Fundacja AST Fundacja AST

Chce adoptowac, prosze o wskazowki

Dam dom bullowatemu

Chce adoptowac, prosze o wskazowki

Postprzez Ania » 27 Gru 2011, 23:32

Hej,
Bardzo podobaja mi sie bulle, chcialabym adoptowac takiego psa.
Brak doswiadczenia w prowadzeniu psa tej rasy sprawia, ze nie do konca jestem pewna czy bede potrafila miec dobry kontakt z psem i ladnie go ulozyc.
Czy moglibyscie przekazac mi wskazowki jako osobie poczatkujacej w posiadaniu bulla?
Czy macie na mysli jakies ksiazki, ktorych lektora moglaby mnie przygotowac? Czy jakis pomysl jak moglabym zdobyc umiejetnosci/podejscie do bullowatych?
Dzieki
Ania
Ania
 
Posty: 4
Rejestracja: 22 Paź 2011, 13:54

Re: Chce adoptowac, prosze o wskazowki

Postprzez Jok » 27 Gru 2011, 23:41

Ania, każdy psiak jest inny. Napisz czy psiak o którym myślisz ma być szczeniakiem, czy ma być to psiak o którego charakterze można dużo powiedzieć, czyli kilku letni i sprawdzony.
Jok
 
Posty: 593
Rejestracja: 28 Lis 2010, 17:01
Miejscowość: Opole

Re: Chce adoptowac, prosze o wskazowki

Postprzez Ania » 27 Gru 2011, 23:57

Jok napisał(a):Ania, każdy psiak jest inny. Napisz czy psiak o którym myślisz ma być szczeniakiem, czy ma być to psiak o którego charakterze można dużo powiedzieć, czyli kilku letni i sprawdzony.


Hej Jok, jeszcze nie mam wybranego psa, w marcu bede miec malym ogrodek i chcialabym sie dowiedziec wiecej zanim zdecyduje sie na adopcje. Tak naprawde to mialam jedynie kundelka przez kilka miesiecy baardzo dawno temu.
Chcialabym zaadoptowac psa/suczke z fundacji lub ze schroniska. Jesli to nie jest klopot, to chetnie przeczytam Twoje sugestie czy lepiej szczeniaka czy starszego psa. Na stronie fundacji, sredni wiek bulla to kilka lat.
Wiele osob mi odradza bulla twierdzac, ze niebezpieczne (blablabla), ze trzeba miec 'twarda, stanowcza' reke, inaczej dzieje sie zle... Nie wierze w generalizacje, ale chce odpowiedzialnie do tego podejsc... szczegolnie widzac podpisy pod zdjeciami: 'dla znawcow rasy..'
Dzieki
Ania
Ania
 
Posty: 4
Rejestracja: 22 Paź 2011, 13:54

Re: Chce adoptowac, prosze o wskazowki

Postprzez Jok » 28 Gru 2011, 00:12

Oczywiście, że ci co mówią, że niebezpieczne to tak jak napisałaś ble..ble.. Mam już drugiego psa tej rasy i ani jeden z nich nie okazał się niebezpieczny. To czy jest on bezpieczny zależy głównie o demnie. Generalnie psy tej rasy lubią dużo spacerów, czyli trzeba im zapewnić minimum ruchu. Po drugie moje psy bardzo lubią ludzi, każdy może podejsć i pogłaskać a on sie cieszy i zamiata ogonem. Problem może być, ale nie musi w kontaktach z innymi psami samcami. Pies z suczką sie dogada. Trzeba egzekfofawać minimum posłuszeństwa jak u każdego psiaka. Pies wzięty z Fundacji, będzie na pewno sprawdzony i będziesz wiedzieć, czy toleruje pobratyńców, czy nie i ogólnie jaki jest polecam to rozwiązanie. Generalnie są to bardzo wesołe i oddane psiaki.
Jok
 
Posty: 593
Rejestracja: 28 Lis 2010, 17:01
Miejscowość: Opole

Re: Chce adoptowac, prosze o wskazowki

Postprzez doddy » 28 Gru 2011, 00:16

Ania, podstawowe pytanie jest jakiego psa szukasz i czy masz sprecyzowaną rasę wśród TTB? Każda z tych 4 ras jest inna i ma inne wymagania.
Image
13.10.2011 o 4:45 świat się zatrzymał... Mamba [*]
Awatar użytkownika
doddy
 
Posty: 7489
Rejestracja: 08 Lis 2010, 11:18
Miejscowość: Warszawa

Re: Chce adoptowac, prosze o wskazowki

Postprzez Ania » 28 Gru 2011, 12:02

doddy napisał(a):Ania, podstawowe pytanie jest jakiego psa szukasz i czy masz sprecyzowaną rasę wśród TTB? Każda z tych 4 ras jest inna i ma inne wymagania.



Czesc Doddy, mysle glownie o amstaffie, ale tez widzialam sliczne staffordshire terrier, staffordshire bull terrier. Dzieki za wsparcie :)
Ania
 
Posty: 4
Rejestracja: 22 Paź 2011, 13:54

Re: Chce adoptowac, prosze o wskazowki

Postprzez Ania » 28 Gru 2011, 12:03

Jok napisał(a):Oczywiście, że ci co mówią, że niebezpieczne to tak jak napisałaś ble..ble.. Mam już drugiego psa tej rasy i ani jeden z nich nie okazał się niebezpieczny. To czy jest on bezpieczny zależy głównie o demnie. Generalnie psy tej rasy lubią dużo spacerów, czyli trzeba im zapewnić minimum ruchu. Po drugie moje psy bardzo lubią ludzi, każdy może podejsć i pogłaskać a on sie cieszy i zamiata ogonem. Problem może być, ale nie musi w kontaktach z innymi psami samcami. Pies z suczką sie dogada. Trzeba egzekfofawać minimum posłuszeństwa jak u każdego psiaka. Pies wzięty z Fundacji, będzie na pewno sprawdzony i będziesz wiedzieć, czy toleruje pobratyńców, czy nie i ogólnie jaki jest polecam to rozwiązanie. Generalnie są to bardzo wesołe i oddane psiaki.


Jok, dziekuje za odpowiedz. Prawde mowiac to troche mnie zastanawia podpis 'dla znawcow rasy'....
Ania
 
Posty: 4
Rejestracja: 22 Paź 2011, 13:54

Re: Chce adoptowac, prosze o wskazowki

Postprzez doddy » 28 Gru 2011, 14:52

Ania, musisz się zastanowić przede wszystkim jaki pies będzie pasować do Twojego stylu życia, czy masz czas na młodego, aktywnego psiaka, czy będziesz raczej myśleć o psie 5 letnim, już spokojniejszym, odchowanym psie, bądź zupełnie o staruszku, który będzie głównie spać (choć to też nie reguła :mrgreen: ) ale będzie mieć mniej głupiutkich pomysłów.

Przy młodych psach jest więcej problemów wychowawczych (psy z adopcji nie zawsze się gubią, czasami są wyrzucane bo ktoś sobie nie radził), przede wszystkim taki pies wymaga ruchu, aktywności, pracy i atrakcji dostarczanych ze strony człowieka. Nie rzadko TTB zarówno staffiki jak i asty w młodym wieku potrzebują codziennie długiego spaceru, podczas którego spalą energię. Niewybiegane zaczynają kombinować, stwarzać problemy, niszczyć.
Ja dzisiaj już wiem, że staffik ma duuużo więcej energii niż ast. Niby mniejszy, a staffik jest jak podpalony dynamit co po 2h biegania chce więcej.
Zadaj więc sobie pytanie, czy masz czas na pracę nad młodym, rocznym, dwuletnim psem.

Psy dorosłe, są to psy z nabytymi zachowaniami. Przy umiejętnym prowadzeniu są to najprostsze psy. Bo zostawia się w nich pozytywnie zakorzenione nawyki, a tępi niepożądane zachowania. Jest przy nich mniej pracy, nie wymagają codziennego biegania po 2h. :mrgreen: Takie psy są łatwiejsze do życia codziennego, bo są i aktywne, ale i spokojne na co dzień, bo wiek też już działa.

Staruchy to już zupełnie inny life. To głównie śpiochy, co w deszcz nie chcą wychodzić, na zimnie marudzą, a w domu to pod kołdrę się wpychają. Ale są strasznie fajne, czasami są stetryczałe jak ludzie.

Nie da się opisać wskazówek bo też wiek nie jest regułą u TTB. Są psiaki, które od początku są spokojne, są takie co mają ADHD przez całe życie. Każdy pies ma inny charakter i wymagania. Najlepiej jak sprecyzujesz sobie jakiego psa szukasz, co jesteś w stanie dać, a czego oczekujesz.

W ogromnym skrócie: Amstaffy są ciutke spokojniejsze niż staffiki. Życie ze staffikiem to ciągłe dostawanie atrakcji, szukanie pomysłów na zajęcie małego szkraba, a jak to mawiają staffikowcy, życie bez kłopotów ze staffiorkiem nie jest życiem :)
Image
13.10.2011 o 4:45 świat się zatrzymał... Mamba [*]
Awatar użytkownika
doddy
 
Posty: 7489
Rejestracja: 08 Lis 2010, 11:18
Miejscowość: Warszawa

Re: Chce adoptowac, prosze o wskazowki

Postprzez mario1985-m1 » 28 Gru 2011, 15:57

pięknie to Kasia napisałaś :D

a Ani życzę przemyślanej decyzji...napewno Doddy poleci Ci fajnego psiaka :mrgreen:

ja też biorąc Ejmi, pierwszego ttb, liczyłam na energicznego psa, a ona się zachowuje jak stara babcia która woli łóżko od spacerków :lol: a ma dopiero 4 lata / każdy pies jest inny...
Awatar użytkownika
mario1985-m1
 
Posty: 374
Rejestracja: 06 Kwi 2011, 20:47
Miejscowość: gdańsk


Wróć do Chcę adoptować

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

cron