Fundacja AST Fundacja AST

Sigma

Masz psa, załóż mu galerie

Re: Sigma

Postprzez paulina.natalia » 14 Lut 2013, 12:04

Sima już po usg, była super dzielna i ładnie leżała, tak, że wszyscy się zachwycali;)

Ma "podejrzenie ropnia kikuta krezki jajnika prawego". Dostała antybiotyk na 14 dni i za 3 tygodnie mamy się znów stawić na usg, coby zobaczyć co i jak. Dziewczyna czuje się świetnie, więc liczę, że wszystko za ten niecały miesiąc się wyjaśni, a raczej że nic do wyjaśniania nie będzie.
paulina.natalia
 
Posty: 66
Rejestracja: 28 Mar 2011, 17:14

Re: Sigma

Postprzez paulina.natalia » 16 Lut 2013, 02:00

Nie znam się na medycynie, ale jak tak sobie głośno myślę o Simie i Jej problemach, to zastanawiam się czy na problemy gastryczne (a być może trochę i behawioralne?) nie wpływa sterylizacja, która wg pana doktora od usg nie była chyba zbyt dobrze wykonana - wiem, że Sigma pojawiła się w Fundacji już wysterylizowana, więc nie wiemy, kto robił zabieg.
paulina.natalia
 
Posty: 66
Rejestracja: 28 Mar 2011, 17:14

Re: Sigma

Postprzez doddy » 16 Lut 2013, 10:58

Agresja może, ale nie musi się pojawić po sterylizacji (tu chodzi o produkcję hormonów). Ale może, nie musi, więc ciężko wnioskować.
Parapet i moja Brena miały zrąbane sterylki schroniskowe, ale po "poprawieniu" ich charakter się nie zmienił.
Parapet miała za długie kikuty jajników i miała objawy cieczki, w postaci napuchniętego sromu.
Brena miała jajnik przyrośnięty do nerki oraz strasznie długi kikut macicy, ona miała cieczki z wyciekiem, a po chyba ok. 10 latach od sterylki dostała mega krwotoku (na kilkucie macicy zrobił się olbrzymi krwiak i pękł).
Takie akcje mnie nauczyły aby uważać komu oddajemy nasze psiaki i nie oszczędzać na tym zabiegu, choć nie jest on trudny do wykonania.
Image
13.10.2011 o 4:45 świat się zatrzymał... Mamba [*]
Awatar użytkownika
doddy
 
Posty: 7489
Rejestracja: 08 Lis 2010, 11:18
Miejscowość: Warszawa

Re: Sigma

Postprzez paulina.natalia » 16 Lut 2013, 14:55

Ok, dzięki za wyjaśnienia. Ja po prostu wciąż nie tracę nadziei, że Sigma kiedyś pokocha inne sierściuchy;) Choć oczywiście najważniejsza jest codzienna praca, to wiem i nie zamierzam przestawać :)

Teraz jedynie gastryczne problemy chcę wyleczyć, bo poza tym że się trochę martwię (ale ja się martwię zawsze i o wszystko;), to Sigmula jest nadal najpiękniejszym, najmądrzejszym i najwspanialszym psem na świecie.

A czy poprawianie sterylki jest wskazane?

Jak dobrze pójdzie to na Majówkę pojedziemy w góry do Wisły, a w pokojach obok będzie ma mama ze swoimi psami, a obok koleżanka ze swoją suczą. Więc kolejny trening będzie uskuteczniany. Na razie raz na dwa tygodnie chodzimy na spacery z berneńczykiem, oczywiście w pełnym oprzyrządowaniu i w odpowiedniej odległości. Jakby w Warszawie lub Łomiankach było więcej śmiałków takich nietypowych spacerów, to my chętnie :D
paulina.natalia
 
Posty: 66
Rejestracja: 28 Mar 2011, 17:14

Re: Sigma

Postprzez doddy » 16 Lut 2013, 17:12

Ja u Parapeta poprawiałam, bo akurat była cięta, więc z okazji narkozy i operacji, poprawiłam.
Przy Brenie to był już mus.
Image
13.10.2011 o 4:45 świat się zatrzymał... Mamba [*]
Awatar użytkownika
doddy
 
Posty: 7489
Rejestracja: 08 Lis 2010, 11:18
Miejscowość: Warszawa

Re: Sigma

Postprzez paulina.natalia » 27 Lut 2013, 19:23

Na razie wciąż antybiotyk stosujemy, a usg przed nami, ale ze zdrowiem wszystko ok (przynajmniej w Jej przypadku;). Ale ale, ostatnio (zbliżamy się do magicznych 3 lat tugeder - z żadnych człekiem poza rodzicielami tyle ei wytrzymałam;) Sigma coraz piękniej omija psy. Naprawdę z każdym tygodniem jest lepiej, mamy "swoje" psy, z którymi coraz bardziej się na spacerniaku zbliżamy i takie, z którymi od święta spacer uskuteczniamy.

Jak ostatnio wybrałam się z dwoma psami mej mamy, to byłam wręcz znudzona na spacerze! Biegały sobie luzem, bez problemu do ludzi i psów i wron i kotów i innych poruszających się stworzeń. Takie coś to mnie raczej nie czeka nigdy z moją psicą, ale też z każdym dniem widzę, jak bardzo to Ona mnie zmieniła i też to, że naprawdę spacery nasze są skupione na psie i jego potrzebach i jego pilnowaniu i pilnowaniu jego psychiki wcześniej zwichrzonej. Nie zamieniłabym jej na najmilszego psa świata, choć "nosi" mnie, żeby jeszcze jakieś zwierzątko przygarnąć, choć w naszym wypadku chyba na rybkach może się to skończyć.
paulina.natalia
 
Posty: 66
Rejestracja: 28 Mar 2011, 17:14

Re: Sigma

Postprzez paulina.natalia » 28 Maj 2013, 23:52

Sigma pod skocznią im. Małysza w Wiśle - harówka przed wakacjami;)

Image

Sigma ma się dobrze, a wręcz rewelacyjnie. 2 tygodnie, z racji mej nogi w gipsie, była (byłyśmy) u dziadków, a wręcz u swych pradziadków. Inaczej mówiąc - w raju - codziennie gotowany obiad - i to nie byle co, przecież, jak w poniedziałek była kasza gryczana z indykiem i marchewką, to we wtorek menu musiało być inne... spacery na żądanie niemalże, ogród, i jeszcze kotka rezydentka - czyli wreszcie ktoś czterołapny do zabawy.

Dziadkowie stracili miesiąc temu psa, więc Sigma była 'lekiem na całe zło'. Myślę, że obie strony wyszły na tym 2-tygodniowym spotkaniu, jak najlepiej. Będziemy ich teraz częściej odwiedzać.
paulina.natalia
 
Posty: 66
Rejestracja: 28 Mar 2011, 17:14

Re: Sigma

Postprzez doddy » 29 Maj 2013, 09:45

Ależ Wy dziewczyny pracowite!
Image
13.10.2011 o 4:45 świat się zatrzymał... Mamba [*]
Awatar użytkownika
doddy
 
Posty: 7489
Rejestracja: 08 Lis 2010, 11:18
Miejscowość: Warszawa

Re: Sigma

Postprzez babyjane » 04 Cze 2013, 18:39

Śliczna pręguska ;) ;)
Miracle Ast Team
Titanium Narcotic

viewtopic.php?f=12&t=1728&start=90
Borynioo <3
Awatar użytkownika
babyjane
 
Posty: 606
Rejestracja: 17 Kwi 2012, 18:23
Miejscowość: Jelenia Góra

Re: Sigma

Postprzez paulina.natalia » 07 Cze 2013, 12:28

Śliczna śliczna, tylko teraz rozpuszczona jak "dziadowski bicz" ;)
paulina.natalia
 
Posty: 66
Rejestracja: 28 Mar 2011, 17:14

PoprzedniaNastępna

Wróć do Galeria

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości

cron