Fundacja AST Fundacja AST

Zumbunia

Na zawsze pozostaną w naszej pamięci.

Re: AMBA vel ZUMBA zbiera na leczenie

Postprzez awu » 17 Wrz 2012, 17:51

Kasia jak nie ty to kto? mało znam ludzi, którzy poradziliby sobie z atakującym lękowym pitem, który chodzi za człowiekiem w napięciu jak odbezpieczony granat. Życie jest brutalne niestety - bezmyślne rozmnażanie psów i jeszcze bardziej bezmyślne ich wychowywanie często prowadzi do tragedii niestety najczęściej psiej i jacy by ludzie nie byli nikomu zajmującemu się adopcjami psów nie wolno ryzykować ich życia i zdrowie - smutne ale prawdziwe.... przykre to ale ja zawsze w takich chwilach myślę, że przynajmniej na koniec życia taki pies nie jest sam, nie jest w strachu, amoku, że odchodzi z godnością i w spokoju czasem nic więcej dla tych psów nie możemy zrobić :cry:
awu
 
Posty: 310
Rejestracja: 13 Sty 2011, 15:50

Re: AMBA vel ZUMBA zbiera na leczenie

Postprzez OlgaB24 » 17 Wrz 2012, 18:44

Kurcze, Kasiu, tak mi przykro. Ale i tak ukłon wielki w Twoja stronę, ze wzięłas Zumbe pod swoje skrzydła. Dzięki Tobie przynajmniej dostała szanse. Wielki szacunek za to, ze spróbowałas. Na pewno Ci cieżko podejmować takie decyzje, ale bezpieczeństwo człowieka jest najważniejsze... Jakby nie daj Bóg zaatakowała kiedyś właścicieli, nie tak doświadczonych i nie czytających psów tak dobrze, mogłoby dojść do tragedii...
Jestem myślami z Tobą.
OlgaB24
 
Posty: 110
Rejestracja: 15 Lut 2012, 11:27

Re: AMBA vel ZUMBA zbiera na leczenie

Postprzez mahtalie » 17 Wrz 2012, 19:42

Podpisuję się rękoma i nogami pod wszystkim postami powyżej.
Osobiście od początku liczyłam się z takim obrotem sytuacji, oczywiście jak każdy chyba miałam cichą nadzieję na cud, ale te jak wiadomo nie zdarzają się zbyt często. Jakby nie było: dzięki za szansę. Nikt poza Tobą nie chciał Zumbie jej dać, Ty to zrobiłaś. To najważniejsze.
Image

Image
Awatar użytkownika
mahtalie
 
Posty: 798
Rejestracja: 29 Paź 2011, 14:21
Miejscowość: Płock

Re: AMBA vel ZUMBA zbiera na leczenie

Postprzez Gochna1702 » 17 Wrz 2012, 19:48

Kasiu jesteś oddana tym psom i znasz je jak mało kto, więc tym bardziej Twoja decyzja jest jak najbardziej poparta rozsądnymi argumentami. Wiem, że rozum podpowiada swoje, a serce swoje (i to serce pęka z żalu), ale pamiętajmy o tym, że pies to jednak pies! Każdy z nas kocha te stwory najbardziej na świecie, ale nie wiemy do końca, co siedzi im w głowie. A że śliczna czarna Zumbula trafiła na DEBILNEGO "właściciela", który zrobił jej taką krzywdę, to teraz ponosi za to największą karę...I ma być nazywana "psim mordercą"???? w imię czego???
Ech... porąbane to życie, że zwierzaki trafiają w ręce nieodpowiedzialnych ludzi (ale czy na pewno zasługują na miano ludzi???) i tak cierpią przez ich totalną głupotę...
Kasiu dałaś Zumbuli coś, czego pewnie nigdy psinka nie doświadczyła...I dlatego jesteś WIELKA! Jestem przy Tobie myślami i każdą Twoją decyzję popieram, jaka by ona nie była.
Awatar użytkownika
Gochna1702
 
Posty: 208
Rejestracja: 02 Sie 2012, 23:04
Miejscowość: Poznań

Re: AMBA vel ZUMBA zbiera na leczenie

Postprzez Joanna Zielińska » 17 Wrz 2012, 19:56

Ja równiez podpisuję się pod wszystkimi wypowiedziami. To smutne co Kasia pisze ale bardzo mądre...niestety :(
Awatar użytkownika
Joanna Zielińska
 
Posty: 318
Rejestracja: 15 Wrz 2011, 08:33

Re: AMBA vel ZUMBA zbiera na leczenie

Postprzez szysza » 17 Wrz 2012, 23:21

Mam zaledwie kilkutygodniowe doświadczenie z rasami TTB, więc nie jestem w tej materii żadnym ekspertem. Ale to Ty Kasiu wytłumaczyłaś i opowiedziałaś mi i mojej lepszej połowie, że to cudowne, ciepłe psy. Opowiadałaś o nich z sercem, wiemy, że pracujesz na rzecz ich dobra, czerpiąc z tego masę radości, mimo, że nie zawsze jest to łatwe i przyjemne-choćby w takich sytuacjach jak ta, z Zumbą. Robisz dla nich wszystko, co możliwe (czasem nawet więcej) by były szczęśliwe, nie dajesz się nawet beznadziejnym sytuacjom, wkładasz w to całe serducho, całą wiedzę i duże doświadczenie- żeby to widzieć i wiedzieć, nie trzeba kończyć szkół, to się po prostu bezbłędnie czuje w kontakcie z Tobą i już. Sądzę więc, że każdy kto miał okazję zetknąć się z Fundacją i Twoim zaangażowaniem, będzie miał jasność, że to naprawdę trudna ale dogłębnie przemyślana decyzja, i że gdyby w życiu można było kierować się tylko emocjami i gdyby one umiały zawsze uzdrowić sytuację, nie byłoby o czym pisać.
Tylko osoby, które rozumieją, że obok radości ze szczęśliwych zakończeń, będą też takie chwile jak ta, gdy trzeba będzie zmierzyć się z nienaprawialnym złem wyrządzonym zwierzęciu i dokonywać ciężkich wyborów, mogą robić dobrą fundacyjną robotę.
Co do Zumby-to straszne i niezasłużone co ją spotkało- rozumiem, że trafiła na złego/ nieodpowiedzialnego/głupiego człowieka.
Powinna móc brykać, kochać i cieszyć się życiem. Ale jeśli skrzywdzono Ją tak mocno i nieodwracalnie, że stanowi zagrożenie dla opiekunów i w konsekwencji dla siebie, a należy pamiętać, że jest to duży pies, trzeba umieć podjąć właściwą decyzję. Zumba dostała szansę, której nikt inny nie chciał Jej dać-myślę sobie, że Ty Kasiu po ludzku, a Ona po psiemu, starałyście się ją wykorzystać. Nie udało się. Nikt do końca nie wie, co dotychczas działo się z Zumbą, co Ją spotkało-jak i czy w ogóle była socjalizowana, co siedzi w Jej głowie-prawdopodobnie coś, czego Lalka po prostu nie jest w stanie przeskoczyć, choćby nie wiem co. I w tej sytuacji potrzebny jest Jej Dobry, Mądry Człowiek, który to dostrzeże i zrozumie. Dostrzeże Jej niemożność bycia z ludźmi i zrozumie wynikające z tego psie nieszczęście. I z szacunku i miłości do zwierząt, weźmie na siebie odpowiedzialność z tego wynikającą.
Kasiu, jesteśmy z Tobą i Zumbą
szysza
 
Posty: 48
Rejestracja: 26 Sie 2012, 20:58

Re: AMBA vel ZUMBA zbiera na leczenie

Postprzez karolina » 18 Wrz 2012, 09:17

zgadzam się w 100% z przedmówcami. psina dostała szansę, u boku doświadczonej osoby...czasami tak bywa w życiu, że tylko jedna decyzja wydaje się być właściwa... :(
Awatar użytkownika
karolina
 
Posty: 53
Rejestracja: 14 Cze 2011, 10:54

Re: AMBA vel ZUMBA zbiera na leczenie

Postprzez issabela » 18 Wrz 2012, 10:23

Kasia - nikt jak Ty lepiej nie oceni psa!

My którzy znamy Cię z codziennej pracy z psami, którzy po każdą poradę czy to wychowawczą czy to w sprawie leku zwracamy się do Ciebie szanujemy i uznajemy Twoje decyzje. To najtrudniejsze decyzje jakie można podejmować - decyzja o życiu przyjaciela!
Wiem jak Ci ciężko bo widziałam jak patrzysz na tego psa, jak Zumba jest wpatrzona w Ciebie ! i mimo to robi to co robi....
Rozsądek przede wszystkim i bezpieczeństwo! Nie uda pomóc się wszystkim ale wielu tak:-)
issabela
 
Posty: 579
Rejestracja: 08 Lis 2010, 20:45

Re: AMBA vel ZUMBA zbiera na leczenie

Postprzez doddy » 18 Wrz 2012, 10:40

Ja to jestem za miękka. Nie umiem podejmować decyzji o życiu i śmierci. :cry:
Image
13.10.2011 o 4:45 świat się zatrzymał... Mamba [*]
Awatar użytkownika
doddy
 
Posty: 7489
Rejestracja: 08 Lis 2010, 11:18
Miejscowość: Warszawa

Re: AMBA vel ZUMBA zbiera na leczenie

Postprzez Agaszka » 18 Wrz 2012, 11:14

Kasia,
Znam Cię i wiem, że to co robi Zumba na pewno nie wygląda różowo. Bronisz jej bo jest Ci bliska sercu i chciałabyś dla niej jak najlepiej i to właśnie cechuje ludzi o dużej empatii i zaangażowaniu w dobro zwierząt. Daje sobie uciąć rękę, że zrobiłaś wszystko a nawet więcej niż było możliwe żeby Zumbie pomóc wiem, że jeśli byłby choć maciupeńki cień nadziej na zmianę jej zachowania to byś walczyła z otwartą przyłbicą.
Niestety jak pisze Iza nie możemy ryzykować naszego życia i zdrowia, niestety ciężko się pogodzić, że zaniedbanie i błędy poprzednich właścicieli skazały psiaka na taki los. I że jeszcze Tobie niestety przypadło podjąć tak ciężką decyzję.
Trzymaj się Kasiu i pod wszystkim co zadecydujesz i zrobisz podpisuje się rękami i nogami.
Awatar użytkownika
Agaszka
 
Posty: 219
Rejestracja: 29 Lis 2010, 17:02

PoprzedniaNastępna

Wróć do Za TM

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości