Fundacja AST Fundacja AST

Złoty Bull NEVADA

Na zawsze pozostaną w naszej pamięci.

Złoty Bull NEVADA

Postprzez doddy » 30 Gru 2014, 17:00

Jutro kolejne 4 łapki zawitają do naszej fundacji. Kolejna bida, porzucona przez właścicieli na stare lata, bo nie słuchała się na spacerach. Nic dziwnego, bo jest babcią i okazało się, że jest przygłucha.
Nevada, niegdyś powalająca urodą, choć i dziś jej nic nie brakuje, zmieniała kilka razy dom, zaliczała kilka razy schronisko. W ostatnim domu mieszkała z dzieckiem, z kotem. Poprzedni właściciele nigdy nie zgłaszali z nią problemów z agresją, nawet w kontaktach z psami.
Dziś Nevada jest Złotym Bullem. Ma liczne guzki na ciele (mamy nadzieję, że to tylko tłuszczaki), ma problemy ze wstawaniem z betonu. Na starość dostała prezent - schronisko.

Nad Nevadą los się pochylił. Zawładnęła ona sercem Sylwii, która szkoli psy w Superrdogu. Do niedawna Sylwia tymczasowała szczeniaki, potem Bambi, a teraz "zeszła na staruchy". Coraz więcej z nas wybiera staruszki na DT, bo wiemy że są spokojniejsze, grzeczniejsze i najnormalniej w świecie nikt się o nie nie bije (choć powinni, bo jakie to fajowe psy).

Dla Nevady oczywiście będziemy szukać także domu stałego. Takiego, który pokocha ponad i pomimo wszystko. Sunia jest łagodna, więc to jej ogromna zaleta. Ma dużo lat, więc nie w głowie jej harce i psoty.

Adoptując Nevade, czy innego psiaka z Fundacji AST robicie miejsce na kolejnego podopiecznego, którego właściciel porzucił.
Image
13.10.2011 o 4:45 świat się zatrzymał... Mamba [*]
Awatar użytkownika
doddy
 
Posty: 7489
Rejestracja: 08 Lis 2010, 11:18
Miejscowość: Warszawa

Re: Złoty Bull NEVADA szuka domu

Postprzez jazooo » 30 Gru 2014, 18:27

Image

Image

Image

Image

Image

:D
Awatar użytkownika
jazooo
 
Posty: 1955
Rejestracja: 23 Gru 2011, 12:13
Miejscowość: Ruda Śląska

Re: Złoty Bull NEVADA szuka domu

Postprzez doddy » 06 Sty 2015, 01:21

Wieści z DT od Nevady:

Nevada trafiła do mnie 31 grudnia. Bez problemu zapoznała mojego psa Borysa i kotkę.
Nevada od razu dała się poznać jako sunia przyjazna dla ludzi i innych zwierząt.
Nevada to staruszka, która w domu głównie śpi. Zostawiona w domu zarówno sama jak i z Borysem nie niszczy /psy pod moją nieobecność zostają luzem/. Utrzymuje czystość, bez problemu zostaje 6-7 godzin, przesypia też całą noc.
Sunia nie broni zasobów, jest przyjazna do ludzi dorosłych i do dzieci, lubi też małe psy – poznała Yorka i bardzo ładnie się z nim przywitała. Z racji wieku nie w głowie jej szaleńcze zabawy w zapasy czy długie gonitwy . Jedynym „minusem” suni jest jej głuchota. Jak pokazały te 4 dni nie jest to żaden minus. W ciągu tych dni udało nam się opracować kilka gestów i zachowań, które ułatwiają nam komunikację. Jeżeli jest pora na wyjście najpierw ubieram się a dopiero potem pokazuję się Nevadzie /posłanie ma w drugim pokoju/. Gdy widzi mnie ubraną wie że czas na spacer i wystarczy mój gest ręką aby poszła za mną do przedpokoju. Grzecznie czeka gdy nakładam jedzenie do miski – podchodzi dopiero na gest zachęcający. Nevada reaguje na dotyk więc jeżeli jestem za nią i chcę aby zwróciła uwagę wystarczy ją dotknąć a gdy odwróci się zachęcona ruchami rąk podejdzie .
Dla Nevady idealnie by było, aby adoptował ją ktoś kto dysponuje domem z ogródkiem, albo mieszka w bloku z windą, lub na parterze, bo niedługo wchodzenie i schodzenie może być dla niej kłopotliwe z racji wieku.
Image
13.10.2011 o 4:45 świat się zatrzymał... Mamba [*]
Awatar użytkownika
doddy
 
Posty: 7489
Rejestracja: 08 Lis 2010, 11:18
Miejscowość: Warszawa

Re: Złoty Bull NEVADA szuka domu

Postprzez jazooo » 06 Sty 2015, 10:01

:D

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Awatar użytkownika
jazooo
 
Posty: 1955
Rejestracja: 23 Gru 2011, 12:13
Miejscowość: Ruda Śląska

Re: Złoty Bull NEVADA szuka domu

Postprzez Daito » 06 Sty 2015, 22:14

Te zdjęcia ze spaceru nie były czasem robione w Opolu koło ZOO?
Nie można pomóc wszystkim, ale każdy może pomóc komuś...
Awatar użytkownika
Daito
 
Posty: 18
Rejestracja: 17 Lip 2013, 16:36
Miejscowość: Opole

Re: Złoty Bull NEVADA szuka domu

Postprzez doddy » 07 Sty 2015, 00:47

Niet, warszawska Białołęka.
Poznałam dziś Nevadę - o matko i córko jaka wspaniała! Jutro Wam opisze.
Image
13.10.2011 o 4:45 świat się zatrzymał... Mamba [*]
Awatar użytkownika
doddy
 
Posty: 7489
Rejestracja: 08 Lis 2010, 11:18
Miejscowość: Warszawa

Re: Złoty Bull NEVADA szuka domu

Postprzez doddy » 09 Sty 2015, 00:43

Byłam, widziałam i się zakochałam! Choć ja nie wyznacznik, bo im starsze tym me serce szybciej bije! Powiem Wam, że zazdraszczam Sylwii tego tymczasa! Mój typ, oj tak!

Nevada dla mnie jest cud, miód. Jak na starszą, głuchą panią jest mega kontaktowa i rozmerdana. Choć może jestem spaczona po Dredzie, który miał na mnie lekko wyrąbane?

W każdym razie super sunia, stonowana, grzeczna, anioł! Super dogaduje się z psem, kotem w domu.

Wali jej z pyska, ale to pikuś przy tym charakterze.
Image
13.10.2011 o 4:45 świat się zatrzymał... Mamba [*]
Awatar użytkownika
doddy
 
Posty: 7489
Rejestracja: 08 Lis 2010, 11:18
Miejscowość: Warszawa

Re: Złoty Bull NEVADA szuka domu

Postprzez jazooo » 09 Sty 2015, 20:33

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Awatar użytkownika
jazooo
 
Posty: 1955
Rejestracja: 23 Gru 2011, 12:13
Miejscowość: Ruda Śląska

Re: Złoty Bull NEVADA szuka domu

Postprzez doddy » 09 Sty 2015, 22:48

Kolejny Złoty Bull ma kochający dom! W dniu dzisiejszym do adopcji trafiła Nevada. Była u nas całe 9 dni! W najlepszych snach nam się nie śniło, że starsza pani tak szybko zawładnie czyimiś serduchami i że to będzie akurat ta rodzina. Nevada zamieszkała w fajnym, pro psim domu, który do niedawna był posiadaczem adoptowanej staruszki, amstaffki Sary. Pomimo przedwczesnego odejścia rodzina ta postanowiła, że w ich domu i w sercu zamieszka kolejne starsze stworzenie.

Dziękujemy bardzo Sylwii z Superrdoga, która nie dość że szkoli nasze psiaki to i tymczasuje. Nevada nie była jej pierwszym tymczasem. I mamy nadzieję, że nie była ostatnim! Boryskowi dziękujemy za wyrozumiałość w stosunku do Nevady i bycie jej przewodnikiem - na otarcie łez możemy Wam dać kolejne nieszczęście!
Image
13.10.2011 o 4:45 świat się zatrzymał... Mamba [*]
Awatar użytkownika
doddy
 
Posty: 7489
Rejestracja: 08 Lis 2010, 11:18
Miejscowość: Warszawa

Re: Złoty Bull NEVADA

Postprzez wronka » 09 Sty 2015, 22:58

Wspaniała wiadomość :)... ale specjalnie nie dziwi, biorąc pod uwagę urodę i charakter suni ;)
Bardzo się cieszę!
Image
Dino [*], Sharon [*], Jukon, Szerman
Awatar użytkownika
wronka
 
Posty: 1013
Rejestracja: 13 Maj 2013, 13:16
Miejscowość: Gdańsk

Następna

Wróć do Za TM

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

cron