Fundacja AST Fundacja AST

HOMER

Na zawsze pozostaną w naszej pamięci.

Re: HOMER

Postprzez monka » 23 Lip 2011, 00:35

ha ha ale się uśmiałam z tego chrapania! :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
monka
 
Posty: 90
Rejestracja: 19 Mar 2011, 22:59
Miejscowość: Środa Wlkp/Poznań

Re: HOMER

Postprzez Toby » 23 Lip 2011, 12:19

Dodam tylko, że to tylko próbka jego możliwości i na codzień potrafi to znacznie lepiej i głośniej :)
Toby
 
Posty: 13
Rejestracja: 05 Lip 2011, 23:15
Miejscowość: Poznań

Re: HOMER

Postprzez Toby » 24 Lip 2011, 22:42

A teraz muszę się pochwalić nie tylko Homerem ale i swoim dziełem :)

http://www.youtube.com/user/Tobe0508?feature=mhee
Toby
 
Posty: 13
Rejestracja: 05 Lip 2011, 23:15
Miejscowość: Poznań

Re: HOMER

Postprzez monka » 25 Lip 2011, 09:21

Dobre! ;)

Fajnie, że Homek ma swoje miejsce na ziemi już na zawsze!
Awatar użytkownika
monka
 
Posty: 90
Rejestracja: 19 Mar 2011, 22:59
Miejscowość: Środa Wlkp/Poznań

Re: HOMER

Postprzez doddy » 25 Lip 2011, 10:35

Powiedziałabym, że ma swój raj wręcz. :mrgreen:
Image
13.10.2011 o 4:45 świat się zatrzymał... Mamba [*]
Awatar użytkownika
doddy
 
Posty: 7489
Rejestracja: 08 Lis 2010, 11:18
Miejscowość: Warszawa

Re: HOMER

Postprzez Basia » 25 Lip 2011, 22:24

Szkoda,ze nie mozna Was sklonować :-) świetny filmik,a uszaty jeszcze lepszy :mrgreen: i cieszę sie ze w filmiku wystapiły zdjecia mojego autorstwa(te dwa pierwsze-smutne) i ciesze sie,ze imię które mu nadałam zostało :mrgreen: i w ogóle dziękuje za ten raj dla uszatka :-)
Basia
 
Posty: 348
Rejestracja: 18 Gru 2010, 19:12

Re: HOMER

Postprzez babyg » 11 Sie 2011, 23:25

Sugerowałabym przeniesienie wątku Homisia, skoro szczęśliwego zakończenia brak..
Może dostanie jeszcze jedną szansę, na którą zdecydowanie zasługuje
:cry:
babyg
 
Posty: 60
Rejestracja: 15 Sty 2011, 01:29
Miejscowość: Warszawa

Re: HOMER

Postprzez pyszczydlo » 12 Sie 2011, 00:32

co się stało!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!wrócił z adopcji :?
Awatar użytkownika
pyszczydlo
 
Posty: 1052
Rejestracja: 27 Gru 2010, 22:44

Re: HOMER

Postprzez doddy » 12 Sie 2011, 16:07

Homer do nas wrócił w poniedziałek z powodu agresji do nowych opiekunów.

Od początku wiedzieliśmy, że jego adopcja wiązała się z ryzykiem, więc absolutnie nie obwiniamy nowych właścicieli. Baa... dziękujemy za mądre podejście do tematu.

O Homerze dostawałam niepokojące wieści już z DT od Agaty, że nie radzi sobie z psem, że nie ma dla niego czasu, że przy niewybieganiu Homer ma "głupie" pomysły i najlepiej abyśmy go zabrali. Okazało się, że Homer wyskoczył do taty Agaty. We wtorkowej rozmowie z Agatą dowiedziałam się, że jednak sytuacji problemowych było i więcej. Homer trafił do hotelu do Asi. Zgłosił się wtedy Arek z chęcią jego adopcji. Homer został w hotelu, przeszedł kastrację. W dniu kastracji chciał pozabijać wetów (tu jednak zrzuciliśmy wszystko na kark tego, że nie lubi wetów). Po kilku dniach zaatakował Asię (tu szczęście, że był w kołnierzu), zaatakował bo chciała wprowadzić go do boksu za obrożę. Po rozmowie telefonicznej z Agatą dowiedziałam się, że rzeczywiście Homer nie lubi brania za obrożę... Zaczęły wychodzić "kwiatki" z zachowaniem Homera... pluje sobie w twarz, że tak późno... a tak ważne fakty. Homer jest psem, który jak jest coś po jego myśli to jest super grzeczniutki, a jak coś mu się już nie podoba to warczy bądź atakuje.

To co wiedziałam przekazałam Arkowi, rozmawiał on także bezpośrednio z Agatą. Pomimo wszystkiego zdecydował się na adopcję. Z Arkiem byliśmy w kontakcie, problemy były, mniejsze, większe. Arek radził się jak sobie z problemami radzić, jak postępować. O ile na spacerach Homer był super, u weta zachowywał się jak wściekły, a w domu... a w domu było czasem dobrze, czasem źle. Wszystko zależało od tego, czy Homer coś akceptował, czy sobie nie życzył.

Arek adoptując Homera narzucał mu od początku pewne zasady w domu, że nie ma spania w łóżku, że jak pies leży na drodze to musi wstać jak właściciel przechodzi itp. Starał się stosować czytelne sygnały dla psa. Początkowo zaczęło się warczenie ze strony psa w chwilach, które jemu się nie podobały. W niedzielę zaś były już 2 próby ataku (w tym jedna zakończyła się niestety już na człowieku, podczas próby zrzucenia psa z łóżka Homer zaatakował ). Pomimo najszczerszych chęci Arka, Homer do nas wrócił.
Obecnie trwa 15 dniowa obserwacja po ugryzieniu.

Ciężko mi póki co wyrokować co dalej z Homerem. Wstępnie mogę napisać, że na pewno nie trafi ponownie do adopcji. Nie mam co ukrywać, że także myślę o uśpieniu Homera jeśli nie znajdę mądrego rozwiązania. Nie podejmiemy już ryzyka, że komuś jeszcze zrobi krzywdę. Oczywiście, ktoś może nam zarzucić, że "skazujemy psa". Jednak dla nas nasze działania polegają na pomocy psom, ale pomocy mądrej tj. takiej, która jako nadrzędne dobro bierze dbanie o bezpieczeństwo ludzkie.
Image
13.10.2011 o 4:45 świat się zatrzymał... Mamba [*]
Awatar użytkownika
doddy
 
Posty: 7489
Rejestracja: 08 Lis 2010, 11:18
Miejscowość: Warszawa

Re: HOMER

Postprzez babyg » 12 Sie 2011, 17:10

Homer był u mnie przez kilka miesięcy i zajmowałam się nim jak tylko potrafiłam.Najpierw z Olkiem, w którego Homer był zapatrzony, później już dawałam sobie radę sama/ Porównując chociażby mojego wcześniejszego TTB, z Homerem naprawdę było mało problemów, ale młodej kobitce, uczącej się, pracującej i mieszkającej samotnie, takiej jak ja, ciężko jest poświęcić 100% uwagi dla tak wymagającego psa, ale mimo to starałam się dać mu najlepszy dom,a sam Homer był moim najlepszym kumplem przez ten czas i nawet w sytuacjach problemowych, o których informowałam na bieżąco, dawałam sobie z nim radę,choć chwilami było naprawdę ciężko.
Z Arkiem rozmawiałam przed adopcją, mówiłam o czułych punktach. Jednak ciągle nie rozumiem takiego zachowania psiaka, bo podczas naszych licznych, naprawdę licznych wizyt (i zastrzyków) u weterynarza, Homer tylko raz wyjechał do lekarza.
Nawet moja przyjaciółka, która boi się TTB, uważała go za super psa!
Gdybym miała możliwość, zabrałabym Homera do siebie bez zastanowienia.
babyg
 
Posty: 60
Rejestracja: 15 Sty 2011, 01:29
Miejscowość: Warszawa

PoprzedniaNastępna

Wróć do Za TM

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 33 gości