Fundacja AST Fundacja AST

PT- Warszawa

Masz problem, postaramy się pomóc.

PT- Warszawa

Postprzez FonMedzik » 18 Wrz 2012, 13:35

W związku z bardzo mądrym postem dotyczącym wychowania psów i tego "że nie znamy dnia ani godziny" myślę że warto odświeżyć temat. Ja w każdym razie zaczynam się poważnie zastanawiać nad PT dla Regisa mojego - nie żebym "potrzebowała" - ale..."na wszelki wypadek". Kogo możecie polecić w Warszawie? Ewentualnie jaką szkołę? My chodziliśmy na szkolenie dostępne w Groupon (metody pozytywne) - Regis był wtedy szczeniaczkiem. Jak powiedział trener cyt. "Regisek nie jest prymusem ale to bardzo dobrze socjalizowany pies" :D Na tą chwilę - martwi mnie tylko jedna cecha Regiska - ekscytacja - nie umiem sobie z nią poradzić ;-/ on cieszy się niesamowicie jak wchodzę do domu, no i "merda" do każdego psa na spacerze. Nie jest to jakiś super problem - ale "cieszenie" się to bym chętnie opanowała... Poza tym - nauki nigdy dosyć ;-)
SENIORY SĄ JAK WINO - IM STARSZE TYM LEPSZE!!!

Image
Awatar użytkownika
FonMedzik
 
Posty: 1346
Rejestracja: 11 Wrz 2012, 16:34
Miejscowość: Warszawa

Re: PT- Warszawa

Postprzez doddy » 18 Wrz 2012, 13:45

Nasza koleżanka co jest taką wybredną koleżanką w kwestii szkolenia poleca:
http://www.dogcampus.pl/
Image
13.10.2011 o 4:45 świat się zatrzymał... Mamba [*]
Awatar użytkownika
doddy
 
Posty: 7489
Rejestracja: 08 Lis 2010, 11:18
Miejscowość: Warszawa

Re: PT- Warszawa

Postprzez FonMedzik » 09 Wrz 2013, 12:57

Troszkę "ruszę' temat. Bo "dobrych" rad nigdy dość. Jesteśmy po pierwszym weekendzie w DogCampusie. Oprócz tego że Regis sie popisuje i rznie "wzorowego ucznia" to muszę napisać że bardzo fajna miejscówka jeśli chodzi o szkołę. Poprzednio chodziłam z Regisem na Pola Mokotowskie - i trochę brakowało mi luzu psychicznego. Dog campus jest naprzeciw wejścia do Parku na Powsinie. Fajny duży zagrodzony plac. odseparowany od ulicy wysokim płotem (obrośnietym zielskiem - co jest fajne - bo psa izoluje) Miejscówka - super!
Co do lekcji- na razie były początki (bo to początkująca grupa) i praktycznie wszystko z zajęć ja już z Regisem ćwiczyłam na własną rękę... (poza kółeczkiem) Kółeczka się uczymy dopiero. Na razie - mój pies mnie zaskoczył...

Efekty? będzie można ocenić być może na zlocie (jak da radę to przyjadę z oboma chłopakami) Ważne jest jedno - trzeba uczciwie z psem pracować - i są efekty...
SENIORY SĄ JAK WINO - IM STARSZE TYM LEPSZE!!!

Image
Awatar użytkownika
FonMedzik
 
Posty: 1346
Rejestracja: 11 Wrz 2012, 16:34
Miejscowość: Warszawa

Re: PT- Warszawa

Postprzez FonMedzik » 15 Paź 2013, 10:10

Podsumowanie pierwszego miesiąca szkoleń.
CUD.
a poważnie - wreszcie bezstresowo idę na spacer z Regisem. Nie szarpie do rowerzystów, czeka na przejściu dla pieszych, nie gania biegaczy. Nie jest jeszcze idealnie - bo sie spina - i widać ze emocje w nim buzują...ale jest lepiej!!! Na tyle lepiej ze mi zaczął biceps zanikać i na Paluchu proszę o "parowozy" ;-0 Regis czeka na te szkolenia - to widać! już kuma kiedy sobota - i ostatnio mi siedział grzecznie w przedpokoju koło półki ze smyczami. Poprawiło się wychodzenie z domu i wchodzenie do domu ;-))) Bardziej zwraca na mnie uwage i słucha mnie ;-) No generalnie - mamy coraz fajniejszy "związek psio-ludzki"

Przed mami wielkie wyzwanie! Do wiosny chciałabym móc JA z Regisem iśc na rower (kto widzial jak rower u prosiaka wygląda to wie ze ja się poprostu boje bo bydlatko ciągnie z predkoscia kosmiczną... ) Chcę nauczyc go dystyngowanego biegu PRZY rowerze. I będzie to trudne. ale - da się.


Inne psy - cieszy mnie obecnośc Owczarków na szkoleniu. Regis lepiej reaguje na psy na spacerze. Ostatnio pieknie mnie posłuchał i ODSZEDŁ od zaczynającego z nim psa. -Nie zawsze to wychodzi - ale to miesiąć dopiero. No i jak "zobaczy" Alję na sasiednim placu to mi głupieje.

Niby mogłabym cwiczyć z nim w domu...ale chyba wolę szkołe - dlaczego? Bo czas spędzony w psiej szkole to czas w 100 % poświęcony psu. Nie rozprasza nas wystawa w sklepie, sasiad czy chocby mysli. To czas psa - i on to czuje. i to przekłada się na efekty!

u nas - po miesiącu - są porażające!!! Aż chce się na spacer zasuwać !!!
Ostatnio edytowany przez FonMedzik 10 Lis 2013, 20:55, edytowano w sumie 2 razy
SENIORY SĄ JAK WINO - IM STARSZE TYM LEPSZE!!!

Image
Awatar użytkownika
FonMedzik
 
Posty: 1346
Rejestracja: 11 Wrz 2012, 16:34
Miejscowość: Warszawa

Re: PT- Warszawa

Postprzez agam » 15 Paź 2013, 13:01

Z DogCampusem mam doświadczenie sprzed prawie 2 lat, jak chodziłam tam z Feneczkiem - wtedy było super, teraz nie wiem, kto tam uczy, ale faktycznie, teren mają boski i położony wcale nieźle (dla zmotoryzowanych co to jest, kwadrans od Centrum, dla niezmotoryzowanych jeden autobus i w pół godzinki się jest).
Z naszym Stowarzyszeniem pracują Gosia i Kamil Kędziorek z Baritusa i na zajęcia przez nich prowadzone uważam, że warto iść. Place na Gocławiu i Bemowie, nie takie piękne jak DogCampusowy (ekhem ;) ), ale dają radę. A szkoleniowcy bardzo, bardzo fajni i przede wszystkich fachowcy, oraz znają się na bullowatych.
Awatar użytkownika
agam
 
Posty: 47
Rejestracja: 08 Lut 2013, 23:59
Miejscowość: Warszawa

Re: PT- Warszawa

Postprzez doddy » 15 Paź 2013, 17:04

Co człowiek to różne opinie o szkoleniowcach. Dlatego warto pojechać do różnych szkół i zapoznać się z metodami/szkoleniowcami i wybrać to co komu po drodze.
Image
13.10.2011 o 4:45 świat się zatrzymał... Mamba [*]
Awatar użytkownika
doddy
 
Posty: 7489
Rejestracja: 08 Lis 2010, 11:18
Miejscowość: Warszawa

Re: PT- Warszawa

Postprzez FonMedzik » 20 Paź 2013, 18:44

powiedzmy sobie szczerze - szkoli sie własciciela - nie psa ;-) dowód? Regis wzorowo ze mna spaceruje. z jareckim "po staremu" - jedna moja komenda - i młodziak sie uspokaja ;-)
SENIORY SĄ JAK WINO - IM STARSZE TYM LEPSZE!!!

Image
Awatar użytkownika
FonMedzik
 
Posty: 1346
Rejestracja: 11 Wrz 2012, 16:34
Miejscowość: Warszawa

Re: PT- Warszawa

Postprzez FonMedzik » 10 Lis 2013, 20:05

Czas na kolejne podsumowanie.
Są efekty i to jakie! Dziś po drodze z przystanku autobusowego zabrał nas do samochodu pan od owczarka Lakiego. Dla jasności - Regis owczarków nienawidzi! Lakiego też nie specjalnie kocha, z wzajemnością. Chłopaki jechały - Laki z tyłu, Regis z przodu. Na dzień dobry było krótkie wrrrr, po czym po korekcie obu psów- jechały zgodnie, patrząc na siebie spode łba - ale bez drgnięcia nawet!!!!

Do tego dziś Niunio równał BEZ SMYCZY obok innych psów (w większości samców) - i było, no nie idealnie - bo nie wszystkie komendy mu wychodzą jeszcze - ale bardzo dobrze! Psy ignorował!!!

No i mogę z kims porozmawiać... nie rzuca się jak walnięty do zabawy. Generalnie - są efekty i to porażające.
Ale ja pracuję z psem. Taka prawda - na każdym spacerze staram się coś z zajęć zrobić. I wszyscy którzy tak robią - mają już prawie super psy.

Musze jeszcze tylko popracować nad jego ekscytacją, bo przy ćwiczeniu przywoływania na odległość - białas tak się nakręcił że udało mu się do mnie dobieć że wyglądam jak ofiara przemocy domowej...


a wiecie co jest najlepsze ;-) na pierwszym spotkaniu przedstawialiśmy swoje psy i ja powiedziałam coś w stylu : to jest Regisek Americam Stafford zwany potocznie amstafem mordercą, na szkolenie chodzimy po to żeby udowodnić wszystkim ze nie taki killer straszny jak go malują". Niunio jest jednym z grzeczniejszych piesków i GODNIE reprezentuje rasę (Kujon vel prymus) i jak teraz rozmawiam czasem z ludźmi z grupy- to przyznają ze patrzą z zazdrością: ładny i grzeczny i bardzo mądry ;-) HA! I jeszcze mówią ze nie myśleli że ta rasa to akie "przylepki" ;-) spodziewali się agresora 5 ton uścisku... a widzą ;-))) super psa;-) i zazdroszczą ! O!
SENIORY SĄ JAK WINO - IM STARSZE TYM LEPSZE!!!

Image
Awatar użytkownika
FonMedzik
 
Posty: 1346
Rejestracja: 11 Wrz 2012, 16:34
Miejscowość: Warszawa

Re: PT- Warszawa

Postprzez nuka » 10 Lis 2013, 23:02

FonMedzik, ale chociaż się zatrzymał:)Moja Nuśka reaguje na komendę do mnie super-nie powiem-tylko jak się rozpędzi, to mimo, że kurs obiera dobry, to zazwyczaj mija mnie i gdzieś w oddali zatrzymuje :D
Awatar użytkownika
nuka
 
Posty: 239
Rejestracja: 31 Lip 2013, 19:48
Miejscowość: Warszawa

Re: PT- Warszawa

Postprzez pyszczydlo » 10 Lis 2013, 23:21

FonMedzik napisał(a):Czas na kolejne podsumowanie.
Są efekty i to jakie! Dziś po drodze z przystanku autobusowego zabrał nas do samochodu pan od owczarka Lakiego. Dla jasności - Regis owczarków nienawidzi! Lakiego też nie specjalnie kocha, z wzajemnością. Chłopaki jechały - Laki z tyłu, Regis z przodu. Na dzień dobry było krótkie wrrrr, po czym po korekcie obu psów- jechały zgodnie, patrząc na siebie spode łba - ale bez drgnięcia nawet!!!!

Do tego dziś Niunio równał BEZ SMYCZY obok innych psów (w większości samców) - i było, no nie idealnie - bo nie wszystkie komendy mu wychodzą jeszcze - ale bardzo dobrze! Psy ignorował!!!

No i mogę z kims porozmawiać... nie rzuca się jak walnięty do zabawy. Generalnie - są efekty i to porażające.
Ale ja pracuję z psem. Taka prawda - na każdym spacerze staram się coś z zajęć zrobić. I wszyscy którzy tak robią - mają już prawie super psy.

Musze jeszcze tylko popracować nad jego ekscytacją, bo przy ćwiczeniu przywoływania na odległość - białas tak się nakręcił że udało mu się do mnie dobieć że wyglądam jak ofiara przemocy domowej...


a wiecie co jest najlepsze ;-) na pierwszym spotkaniu przedstawialiśmy swoje psy i ja powiedziałam coś w stylu : to jest Regisek Americam Stafford zwany potocznie amstafem mordercą, na szkolenie chodzimy po to żeby udowodnić wszystkim ze nie taki killer straszny jak go malują". Niunio jest jednym z grzeczniejszych piesków i GODNIE reprezentuje rasę (Kujon vel prymus) i jak teraz rozmawiam czasem z ludźmi z grupy- to przyznają ze patrzą z zazdrością: ładny i grzeczny i bardzo mądry ;-) HA! I jeszcze mówią ze nie myśleli że ta rasa to akie "przylepki" ;-) spodziewali się agresora 5 ton uścisku... a widzą ;-))) super psa;-) i zazdroszczą ! O!


no i niech zazdroszczą kto nie miał amstaffa ten nie wie co stracił :mrgreen:
Awatar użytkownika
pyszczydlo
 
Posty: 1052
Rejestracja: 27 Gru 2010, 22:44


Wróć do Wychowanie i szkolenie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron