachowuje się bez smyczy !

Pozdrawiamy
Awatar użytkownika
kurczak1977
 
Posty: 40
Rejestracja: 03 Paź 2014, 13:35
Miejscowość: Warszawa

Re: LUKIER czy da się uratować łapkę?

Postprzez doddy » 04 Lis 2014, 13:16

Mam bardzo w plecy z zaległościami. Rozliczenia leżą, ale przysiądę i nadrobię. Ponieważ Lukierek ma dziurę w skarpecie wrzuciliśmy bazarek pomocowy na FB. Tu dziękuję Beacie za ogarnianie bazaru, Karolinie. Wszystkim, którzy przekazali rzeczy także dzięki, bo to dzięki Wam jest w ogóle bazar. Zapraszamy:
https://www.facebook.com/events/5262530 ... 2/?fref=ts
Image
13.10.2011 o 4:45 świat się zatrzymał... Mamba [*]
Awatar użytkownika
doddy
 
Posty: 7489
Rejestracja: 08 Lis 2010, 11:18
Miejscowość: Warszawa

Re: LUKIER czy da się uratować łapkę?

Postprzez doddy » 08 Lis 2014, 11:50

Kurczaki, mam zamówienie na nowe zdjęcia Waszej czekolady. Rozpatrzycie tę prośbę? Najlepiej ze skutkiem pozytywnym? :mrgreen:
Image
13.10.2011 o 4:45 świat się zatrzymał... Mamba [*]
Awatar użytkownika
doddy
 
Posty: 7489
Rejestracja: 08 Lis 2010, 11:18
Miejscowość: Warszawa

Re: LUKIER czy da się uratować łapkę?

Postprzez blue.berry » 15 Lis 2014, 10:59

kochani, napiszcie co tam u was słychać. jak rehabilitacja i zachowanie Lukra?
Awatar użytkownika
blue.berry
Moderator
 
Posty: 671
Rejestracja: 14 Gru 2010, 16:23

PoprzedniaNastępna

Wróć do W nowym domu

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości

cron