Fundacja AST Fundacja AST

Sharon

Na zawsze pozostaną w naszej pamięci.

Sharon

Postprzez wronka » 31 Lip 2013, 12:46

Dzień dobry,

Pomyślałam, że po półtora roku ukrywania się po forumowych kątach czas się ujawnić. W galerii Sharon, moja "tymczasowiczka" z Ciapkowa (acz, tak jak pisałam wcześniej, w dziale powitań - o ile życie nie rzuci jakiejś potężnej kłody pod nogi - tymczasowiczka dożywotnia). Została porzucona pod gdyńskim schroniskiem w ostatnich dniach kwietnia, w sposób "klasyczny", czyli poprzez przywiązanie do ogrodzenia. Ze względu na jej wiek (wyceniona przez weta schroniskowego na 10 lat), niespecjalny stan zdrowia i planowane, niezbędne do wykonania zabiegi uradziliśmy z pracownikami schronu, że najlepiej będzie, jeśli na okres rekonwalescencji pooperacyjnej zamieszka u mnie, bo wiadomo, że warunki schroniskowe to jednak nie to samo... Tyle, że teraz to ja już nie bardzo widzę, jak mogłabym ją oddać :)

Odebrałam sunię z Gdyni 1 czerwca - do domu niewiele ponad 10km, ale przeżyć samochodowych dostarczyła mi tyle, że będę je pamiętać do końca swoich dni. Zaczęło się niewinnie - od dyszenia, a potem dołączyło wycie, darcie pazurami tapicerki, usiłowanie sforsowania okna (zamkniętego), następnie próby przedarcia się poprzez moją głowę na przednie siedzenie. Na szczęście była wpięta do pasów, więc pole manewru nie było zupełnie swobodne (w przeciwnym razie podróż skończyłaby się - w najlepszym razie - na słupie). Jakoś dotarłyśmy do Gdańska (ja mokra, z trzęsącymi kolanami) i tu, w mieszkaniu, dziewczyna zamieniła się w anioła, którym pozostaje nadal - nigdy wcześniej nie miałam do czynienia z tak kompletnie bezproblemowym psem. Lubi ludzi (w tym weterynarzy!), lubi psy (duże, małe, samce, suki, milczące i rozwrzeszczane!), jest piekielnie bystra (szybkość nauki na poziomie geniuszu :), bardzo posłuszna, pogodna i zrównoważona - słowem "zwierzak - cud".

Niestety ze zdrowiem już nie tak malinowo. W ciągu dwóch miesięcy zaliczyłyśmy:
- zabieg usunięcia sporego guza z kufy (wygojone)
- zabieg usunięcia guzów z listwy mlecznej (wygojone)
- zdiagnozowanie zwyrodnienia obu stawów łokciowych, osłabione są też kończyny tylne i kręgosłup (suplementujemy i leczymy Cimalgexem)
- zdiagnozowanie starego złamania trzeszczki w prawej przedniej stopie (najprawdopodobniej nie leczone przez poprzedniego właściciela) - kontuzja będzie nawracać, więc w razie czego trzeba ograniczać ruch i smarować Ketonalem
- "przerobienie" czterech rodzajów karmy (w tym dwóch Acan i gotowanego), zanim - wskutek rady weta - udało się ustabilizować jelita na RC Intestinal Gastro
i - żeby nie było zbyt spokojnie po względnym opanowaniu wcześniejszych problemów :) - krwiaka na uchu. Tenże pojawił się przeszło tydzień temu (jak go zauważyłam to - przyznam szczerze - miałam taki moment, że chciało mi się usiąść na zydelku i zacząć walić głową w ścianę), w piątek był operowany (trzecia narkoza w krótkim czasie, więc "w trakcie" - ze ściśniętym żołądkiem - modliłam się, żeby nie było problemów z wybudzeniem) i na szczęście po serii antybiotykowej zaczął się ładnie goić. Liczę na to, że więcej atrakcji na razie nie będzie. I podziwiam Sharon, że znosi to wszystko ze stoickim spokojem (choć były dni, w których naprawdę wyglądała i czuła się marniutko).
Wiek i zwyrodnienie stawów sprawiają, że przemieszczamy się w raczej umiarkowanym tempie (nie licząc akcji "jeż" - akcje "kot" zostały już opanowane poprzez komendę "zostaw", ale kolczaki wciąż powodują, że słuch się wyłącza :), acz dziewczyna spacerować lubi bardzo i nigdy nie odmawia propozycji wyjścia z domu.

Mam nadzieję, że uda mi się zamieścić zdjęcia - na razie dwa na próbę :)

Image

Image

Pozdrawiamy wszystkich bullniętych :)
Ostatnio edytowany przez wronka, 31 Lip 2013, 15:39, edytowano w sumie 1 raz
Image
Dino [*], Sharon [*], Jukon, Szerman
Awatar użytkownika
wronka
 
Posty: 1013
Rejestracja: 13 Maj 2013, 13:16
Miejscowość: Gdańsk

Re: Sharon

Postprzez pchelka1989 » 31 Lip 2013, 13:19

Słodka mordka :) Super, że otrzymała pomoc :) Gratuluję ! A zdjęcia są, widoczne :D śmiesznie z tym kołnierzem wygląda :D
30.03.2013 Azja jest z nami :)

"A Ty w oczy patrzysz i łeb przekrzywiasz, jakbyś chciał zrozumieć mnie lepiej
I w ogień skoczyłbyś za mną, choć jestem tylko człowiekiem"
Awatar użytkownika
pchelka1989
 
Posty: 369
Rejestracja: 25 Mar 2013, 19:18
Miejscowość: Włocławek

Re: Sharon

Postprzez izuś_85 » 31 Lip 2013, 15:04

super mordeczka :) dobrze ze trafiła na ludzia a nie siedzi w boksie schroniskowym :)
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą, twoim psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój, wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie" - Anonim
Image
Awatar użytkownika
izuś_85
 
Posty: 715
Rejestracja: 12 Cze 2013, 15:37
Miejscowość: Chorzów

Re: Sharon

Postprzez wronka » 04 Sie 2013, 08:42

Upał i u nas niemożebny, jedynie w lesie - legalnie, i nad morzem - w sezonie zabronili :( da się w miarę normalnie funkcjonować.

Nuuuda... idźmy gdzieś
Image

Czyżbym...
Image

słyszała...
Image

CHRUPEK???
Image

jeszcze jeden... prooooszę
Image

a jak się skończą fundusze to dorobimy w tartaku :)
Image

raczej się nie zmieścisz... może idź sobie gdzie indziej z tą książką...
Image
Image
Dino [*], Sharon [*], Jukon, Szerman
Awatar użytkownika
wronka
 
Posty: 1013
Rejestracja: 13 Maj 2013, 13:16
Miejscowość: Gdańsk

Re: Sharon

Postprzez Dominikad.1989 » 04 Sie 2013, 09:03

Ostatnie to u mnie też norma :lol: :lol: :lol: a jaki śmieszny z niej nietoperek :mrgreen: i tak to jest, że nasze psiaki często są z problemami/po przejściach. Ważne, że są z nami a nie po schronach, na łańcuchach etc.
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą, twoim psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój, wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie"
Awatar użytkownika
Dominikad.1989
 
Posty: 1014
Rejestracja: 08 Wrz 2012, 13:39

Re: Sharon

Postprzez wronka » 04 Sie 2013, 09:12

Ano, klapacze ma dość pokaźne dziewczyna. A już na widok kota lub jeża to hoho ;)
Image
Dino [*], Sharon [*], Jukon, Szerman
Awatar użytkownika
wronka
 
Posty: 1013
Rejestracja: 13 Maj 2013, 13:16
Miejscowość: Gdańsk

Re: Sharon

Postprzez Dominikad.1989 » 04 Sie 2013, 09:20

To tak jak Gaba! I zmarcha jej sie na czole robi i zez :lol: a tak poza tematem to serio teraz nawet o 5 rano czy 22 bym na plaze z psem nie weszła? W ogóle? Nawet smyczowym i w kagańcu?
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą, twoim psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój, wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie"
Awatar użytkownika
Dominikad.1989
 
Posty: 1014
Rejestracja: 08 Wrz 2012, 13:39

Re: Sharon

Postprzez wronka » 04 Sie 2013, 09:22

W Gdańsku legalnie nie. Oczywiście można zaryzykować, bo o tej porze straż miejska raczej się po plażach nie przechadza, ale jeśli się przypadkiem trafi to sadzą mandaty.
Za to w Gdyni są wydzielone dwa (chyba) odcinki plaży specjalnie dla psów. A w Sopocie to szczerze mówiąc nie wiem.
Image
Dino [*], Sharon [*], Jukon, Szerman
Awatar użytkownika
wronka
 
Posty: 1013
Rejestracja: 13 Maj 2013, 13:16
Miejscowość: Gdańsk

Re: Sharon

Postprzez Dominikad.1989 » 04 Sie 2013, 09:30

Co zafobie jakieś antypsie...a kiedy to się kończy ten sezon? Bo nad morze się w tym roku wybieramy :mrgreen:
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą, twoim psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój, wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie"
Awatar użytkownika
Dominikad.1989
 
Posty: 1014
Rejestracja: 08 Wrz 2012, 13:39

Re: Sharon

Postprzez wronka » 04 Sie 2013, 09:35

Zakaz obowiązuje od 1 maja do 30 września - czyli właściwie przez cały sensowny czas :)
Od dwóch lat słyszy się, że Gdańsk ma wyrównać do normalności i wprowadzić psie "odcinki" plaży, ale zawsze komuś to musi przeszkadzać niestety. Acz wciąż mam nadzieję, że się doczekamy - zwłaszcza, że SM się oststnio zrobiła jakaś bardziej cięta: wczoraj znajoma zamandaciła za to, że na chwilę spuściła swojego setera ze smyczy, bo chciała, żeby zszedł po skarpie nad staw się napić. Fakt, w parku, ale w takiej raczej pustawej jego części.

Na szczęście niedaleko, bo w Gdyni Orłowie (dalej jest jeszcze jedno takie miejsce - w Gdyni Babich Dołach) można swobodnie kozrzystać z morza :)
Image
Dino [*], Sharon [*], Jukon, Szerman
Awatar użytkownika
wronka
 
Posty: 1013
Rejestracja: 13 Maj 2013, 13:16
Miejscowość: Gdańsk

Następna

Wróć do Za TM

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

cron