Fundacja AST Fundacja AST

KIARA UROCZA STARUSZKA SZUKA DOBREGO DOMU

Psy oddawane przez właścicieli.

KIARA UROCZA STARUSZKA SZUKA DOBREGO DOMU

Postprzez Mroczki » 28 Maj 2011, 22:46

Witam,
zwracam się do wszystkich miłośników AST-ków z gorącą prośbą o pomoc w szukaniu dobrego domciu dla naszej Kiarci.

Szukamy kochających właścicieli u których Sunia znalazłaby własny kąt i troszkę spokoju, u których mogłaby znowu spać w łóżeczku i mieć do dyspozycji cały domek ;)


Kiarunia trafiła do nas jakieś 4 lata temu. Była lelana i rozpieszczana, spała w łóżeczku pod kołderką, i to najlepiej przy kaloryferku :D

Jakieś 1,5 roku temu urodziły się nam bliźniaki i psinka niestety ze względu na swoją NIECHĘĆ DO DZIECI musiała zostać odizolowana.
Przenieśliśmy jej koszyk w miejsce gdzie dzieci nie miałyby do niej dostępu i odgrodziliśmy je bramką. Niestey jak tylko dzieciaczki zaczęły chodzić i nauczyły się przechodzić przez meble i forsować bramkę sytuacja stała się ryzykowna - Kiara coraz częściej się na nie jeży i przyjmuje pozycję do ataku , a taka brameczka niestety nie stanowi większego wyzwania dla takiego psa.

Bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsaze i dlatego jesteśmy zmuszeni poszukać nowego domku dla naszej "babcinki" :(

Kiara ma 11 lat, jest wysterylizowana. Psinka jest spokojna, ułożona i usłuchana, po tresurze.
KOCHANA DLA LUDZI – uwielbia pieszczotki, NIESTETY NIE JEST TOLERANCYJNA DLA DZIECI (chyba jakiś uraz??) I INNYCH ZWIERZĄT (chociaż w poprzednim domu mieszkała z dwoma pitt bullami), dlatego powinna być jedynaczką w nowym domu.

Psinka wiekszość dnia przesypia w swoim koszyku i jest raczej pieskiem domowym– parę lat temu miała operacje stawu i po długich spacerach kuleje.
Nauczona jest jeść dwa razy dziennie: rano i wieczorem o stałych porach.
Kiara jest bardzo inteligentna – potrafi w jasny sposób zakomunikować chęć załatwienia się. Jak chce wejść do domu to stanie pod drzwiami i szczeknie.

Została kompleksowo zaszczepiona i odrobaczona, badania krwi przeprowadzone w 2010 r., wykazaly, że to okaz zdrowia.

Kiara do nowego domku zabierze swoj „ekwipunek” : koszyk z podusią, miski, smycze, obroże i kaganiec, oraz środki czystości ( szampon, szczotkę do czesania, pastę i szczoteczkę do zębów, oraz środek do czyszczenia uszu)

Dlatego jesli masz odrobinę czasu i otwarte serce [ lub znasz kogoś spełniającego te warunki ;) ] to PROSZĘ POMÓŻ podarować naszej psince radosne chwile.


KONTAKT DO NAS:
telefon: 782 92 52 39

lub do Kajetana - miłośnika bullowatych który pomaga nam szukać domku:
Telefon: 602751299

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Mroczki
 
Posty: 3
Rejestracja: 28 Maj 2011, 22:30

Re: KIARA UROCZA STARUSZKA SZUKA DOBREGO DOMU

Postprzez awu » 29 Maj 2011, 11:22

Przepraszam za wtręt zazwyczaj nie komentuję takich ogłoszeń, ale czy nie warto poszukać szkoleniowca, który pomoże wam pogodzić babcie z dziećmi? absolutnie nie kwestionuję, że bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze ale można nabyć klateczkę i sunię klatkować i pracować z nią to czasem okazuje się prostsze niż się na początku wydaje 8-)
... a tak całkiem na marginesie rozpieszczenie psa niestety często bywa powodem jego późniejszego oddania...
awu
 
Posty: 310
Rejestracja: 13 Sty 2011, 15:50

Re: KIARA UROCZA STARUSZKA SZUKA DOBREGO DOMU

Postprzez Mroczki » 29 Maj 2011, 12:17

Wierz mi - nie było nam łatwo podjąć taką decyzję gdyż Psinka jest członkiem naszej rodziny, ale obawiam sią że nie mamy wyjścia :(

Mamy namiar na szkoleniowca z Poznania i na pewno się z nim skontaktujemy w sprawie Suni , ale pewnie nawet po takim szkoleniu nie mam pewności że pewnego dnia nie zaatakuje dziecka - a nie chcemy ryzykować

To jest już starsza psinka i z tego co zauważyłam to pod tym względem jest raczej niereformowalna.
Nie lubi innych zwierząt i dzieci ...
co jest aż dziwne bo dla ludzi jest jak taki niedźwiadek przytulas - tylko jej pieszczotki w głowie

Psina jest po tresurze, my też już próbowaliśmy ją oswajać z dziećmi i było ok dopóki nie zaczęły "pełzać", o chodzeniu już nie mówiąc...
Teraz muszę mieć oczy dosłownie dookoła głowy zwłaszcza jak mi się dzieciaki rozbiegną w innych kierunkach- tymbardziej że Kiara nie ma zwyczaju ostrzegać o ataku

I tak szczerze mówiąc to wolałabym żeby znalazła przytulny domek z kochającymi właścicielami, gdzie będzie miała spokój i gdzie będzie mogła znowu spać w łóżeczku, zamiast być izolowaną u nas - dla mnie klatka nie jest rozwiązaniem

Co masz na myśli pisząc
awu napisał(a):
... a tak całkiem na marginesie rozpieszczenie psa niestety często bywa powodem jego późniejszego oddania...

bo nie bardzo to zrozumiałam ?
Mroczki
 
Posty: 3
Rejestracja: 28 Maj 2011, 22:30

Re: KIARA UROCZA STARUSZKA SZUKA DOBREGO DOMU

Postprzez Książę » 29 Maj 2011, 22:15

Pewnie jednak to, że rozpieszczany pies, będący stale w centrum uwagi będzie reagował w niepożądany przez właściciela sposób na nagle pojawiający się obiekt (dziecko, inny pies, cokolwiek, wybacz przedmiotowość) nagle go tej uprzywilejowanej pozycji pozbawiający. Obiektywnie na rzecz patrząc,to nawet zupełnie zrozumiałe. Tyle, że nagle pojawiają się tarcia (a przecież zawsze była/był taką przylepą) i coś z psem trzeba zrobić.
Oczywiście takie mądrzenie się i suche dywagacje teraz niczego w - należy to nazwać po imieniu - nieciekawej sytuacji suni nie zmieniają.
Osobiście trzymam kciuki za to, żeby jednak udało się wszystko poukładać tak, by sunia mogła zostać u obecnych właścicieli. Wydaje mi się, że po takim czasie i dla psa w zaawansowanym bądź co bądź wieku, taki cios może mieć skutki dla zdrowia a może i nawet długości życia.
Awatar użytkownika
Książę
 
Posty: 24
Rejestracja: 28 Kwi 2011, 17:29

Re: KIARA UROCZA STARUSZKA SZUKA DOBREGO DOMU

Postprzez Mroczki » 30 Maj 2011, 12:52

Co tu dużo pisać - MACIE RACJE

Tyle, że Sunia trafiła do nas mając 7 lat i nie jestem w stanie ustałić jakich nawyków i urazów "się dorobiła", a które też mogą mieć wpływ na jej zachowanie - czy to w stosunku do dzieci czy też innych zwierząt :(

Ale na pewno zrobimy wszystko , aby ta sytuacja skończyła się za jak największą kożyścia dla Psineczki
Mroczki
 
Posty: 3
Rejestracja: 28 Maj 2011, 22:30

Re: KIARA UROCZA STARUSZKA SZUKA DOBREGO DOMU

Postprzez awu » 30 Maj 2011, 19:43

klatka może być dla psa azylem, schronieniem przed biegającymi dziećmi, a z drugiej strony chroni dzieci przed psem któremu przestaliście ufać.

Bardzo życzę wam jednak owocnych prób pracy i trzymam kciuki za sunię
awu
 
Posty: 310
Rejestracja: 13 Sty 2011, 15:50

Re: KIARA UROCZA STARUSZKA SZUKA DOBREGO DOMU

Postprzez Książę » 30 Maj 2011, 19:47

Ojtam nawyki nawyki, tak łatwo się tym zasłaniać. Ja również wziąłem dojrzałego psa ze schroniska i nie wiem co i jak było z nim wcześniej, tymczasem u mnie pies nie może wchodzić na meble (bo jest biały i to byłby sierściowy sajgon; ma swoje legowisko a nawet kilka) oraz do kuchni i tych zasad bez szemrania przestrzega. Psy są plastyczne, to ludzie mniej.
Awatar użytkownika
Książę
 
Posty: 24
Rejestracja: 28 Kwi 2011, 17:29

Re: KIARA UROCZA STARUSZKA SZUKA DOBREGO DOMU

Postprzez ewa.wieser » 01 Cze 2011, 19:48

Biedna staruszka,może jednak spróbujecie z klatką,bo przecież nie zostało jej wiele lat.Sama mam 12 letnia astkę i bardzo mi żal siwych pyszczkow. :cry:
ewa.wieser
 
Posty: 84
Rejestracja: 12 Gru 2010, 10:32
Miejscowość: Siemianowice Śląskie


Wróć do Oddam

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron