Fundacja AST Fundacja AST

ZŁOTY BULL - FRANIO

Na zawsze pozostaną w naszej pamięci.

Re: ZŁOTY BULL - FRANIO 12 letni staffik prosi o dom

Postprzez doddy » 29 Maj 2012, 17:03

Zbieram się już jakiś czas do napisania o Franiu, ale póki co chyba brakowało mi sił na napisanie wszystkiego.
Rzeczywiście dzień po tych "cudownych wieściach, że Franio był grzecznym pieskiem" dostałam nowe nowiny od Agi.
Zwaliły mnie one z nóg, dodatkowo doszło zmęczenie, choroby moich psów i suma sumarum nawet nie miałam siły napisać. Nie ukrywam też, że głupio też pisać raz że mamy fajne wieści, a za chwilę napisać że dostaliśmy zupełnie inny scenariusz.

Z Franiem jest kiepsko. Kręci się cały czas, z przerwami na spanie. Kontaktu z nim prawie nie ma. Rzeczywiście załatwia się w domu nagminnie, często także pod siebie, nie zwracając uwagi że śpi we własnych fekaliach. Nie ma mowy aby Frania zostawić samego w domu, bo nie wiadomo w jakim stanie by się go zastało po powrocie.

Początkowo myślałam, że stres z niego zejdzie i będzie dobrze. Ba! Był nawet 1 dzień kiedy przy spacerach co 3h nie zrobił nic w domku. Ale to jednak moje złudne nadzieje chyba były... bo kolejny dzień na przykład skutkował 2 - 3 krotnym kąpaniem Frania bo przy regularnych spacerach się obsiusiał, czy obkupkał.

Na czwartek umówiłam Frania na konsultację do neurologa. Tonący brzytwy się chwyta...

Jest mi mega żal i smutno Frania. I szerze, mam ogromny żal do byłych właścicieli, że wiedząc o tym wszystkim skazali go na schronisko...
Image
13.10.2011 o 4:45 świat się zatrzymał... Mamba [*]
Awatar użytkownika
doddy
 
Posty: 7489
Rejestracja: 08 Lis 2010, 11:18
Miejscowość: Warszawa

Re: ZŁOTY BULL - FRANIO 12 letni staffik prosi o dom

Postprzez Arch » 30 Maj 2012, 00:56

Niesamowicie podłe jest to, jak zachował się poprzedni opiekun/opiekunowie psa wobec informacji o nim i wobec niego samego. Niesamowicie ciężko zrozumieć po co skazano Franko na takie cierpienia... :evil:
Make adoption Your FIRST option
Awatar użytkownika
Arch
 
Posty: 140
Rejestracja: 17 Sty 2011, 21:30
Miejscowość: Katowice

Re: ZŁOTY BULL - FRANIO 12 letni staffik prosi o dom

Postprzez ewela » 31 Maj 2012, 06:46

Przeczytałam historie te pierwszy raz od początku do końca .. jeśli mi żal i właścicielki Frania jak i samego psiaka .. łzy sie cisną do oczu. Przykre, ze ojciec tej dziewczyny tak postąpił .. po tylu latach oddał psa jak zużyta rzecz do schroniska. Mam nadzieje ze wszystko dziś pójdzie dobrze i neurolog coś poradzi.
Bardz dzielny Franio!
ewela
 
Posty: 129
Rejestracja: 17 Lis 2011, 03:26
Miejscowość: UK

Re: ZŁOTY BULL - FRANIO 12 letni staffik prosi o dom

Postprzez doddy » 01 Cze 2012, 10:57

Byliśmy wczoraj z Franiem na wizycie u neurologa dr Lenarcika. Ponieważ musiałam sobie popłakać po niej, pojechałam do Izy szukać pocieszenia, potem z Parapetem i poszłam spać nie pisząc już na forum.

Nie mam nawet pół dobrej wiadomości.
Objawy Frania wynikają na pewno z tyłogłowia mózgowego. Najprawdopodobniej Franio ma guz, jednak to mogłaby potwierdzić tomografia. Nie ma sensu jej robić, ponieważ i tak już nic nie zrobimy niuniowi, nie damy rady pomóc. Jego zmiany są bardzo daleko posunięte według doktora i nie ma cienia szans na poprawę. Być może gdyby właściciele udali się z nim do neurologa od razu, po wystąpieniu objawów, można by cokolwiek dumać, ale i to nie jest w 100% pewne.

Wskazaniem jest wprost powiedziana przez doktora eutanazja. Nie ma szans na poprawę, a Franio męczy się i jest "warzywkiem".

Tak więc w najbliższym czasie pożegnamy Frania, ostatni raz przytulimy, ukochamy i damy odejść. :cry: :cry: :cry:
Image
13.10.2011 o 4:45 świat się zatrzymał... Mamba [*]
Awatar użytkownika
doddy
 
Posty: 7489
Rejestracja: 08 Lis 2010, 11:18
Miejscowość: Warszawa

Re: ZŁOTY BULL - FRANIO 12 letni staffik prosi o dom

Postprzez Martens » 01 Cze 2012, 11:24

Szczerze mówiąc myślałam, że tak będzie, a największy żal mam do właścicieli, że Franio nie mógł odejść godnie przy ukochanym opiekunie, tylko na starość i chorobę za miłość odwdzięczono mu się porzuceniem jakby był popsutą zabawką, i całym tym stresem :cry: Kilka tygodni temu pożegnałam moją sunię, usypiała mi na rękach i kiedy później nad nią ryczałam, ryczałam też nad wszystkimi psami, które w tym momencie nie mają nikogo, bo na własne oczy zobaczyłam jakie to ważne, żebym ja przy niej była i nie odstępowała na krok aż do końca...
Cieszę się bardzo, że Franio nie musi odchodzić w męczarniach, w stresie i w hałasie schroniska, tylko dacie mu może nie idealny, ale znacznie lepszy koniec, na który nie zdobyli się ci, których najbardziej kochał :(
Awatar użytkownika
Martens
 
Posty: 6
Rejestracja: 17 Maj 2012, 09:48
Miejscowość: Maków Mazowiecki

Re: ZŁOTY BULL - FRANIO 12 letni staffik prosi o dom

Postprzez Sylwia » 01 Cze 2012, 11:45

Wielka szkoda i ogromny smutek.
Ale Kasiu pocieszaj sie tym, ze tu trafil i moze godnie odejsc a nie meczyc sie do konca.
Przytulcie mocno i cieplo dziadzia...
Image

Uploaded with ImageShack.us
Awatar użytkownika
Sylwia
 
Posty: 508
Rejestracja: 13 Mar 2011, 22:11
Miejscowość: Bieszczady

Re: ZŁOTY BULL - FRANIO 12 letni staffik prosi o dom

Postprzez Aneta_M » 01 Cze 2012, 13:21

Bałam się tego, biedny:(
Awatar użytkownika
Aneta_M
 
Posty: 1375
Rejestracja: 28 Cze 2011, 16:24
Miejscowość: B-stok

Re: ZŁOTY BULL - FRANIO 12 letni staffik prosi o dom

Postprzez TwiggyEm » 01 Cze 2012, 14:43

Przykra sytuacja, ale eutanazja wydaje się w tym wypadku być jedynym rozwiązaniem. W takiej sytuacji warto mieć na uwadze, że skrócenie cierpienia Frania to też pomoc...
TwiggyEm
 
Posty: 24
Rejestracja: 06 Gru 2010, 13:27

Re: ZŁOTY BULL - FRANIO 12 letni staffik prosi o dom

Postprzez OlgaB24 » 01 Cze 2012, 14:50

Za tęczowym mostem nie będzie już zdezoreintowany i nie będzie warzywkiem...
będzie znów tym energicznym staffikiem, jakim zaoewne był w młodości. Będzie latał za piłeczką i miał uśmiech na pyszczku.
Śpij spokojnie Franiu...
OlgaB24
 
Posty: 110
Rejestracja: 15 Lut 2012, 11:27

Re: ZŁOTY BULL - FRANIO 12 letni staffik prosi o dom

Postprzez natalia_aa » 01 Cze 2012, 15:15

Gdzieś w głębi duszy spodziewałam się innej diagnozy... innego zakończenia...
natalia_aa
 
Posty: 767
Rejestracja: 17 Lis 2010, 20:39
Miejscowość: Gdynia

PoprzedniaNastępna

Wróć do Za TM

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 26 gości