Fundacja AST Fundacja AST

[KRAKÓW] Pigi

Na zawsze pozostaną w naszej pamięci.

[KRAKÓW] Pigi

Postprzez kilcia » 20 Lut 2011, 17:33

Skrzydlaty Pies szuka domu dla PIGI, która wciąż czeka...


płeć: samica
rasa: w typie amstaffa
( tylko o psie z rodowodem można powiedzieć: amstaff )
wiek: ok 3 l.
szczepienia: tak
chip: -
płodność: kastrowana
miejsce pobytu: Kraków


Pigi, mimo, że jest fantastycznym psem ciągle nie ma szczęścia do ludzi a i my po dwóch nieudanych adopcjach jesteśmy wyjątkowo ostrożni weryfikując osoby chcące zaopiekować się Pigi.

Sunia jest fantastycznym psem, z typowymi cechami amstaffa. Jest pełna energii, radości z życia, jest jak żywe srebro - wszędzie jej pełno, żeby znaleźć się blisko człowieka zrobi wszystko - ucieknie z boksu, przeskoczy dwumetrowe ogrodzenie, nawet wyskoczy przez okno!
To psiak, który nie nadaje się do życia w zamknięciu - w kojcu. Pigi musi mieć bardzo odpowiedzialnego opiekuna, najlepiej takiego, który już opiekował się psami w typie... Pigi potrzebuje dużej dawki ruchu i zajęć.
W jej przypadku wysiłek fizyczny jest równie ważny, jak wysiłek psychiczny.
Pigi nie jest typem kanapowca, której wystarczy krótkie spacerki i całodzienne leżenie u boku człowieka... Pigi potrzebuje człowieka, który będzie stawiać przed nią zadania, będzie mieć czas na zabawy, na szkolenie, z którym Pigi nie będzie się nudzić.
W hotelu jest uczona chodzenia na smyczy, uczy się podstawowych komend, uczy się "dobrze zachowywać" i musimy przyznać, że idzie jej to bardzo dobrze! Pigi to bardzo pojętna, inteligentna i sprytna suczka. Pigi nie przejawia żadnych złych zachowań w stosunku do ludzi, również i w kontaktach z innymi zwierzętami nie ma problemów, jednak należy być ostrożnym przy kontaktach ze zwierzętami, których nie zna, należy z rozwagą i rozsądkiem postępować w nowych sytuacjach. Jeśli jakiś pies na nią naszczeka - Pigi nie jest mu dłużna...
W kontaktach z kotami - jeśli ma inne zajęcie, koty jej nie interesują, jednak mieszkając z kotem pierwsze kilka tygodni należy zarezerwować na baczne obserwowanie Pigi i kota oraz w razie konieczności interweniować. Kiedy kota pozna, traktuje jak swojego Idealnym domem dla niej byłby dom z ogrodem, gdzie mogłaby dokazywać do woli, może również mieszkać w mieszkaniu w bloku, jednak wtedy należy mieć czas na regularne, dość intensywne spacery z sunią.
Psy w typie rasy amstaf nie są dla każdego! Nowy Opiekun Pigi musi być osobą opanowaną, konsekwentną, znającą potrzeby psa, rozumiejącą psy oraz mającą już "jakieś" doświadczenie w prowadzeniu psów. PIGI, to idealny pies do dalszego układania, dalszej socjalizacji i jesteśmy pewni, że ktoś, kto postanowi ją przygarnąć i pracować z nią, zdobędzie wiernego przyjaciela i kompana nie tylko do zabaw.



kontakt w sprawie adopcji bądź uzyskania więcej informacji:

Kasia: 606 962 357
mail: lejdija@wp.pl
info@skrzydlatypies.pl




PAMIETAJ:
- Adopcja psa musi być przemyślana

- Złożenie oferty nie jest jednoznaczne z otrzymaniem psa

- Wybierzemy Nowy Dom dla psa, który będzie najbardziej odpowiedni.

- Osoba chcąca adoptować psa zgadza się na wizytę przed adopcyjną oraz wizyty już po adopcji.

- Bezwzględnym warunkiem adopcji psa jest podpisanie umowy adopcyjnej

- Wszystkie zwierzęta są kastrowane, jeśli z różnych powodów kastracja nie mogła być przeprowadzona przed adopcją, Nowy Dom jest zobowiązany do przeprowadzenia zabiegu
( wyjątkiem są psy rodowodowe, które są dopuszczone do rozrodu lub takie, których stan zdrowia nie pozwala na przeprowadzenie zabiegu).

- Jeśli będziesz mieć jakiekolwiek pytania, wątpliwości, zawsze możesz zwrócić się do nas z pytaniami, zawsze możesz liczyć na naszą pomoc.

Image

Image

Image

Image

Image

Pamiętaj!!
Pies to nie zabawka, zanim zdecydujesz się na adopcję dobrze przemyśl swoją decyzję!!

Psy dla których szukamy domu to często psy po przejściach, z nieznaną przeszłością. Potrzebują czasu aby zaaklimatyzować się w nowym miejscu. Mogą brudzić, niszczyć,zachowywać się inaczej niż w schronisku/hotelu/domu tymczasowym.


Niunia ma swój wątek na skrzydlatym psie, a tu wrzucam ją na prośbę dziewczyn z tamtego forum.

Pigula ma już kilka ogłoszeń:
http://allegro.pl/show_item.php?item=1587893974
http://ale.gratka.pl/ogloszenie/1136744 ... staff.html
http://krakow.gumtree.pl/c-Zwierzaki-ps ... Z261132368
http://krakow.olx.pl/item_page.php?Id=167694138&g=6
http://www.adopcjapsa.pl/adopcja-psa-pi ... ,Lw==.html
http://www.cret.pl/node/154675
http://www.cafeanimal.pl/ogloszenia/odd ... TAFF,33233
Ostatnio edytowany przez kilcia 21 Lip 2011, 11:04, edytowano w sumie 6 razy
Image Image
Awatar użytkownika
kilcia
 
Posty: 577
Rejestracja: 29 Lis 2010, 12:30
Miejscowość: Warszawa/Targówek

Re: [KRAKÓW] Pigi

Postprzez małgorzata » 20 Lut 2011, 20:42

Ponieważ mam przyjemność spacerować z Pigi to napisze kilka zdań.
Nie ciągnęła na spacerku , tylko nieznacznie jak ją coś zainteresowało ale bez problemu zmieniałam kierunek i szła grzecznie. Bardzo była zadowolona ze spacerku. Zapoznała się z bokserem którego najpierw obwąchała a potem się bawili :D .Suczek nie spotkałyśmy . Do ludzi merda ogonkiem z zadowoleniem -nie podchodziłyśmy za blisko. Oczywiście przeszła test na "kostkę " ja ślepota nie zobaczyłam na trawniku i wyciągnęłam z pyska -zero agresji ,warczenia czy niezadowolenia :mrgreen: Pigi ma bardzo dużo energii,
ktoś kto jest aktywny lubi długie spacery będzie miał świetną sunie.Jest bardzo kontaktowa ,chyba nie wie jeszcze że Pigi to jej imię ale jak "profesjonalnie cmoknę " to od razu reaguje. Na koniec przekręciła główkę i patrzyła smutnymi oczkami( chciała uwolnić się z szelek i wsiąść ze mną do samochodu) ONA BARDZO POTRZEBUJE CZŁOWIEKA!! Po prostu to kochana dziewczynka.
Image
małgorzata
 
Posty: 103
Rejestracja: 16 Gru 2010, 16:01

Re: [KRAKÓW] Pigi

Postprzez kilcia » 20 Lut 2011, 20:56

Cześć Małgosiu, no to teraz będą informacje o niuni z pierwszej ręki :D
Pozwoliłam sobie przekleić Twój post na niebieskie forum :mrgreen:
Image Image
Awatar użytkownika
kilcia
 
Posty: 577
Rejestracja: 29 Lis 2010, 12:30
Miejscowość: Warszawa/Targówek

Re: [KRAKÓW] Pigi

Postprzez Sylwia » 15 Mar 2011, 12:54

I co z Pigusia? napiszcie mi :)
Jest naprawde oryginalnej urody...
Jak ja zobaczylam to od razu sobie wyobrazalm jak sobie biega po gorach...
Image

Uploaded with ImageShack.us
Awatar użytkownika
Sylwia
 
Posty: 508
Rejestracja: 13 Mar 2011, 22:11
Miejscowość: Bieszczady

Re: [KRAKÓW] Pigi

Postprzez małgorzata » 15 Mar 2011, 20:08

Sylwia jutro idę z Pigi na spacerek to później napisze kilka słów. Po ostatnim nie chciała wracać do hotelu .Ona kocha ludzi a bieganie po górach - myśle ze byłaby szczęśliwa :)
Image
małgorzata
 
Posty: 103
Rejestracja: 16 Gru 2010, 16:01

Re: [KRAKÓW] Pigi

Postprzez Sylwia » 15 Mar 2011, 20:15

a czy mozemy miec jakis kontakt mailowy? czy gg? cokolwiek?
za chwilke bede rozmawiac z rodzicami na temat adopcji...
tyle, ze po wakacjach planuje wyprowadzke do Krk.
Image

Uploaded with ImageShack.us
Awatar użytkownika
Sylwia
 
Posty: 508
Rejestracja: 13 Mar 2011, 22:11
Miejscowość: Bieszczady

Re: [KRAKÓW] Pigi

Postprzez małgorzata » 15 Mar 2011, 20:21

Sylwia wysłałam Ci na PW
Image
małgorzata
 
Posty: 103
Rejestracja: 16 Gru 2010, 16:01

Re: [KRAKÓW] Pigi

Postprzez doddy » 16 Mar 2011, 02:35

Małgosia, a orientujesz się co z chętnymi domkami na Pigi? Rozmawiałam z Anitą i mówiła, że byli na nią chętni.
Image
13.10.2011 o 4:45 świat się zatrzymał... Mamba [*]
Awatar użytkownika
doddy
 
Posty: 7489
Rejestracja: 08 Lis 2010, 11:18
Miejscowość: Warszawa

Re: [KRAKÓW] Pigi

Postprzez małgorzata » 16 Mar 2011, 21:34

Pigi nadal do adopcji
chętny pan z Katowic ma od tygodnia wyłączony telefon a Pani z Krakowa zrezygnowała;(
Pigi robi duże postępy na spacerku nie ciągnie (no może pierwsze 2 min), idąc na luźnej smyczy przychodzi na zawołanie , jest spokojniejsza (zjada kiełbaskę -nagrodę na pierwszych spacerkach wypluwała taka była nakręcona),ciężko ją nauczyć siad -ale ja wyprowadzam ją 1-2 w tygodniu przy regularnych spacerkach szybko się nauczy.
Wiem że to nie najważniejsze ale ona jest taka aksamitna w dotyku, cudo piesek.
Image
małgorzata
 
Posty: 103
Rejestracja: 16 Gru 2010, 16:01

Re: [KRAKÓW] Pigi

Postprzez Sylwia » 16 Mar 2011, 21:43

Jest taka cudowna...
Image

Uploaded with ImageShack.us
Awatar użytkownika
Sylwia
 
Posty: 508
Rejestracja: 13 Mar 2011, 22:11
Miejscowość: Bieszczady

Następna

Wróć do Za TM

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron