Fundacja AST Fundacja AST

AMSTAFF IMBIR PILNIE SZUKA DOMU

Psy oddawane przez właścicieli.

Re: AMSTAFF IMBIR PILNIE SZUKA DOMU

Postprzez kilcia » 30 Paź 2012, 14:18

Magda, nie wiek jest tu problemem, moja suka jest tylko o rok młodsza, każde pogryzienie to ogromny dylemat i kłopoty, a jak ugryzła psa...może zaatakować również człowieka, więc mnie nie atakuj bo nie o to tu chodzi. Nikt nie mówi, że pies u Ciebie był bity, tylko jak i inni tu zauważyli jest wiele niejasności. Owszem, nie ma kolejek po TTB, jednakowoż skoro on taki jest, musiał przejawiać takie zachowanie wcześniej...czemu został wydany do adopcji, skoro musiał być niestabilny...a może po prostu coś u Was się zdarzyło co spowodowało destabilizację i ataki...Nie wiem, może adoptowałaś go, a potem pojawiło się dziecko i być może w nie właściwy sposób zostało wprowadzone do domu?...Dla takiego psiaka, jest to szczególnie trudna sytuacja :(
Przykro, że tak się dzieje i rozumiem Twoje obawy...jednak uwierz mi, znam wiele podobnych przypadków, gdzie psy bez względu na ich wiek wychodziły na prostą.
I mam nadzieję,że Imbirowi również się uda.
Image Image
Awatar użytkownika
kilcia
 
Posty: 577
Rejestracja: 29 Lis 2010, 12:30
Miejscowość: Warszawa/Targówek

Re: AMSTAFF IMBIR PILNIE SZUKA DOMU

Postprzez xsupergrrrlx » 30 Paź 2012, 14:56

nie chcę offtopować, bo pies szuka domu i na tym należy się skupić, ale ja też miałam problemy z psem, który rzucał się na mnie i mojego chłopaka i jeśli chodzi o badania, to behawiorysta sprawdzał nawet karmę jaką pies spożywa. Zrobił także bardzo dokładny wywiad z nami i obserwował nas i psa. Przede wszystkim w sytuacji kiedy nie z tego ni z owego atakował nas pies (najczęściej na dworze) zalecił wychodzić z psem tylko i wyłącznie w kagańcu. Psu zostały zapisane tabletki a my ćwiczyliśmy w domu codziennie, konsekwentnie. Za rezultaty mogłam podziękować 3 miesiące później, bo wtedy widziałam, że to wszystko co robimy działa i jest ogromna poprawa. Jeśli pies jest niestabilny to czasem jakiś mały szczegół naszego zachowania ma ogromny wpływ na jego zachowanie. Do nas behawiorysta wszedł do mieszkania i nic się nie odezwał tylko obserwował co się dzieje, jak się dzieje, a później powiedział nam co widzi i gdzie jego zdaniem szukać problemu i co robić. Wydaje mi się, że behawiorysta nie powinien zachowywać się jak znachor, który wróży z fusów i rozsypanych kości, tylko powinien powiedzieć konkretnie jak sprawa wygląda i co teraz należy robić. Warczenie na przywitanie domownika czy gościa czy kogokolwiek innego- nigdy bym do tego nie dopuściła- a w takiej sytuacji behawiorysta powinien coś doradzić, bo taki stan rzeczy nie może utrzymywać się, nie może być ignorowany czy akceptowany, bo jak dla mnie skutek jest łatwy do przewidzenia. I chyba sama bez jakiejkolwiek wiedzy na temat psich zachowań nie próbowałabym reagować i sprawdzać czy coś zadziała czy nie, tylko natychmiast poradziła się specjalisty. Jakby nie było, warczenie to sposób komunikacji, więc warto zastanowić się dlaczego to robi i co chce nam przez to przekazać. Dla psa to tez nie jest komfortowa sytuacja, kiedy musi wykazywać agresywne zachowanie.

Co do pamięci, to jednak wydaje mi się, że psy ją posiadają :), aczkolwiek nie czytałam na ten temat książek, jest to jedynie moje "wydaję mi się" i "mam wrażenie, że" ;)

Mam nadzieję, że Imbir znajdzie nowy dom i wyjdzie na prostą i jeszcze zazna kawałka fajnego życia, bo mu się to należy.
We can judge the heart of a man by his dealings with animals
- Immanuel Kant

http://www.guiltytilproveninnocentdoc.com/

"To tylko zwierzęta", warto obejrzeć
http://www.totylkozwierzeta.pl/
http://alterkino.org/to-tylko-zwierzeta
Awatar użytkownika
xsupergrrrlx
 
Posty: 656
Rejestracja: 09 Lis 2011, 20:18
Miejscowość: Wrocław

Re: AMSTAFF IMBIR PILNIE SZUKA DOMU

Postprzez kilcia » 30 Paź 2012, 15:18

Magda, spróbujcie go klatkować żeby zmniejszyć ryzyko kolejnych ataków, kaganiec jak ktoś przychodzi...zero kontaktu głosowego i wzrokowego. No i skonsultuj się z kimś jeszcze. Uważam, że skoro pies nie atakuje Ciebie, problemem nie jest on sam. Wysyłam Ci na priv. kontakt do mojej szkoleniowiec...
Image Image
Awatar użytkownika
kilcia
 
Posty: 577
Rejestracja: 29 Lis 2010, 12:30
Miejscowość: Warszawa/Targówek

Re: AMSTAFF IMBIR PILNIE SZUKA DOMU

Postprzez Be_cia » 30 Paź 2012, 20:40

Hmm ciężka sprawa z imbirem . . . Z jednej strony ma go adoptować ktoś z doświadczeniem aby z nim pracować a z drugiej strony z postow można stwierdzić że profesjonaliści i doświadczeni ludzie stwierdzili że nic się nie da zrobić . . . Czego oczekujesz od osoby która go adaptuje ? Moim skromnym zdaniem to powinnas włożyć trochę pracy z psem. Uratowałas go zabierając ze schroniska więc nie poddawaj się tylko daj mu jeszcze szansę. Jestem pewna że kocha cię bardzo za to że dałas mu nowy dom i on przy odrobinie wysiłku też ulegnie i pokaże że mu zależy ale Najważniejsze są CHĘCI ):-) pozdrawiam gorąco i motywuje do pracy
Awatar użytkownika
Be_cia
 
Posty: 103
Rejestracja: 04 Lip 2012, 14:12

Re: AMSTAFF IMBIR PILNIE SZUKA DOMU

Postprzez ma_gda » 30 Paź 2012, 22:38

rozmawiałam 1,5 godz z panią od szkoleń Killera & sp-ka . daje szanse pod warunkiem pracy całej rodziny. teraz czeka mnie rozmowa ze śmiertelnie przestraszona córką. zobaczymy - jej nastawienie zbyt obiecujące się nie wydaje, ale spróbuję.
ma_gda
 
Posty: 19
Rejestracja: 22 Paź 2012, 14:32

Re: AMSTAFF IMBIR PILNIE SZUKA DOMU

Postprzez Basco » 31 Paź 2012, 10:44

Precież tu jest potrzebny prawdziwy specjalista na żywo ( a nie przez internet), żeby pomóc podjąć decyzję czy i jak z psem pracować czy jakby to brutalnie nie zabrzmiało uśpić.
Basco
 
Posty: 9
Rejestracja: 21 Sty 2011, 19:29

Re: AMSTAFF IMBIR PILNIE SZUKA DOMU

Postprzez kilcia » 31 Paź 2012, 11:40

O usypianiu nikt tu nie mówi, bo pies jest do wyprowadzenia.
A ostatnia szkoleniowiec z jaką Magda rozmawiała, była z krwi i kości a nie przez internet.
Tego typu komentarze nikomu nie pomagają.
Image Image
Awatar użytkownika
kilcia
 
Posty: 577
Rejestracja: 29 Lis 2010, 12:30
Miejscowość: Warszawa/Targówek

Re: AMSTAFF IMBIR PILNIE SZUKA DOMU

Postprzez chaos_bull » 01 Lis 2012, 12:11

1. Zrób psu badania względem niedoczynności / nadczynnosci tarczycy. Koszt nie duży, a zaburzenia tarczycy mogą mieć związek z agresją.
2. Postaraj się wyeliminować z diety psa węglowodany i zboża, szczególnie kukurydze (jest w wielu karmach)
3. Poczytaj sporo o CDA - canine domestic agression (agresja domowa)
http://www.dobrypies.eu/index.php?doc=22
4. Magdalena Bartoszewska jest z okolic Radomia a nie Łodzi, ale warto do niej jechac. Świetny szkoleniowiec, zna TTB jak nikt inny.
5. Wspólnie z weterynarzem i szkoleniowcem / behawiorystą rozważ wprowadzenie farmakologi, jeżeli nie chcesz dawać psu leków, pomyśl chociaż o 5HTP, suplement diety odpowiedzialny za prace mózgu - podnoszenie poziomu serotoniny w mózgu.
http://www.dobrypies.eu/kontrola_agresji_za_pomoca_zmian_w_diecie,doc,16.html
6. Co do pamięci wstecznej u psów to zdania są podzielone.
7. Powodzenia!

kilcia napisał(a):O usypianiu nikt tu nie mówi, bo pies jest do wyprowadzenia.

nie wiedziałem że tak przez internet, nie widząc nawet psa można stwierdzić czy da się go wyprowadzić czy nie :shock:
Image
bullterrier jest dowodem na to że bóg nie istnieje..
Awatar użytkownika
chaos_bull
 
Posty: 200
Rejestracja: 23 Kwi 2012, 13:34

Re: AMSTAFF IMBIR PILNIE SZUKA DOMU

Postprzez ma_gda » 01 Lis 2012, 14:27

problem z panią Bartoszewska jest taki, że drugi nr nie istnieje, a na pierwszy ktoś odbierał i zaraz się wyłączał, w każdym razie ogromne dzięki za rady , szczególnie za linki do poczytania.
ma_gda
 
Posty: 19
Rejestracja: 22 Paź 2012, 14:32

Re: AMSTAFF IMBIR PILNIE SZUKA DOMU

Postprzez chaos_bull » 01 Lis 2012, 16:37

poszedł numer na pw
Image
bullterrier jest dowodem na to że bóg nie istnieje..
Awatar użytkownika
chaos_bull
 
Posty: 200
Rejestracja: 23 Kwi 2012, 13:34

PoprzedniaNastępna

Wróć do Oddam

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości

cron