Fundacja AST Fundacja AST

Lolek- to już 12 lat.. :D

Masz psa, załóż mu galerie

Re: Lolek- to już 11 lat.. :D

Postprzez jolanta63 » 28 Paź 2013, 08:36

zdrówka, zdrówka i jeszcZe raz zdrówka życzymy :D
Awatar użytkownika
jolanta63
 
Posty: 388
Rejestracja: 19 Kwi 2012, 13:29

Re: Lolek- to już 11 lat.. :D

Postprzez pchelka1989 » 06 Lis 2013, 18:46

Hahaha :D Azja przybija Lolkowi Pionę ! Też umie :mrgreen:
30.03.2013 Azja jest z nami :)

"A Ty w oczy patrzysz i łeb przekrzywiasz, jakbyś chciał zrozumieć mnie lepiej
I w ogień skoczyłbyś za mną, choć jestem tylko człowiekiem"
Awatar użytkownika
pchelka1989
 
Posty: 369
Rejestracja: 25 Mar 2013, 19:18
Miejscowość: Włocławek

Re: Lolek- to już 11 lat.. :D

Postprzez jazooo » 12 Lis 2013, 14:09

Proszę o zdjęcia Lolka w tych zarąbistych chabrowych szelkach :D
Awatar użytkownika
jazooo
 
Posty: 1955
Rejestracja: 23 Gru 2011, 12:13
Miejscowość: Ruda Śląska

Re: Lolek- to już 11 lat.. :D

Postprzez babyjane » 12 Lis 2013, 16:07

ja go wprost ubóstwiam <3 niesamowicie wygląda :!:
Miracle Ast Team
Titanium Narcotic

viewtopic.php?f=12&t=1728&start=90
Borynioo <3
Awatar użytkownika
babyjane
 
Posty: 606
Rejestracja: 17 Kwi 2012, 18:23
Miejscowość: Jelenia Góra

Re: Lolek- to już 11 lat.. :D

Postprzez Monia_Lol » 20 Lis 2013, 14:52

Dzięki, staramy się jak możemy, żeby dziadzio był w dobrej kondycji i wyglądał na młodziaka :mrgreen:

Co do zdjęć, to przy tej pogodzie to może byc ciężko.. :| a narazie skupiamy się na leczeniu i profilaktyce, ponieważ ostatni weekend spędziliśmy u weta, po tym jak Lolek dostał dwóch ataków padaczki pod rząd :( wyniki są dobre, jednak doszły nam nowe leki, które ma dostawać objawowo. Została zwiększona dawka Euthyroxu, aktualnie ma dostawać 4 tabletki dziennie :shock: mamy się też zastanowić nad rezonansem, który może/nie musi pokazać czy występują zmiany na mózgu...echh :|
Image
The future is easy because it does not exist but the past is difficult because it is forever.
Awatar użytkownika
Monia_Lol
 
Posty: 871
Rejestracja: 02 Gru 2011, 12:19
Miejscowość: Ruda Śląska

Re: Lolek- to już 11 lat.. :D

Postprzez wronka » 24 Lis 2013, 17:59

Oj, te staruszkowe "niespodzianki" :(
Mam nadzieje, że cała ta chorobowa sytuacja nie odbija się negatywnie na Lolkowym samopoczuciu - dopóki zwierzak nie jest "świadom" swojego niedomagania, zachowuje się i czuje normalnie to jakoś tak chyba łatwiej sobie z tym wszystkim radzić.
Z leczenia Euthyroxem wnioskuję, że są problemy z tarczycą... czy w Waszym przypadku to właśnie zawirowania hormonalne odpowiadają za nasilenie ataków padaczkowych? Co sugeruje wet?
Wszystkiego dobrego Wam życzę, trzymajcie się ciepło.
Image
Dino [*], Sharon [*], Jukon, Szerman
Awatar użytkownika
wronka
 
Posty: 1013
Rejestracja: 13 Maj 2013, 13:16
Miejscowość: Gdańsk

Re: Lolek- to już 11 lat.. :D

Postprzez Monia_Lol » 25 Lis 2013, 21:50

wronka napisał(a):Oj, te staruszkowe "niespodzianki" :(
Mam nadzieje, że cała ta chorobowa sytuacja nie odbija się negatywnie na Lolkowym samopoczuciu - dopóki zwierzak nie jest "świadom" swojego niedomagania, zachowuje się i czuje normalnie to jakoś tak chyba łatwiej sobie z tym wszystkim radzić..


Dokładnie, Lolek zachowuje się całkiem normalnie. Wydaje mi się, że czuje się dobrze, przynajmniej nie ma jakichś zachowań, po których można by wnioskować, że coś mu dolega. Choć muszę przyznać, że na spacerkach to już coraz mniej szaleństw jest.. :( ale to starość niestety :(

wronka napisał(a):Z leczenia Euthyroxem wnioskuję, że są problemy z tarczycą... czy w Waszym przypadku to właśnie zawirowania hormonalne odpowiadają za nasilenie ataków padaczkowych? Co sugeruje wet?
Wszystkiego dobrego Wam życzę, trzymajcie się ciepło.


Tak, ma niedoczynność. Dlatego wielce prawdopodobne, że ataki są właśnie spowodowane spadkiem hormonów. Mnie jednak nie pasuje to, że ataki były niemalże równe co dwa miesiące (przedostatni atak 22 sierpnia i ostatnio- 03 listopad), z tymże teraz dwa pod rząd :| dziwne, żeby akurat co dwa miesiące miał spadek hormonu :? Wet zwiększył dawkę, ma dostawać trzy razy w ciągu dnia, tak żeby utrzymać górną granicę. Jednak za dwa miesiące, kiedy to będzie zbliżać się przypuszczalny termin ataku, mamy podawać Phenoleptil. To ma go trochę wyciszyć i pomóc przetrwać atak (być może nawet uniknąć). Zobaczymy jak zadziała.. Jeśli choć trochę to wszystko pomoże to myślę, że będzie to z niedoczynności. Jeśli nic nam nie da to wet zasugerował rezonans, ale tak naprawdę to w tym wypadku nie będzie szło nic zrobić.

A czy masz jakieś doświadczenie z padaczką?
Bardzo dziękuję za miłe słowa, a korzystając z okazji wklejam pare fotek Lolka sprzed 10 lat :mrgreen: proszę wybaczcie jakość :oops:

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Image
The future is easy because it does not exist but the past is difficult because it is forever.
Awatar użytkownika
Monia_Lol
 
Posty: 871
Rejestracja: 02 Gru 2011, 12:19
Miejscowość: Ruda Śląska

Re: Lolek- to już 11 lat.. :D

Postprzez babyjane » 26 Lis 2013, 12:28

Nie wiem jaki Loluś ma rodowód ale za młodu dla mnie cały Big Tex :D
Miracle Ast Team
Titanium Narcotic

viewtopic.php?f=12&t=1728&start=90
Borynioo <3
Awatar użytkownika
babyjane
 
Posty: 606
Rejestracja: 17 Kwi 2012, 18:23
Miejscowość: Jelenia Góra

Re: Lolek- to już 11 lat.. :D

Postprzez Monia_Lol » 26 Lis 2013, 14:36

Pamiętam jak mój brat jechał do hodowcy wybrać psa to ja czekałam z książką w ręku na której na okładce był Texik i tak sobie marzyłam, żeby ten piesek był taki podobny do niego :mrgreen: :oops:

No i do tego mamy wspólnych przodków- Kar Ron's Zbir :)
Image
The future is easy because it does not exist but the past is difficult because it is forever.
Awatar użytkownika
Monia_Lol
 
Posty: 871
Rejestracja: 02 Gru 2011, 12:19
Miejscowość: Ruda Śląska

Re: Lolek- to już 11 lat.. :D

Postprzez wronka » 26 Lis 2013, 20:12

Monia_Lol napisał(a):A czy masz jakieś doświadczenie z padaczką?

Z psią tylko tyle, co się o uszy obija od znajomych "namacalnych" i z netu. Zapytałam, bo wiem, że w ludzkiej padaczce czasami napady są powiązane z brakami w gospodarce hormonalnej, a że pisałaś o tyroksynie to tak mi samo wyszło... Co do ataków to ponoć według badań (znów ludzkich, ale skoro mechanizm działania jest zbliżony, to pewnie można je odnieść do zwierząt) ich częstotliwość u prawie połowy pacjentów zwiększa się w okresie jesienno-przejściowym, w korelacji z gwałtownymi zmianami pogody. Może i u Lolka jest to jakieś pośrednie wytłumaczenie?
Image
Dino [*], Sharon [*], Jukon, Szerman
Awatar użytkownika
wronka
 
Posty: 1013
Rejestracja: 13 Maj 2013, 13:16
Miejscowość: Gdańsk

PoprzedniaNastępna

Wróć do Galeria

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości