Fundacja AST Fundacja AST

Oddam pieska

Psy oddawane przez właścicieli.

Oddam pieska

Postprzez andziolek2509 » 21 Lut 2011, 19:56

Dzień dobry,

Nie wiem jak zacząć, gdyż słowa więzną mi w gardle, a łzy płyną nieprzerwanie. Wraz z mężem posiadamy 4-letniego psa rasy amstaff. Bardzo ciężka sytuacja życiowa zmusza nas abyśmy rozstali się z pieskiem. Ja jestem bezrobotna od ponad pól roku, mąż stracił pracę 2 miesiące temu. Postanowiliśmy, że wyjedziemy za granicę. Niestety nie możemy wziąć ze sobą Holtera. Nie jesteśmy w stanie zapewnić mu schronienia u rodziny czy znajomych, gdyż albo nie przepadają za tą rasą albo nie mają warunków do utrzymania. Ciężko mi pisać o szczegółach odpowiedzi jakie słyszeliśmy. Chcielibyśmy, aby Holter znalazł rodzinę adopcyjną i dom, w którym będzie się czuł bezpiecznie. Walczymy z sumieniem i naszym człowieczeństwem, ale idziemy na dno, a pies blokuje nam wyjazd. Nie chcemy oddać go do schroniska.

Holter jest bardzo łagodny, wbrew tego co ludzie mówią o tej rasie. Jest wychowany, potrzeby załatwia na dworze, reaguje na komendy, aczkolwiek nad tym trzeba popracować, cały czas z nim powtarzać, być stanowczym. Jest zaszczepiony, posiada chip i paszport. Dobrze znosi podróże. Jest przyjazny dla kotów, suczek i psów. Jedynie nie przepada za rasami dużymi jak husky czy dog, gdyż kiedy był szczeniakiem przez te psy został zaatakowany i pozostało mu to w pamięci. Wobec tych ras reaguje warczeniem. Holter uwielbia ludzi, do każdego reaguje z " uśmiechem ", z dziećmi chętnie się bawi. W ogóle nie jest agresywny. Jest nauczony spać w swoim kojcu, ale w niedalekiej odległości od ludzi. Bardzo nie lubi samotności, co objawia się psim płaczem. I to jest jego jedyna wada ....

Jesteśmy z Lublina, możemy pieska dowieźć do nowego domu. Planujemy wyjechać na początku marca, dlatego jest to niestety sprawa pilna.

Dziękujemy za ewentualną pomoc.
P1040722.JPG

P1040128.JPG
Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
andziolek2509
 
Posty: 2
Rejestracja: 21 Lut 2011, 19:01

Re: Oddam pieska

Postprzez ARDNAS » 22 Lut 2011, 11:54

A nie może najpierw wyjechać jedno z Was?? Zobaczyć jak tam jest, czy Wam się tam uda?? Jeśli tam nie wypali to co? Zostaniecie bez niczego, nawet przyjaciela. Może uda Wam się znaleść tam mieszkanie i go zabrać. Pomyślcie o tym. Przepraszam, ale naprawdę nie potrafię zrozumieć jak można oddać członka rodziny, przecież jest z Wami już tyle czasu, kocha Was, jesteście jego ideałami, a on Waszym przyjacielem, przyjacielem na dobre i na złe. On nigdy by Was nie zostawił.
Ja mogłabym spać w szopie i z ust sobie wyciągać a dać mojemu przyjacielowi. Nigdy bym nie oddała swoich psów, nigdy.
ARDNAS
 
Posty: 198
Rejestracja: 15 Lut 2011, 16:39
Miejscowość: Zabrze

Re: Oddam pieska

Postprzez ewa.wieser » 23 Lut 2011, 14:59

Pamiętajcie,że wszędzie dobrze gdzie nas nie ma , a zostawicie przyjaciela to spokoju sumienia mieć nie będziecie.Lepiej szukajcie pracy w innym rejonie Polski i bądzcie z psiakiem.
ewa.wieser
 
Posty: 84
Rejestracja: 12 Gru 2010, 10:32
Miejscowość: Siemianowice Śląskie

Re: Oddam pieska

Postprzez Kejt » 23 Lut 2011, 16:16

Mało się wypowiadam na forum ale tekst poniżej (Pani ewa.wieser) wywołał moją lekką reakcję alergiczną.
Ci ludzie nie napisali tego posta po to żeby ich oceniać i umoralniać tylko po to, żeby pomóc znaleźć swojemu psu dobry, nowy dom.
Kocham swojego asta najbardziej na świecie i nie wyobrażam sobie życia bez niego. I życzę sobie żebym nigdy nie musiała lub nie była przez życie zmuszona do podejmowania decyzji o oddaniu swojego najlepszego przyjaciela. Nie wiem nawet czy byłabym to w stanie przeżyć... Ale ja nigdy nie byłam w takiej sytuacji jak Ci Państwo i obym się nigdy w takiej nie znalazła.
Dlatego też, przepraszam, ale mówienie komuś o "sumieniu" i "szukaniu pracy w innym rejonie Polski" jest trochę, moim zdaniem, nie na miejscu.
Nie znamy tych ludzi i nie wiemy o nich nic, ja bynajmniej nie wiem, ale ich post wydał mi się szczery. Nie oddali psa od razu do schroniska, szukają innych rozwiązań....
Także nie oceniajmy zbyt pochopnie innych.... I nie doradzajmy rozwiązań, których Ci ludzie już pewnie nie biorą pod uwagę. Mam nadzieję, Pani Ewo, że Pani nie uraziłam bo nie to było moim zamiarem ale takie jest moje zdanie.... Zbyt szybko przychodzi nam umoralnianie innych.
Awatar użytkownika
Kejt
 
Posty: 47
Rejestracja: 12 Lis 2010, 08:54

Re: Oddam pieska

Postprzez andziolek2509 » 24 Lut 2011, 19:55

Gdybyśmy mieli inne wyjście na pewno nie pisalibyśmy takiej wiadomości. Nasze serca i myśli są rozdarte, spadamy po równi pochyłej w dół i nie wiemy co zrobić z psem. Musimy jechać razem z pewnych osobistych względów o których nie będziemy pisać. Nie chcemy być osądzani, pouczani, potrzebujemy pomocy.
andziolek2509
 
Posty: 2
Rejestracja: 21 Lut 2011, 19:01

Re: Oddam pieska

Postprzez Fanka ast » 17 Mar 2011, 22:43

i co z psem? nie chce nikogo osądzać,ale ja też kiedyś wyjeżdzałam za granice i nie wyobrażalam sobie życia bez psa i go wzięłam.Wszystko zrobiłam,żeby mieć ze sobą psa.
Fanka ast
 
Posty: 61
Rejestracja: 07 Lut 2011, 20:44

Re: Oddam pieska

Postprzez jola » 14 Kwi 2011, 22:03

I co z psiakiem ????? wszyscy zamilkli. Czy psiak wylądował w schronie :? a może jeszcze gorzej o czym lepiej nie myśleć.
Awatar użytkownika
jola
 
Posty: 271
Rejestracja: 21 Lis 2010, 23:06

Re: Oddam pieska

Postprzez toomek2400 » 26 Gru 2011, 13:52

witam co w zwiasku z psiaiem jesli jest to nadal aktualne postaram sie pomodz ze szczerego serca czekam na odp
toomek2400
 
Posty: 13
Rejestracja: 24 Gru 2011, 15:14


Wróć do Oddam

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

cron