Fundacja AST Fundacja AST

przyzwyczajanie/oswajanie psów ze sobą

Masz problem, postaramy się pomóc.

przyzwyczajanie/oswajanie psów ze sobą

Postprzez ewela » 23 Wrz 2012, 16:01

Kochani jak w temacie mam ciężki orzech do zgryzienia. 
Otóż mieszkam ze znajomymi, którzy maja psa labradora 2letniego - Hatchi . Od tygodnia mieszka z nami moja sunia amstafka 6letnia - Roxy. Problem polega nie na agresji, ale psiak - labradora boi sie mojej suni. Ona go zaczepia do zabawy, lize mu pyszczek, uszy. Na spacerze chodzi za nim, czasami sie troche pobawia, ale labek nie jest w najmniejszym stopniu nią zainteresowany, a w domu strach. Kiedy słyszy ze Roxy wchodzi do tego samego pomieszczenia w którym on jest - ucieka natychmiast. Były dwie sytuacje w których Roxy go 'pogoniła' przy misce i jak chciał zabrać jej zabawkę - obszczekała go - teraz nie ma zabawek jak psiaki są razem no i albo jedzą dwa albo jedzenia w miskach nie ma. Czasem jak Hatchi zaczyna szczekac, bo np. ktoś idzie i Roxy chce mu 'pomoc' i zaczyna szczekac razem z nim - pies znowu ucieka. Nigdy nie było tak, ze go ugryzla nawet jeśli dochodzi do zabawy nie używa zębów. Nie wiem co robić. Hatchi jest przyjazny do psów, ale nigdy z żadnym nie mieszkał natomiast zauważyłam ze ma ochotę na zabawę tylko z większymi psami. Roxy lubi inne psy, nie zauważyłam nigdy większej agresji - sama nie zacznie awantury, kiedyś mieszkała z psem  bardzo krótko ok. 2tygodni i to dawno temu. Nie wiem jak przekonać labka, ze Roxy nic mu nie zrobi.. możecie coś poradzić?  
ewela
 
Posty: 129
Rejestracja: 17 Lis 2011, 03:26
Miejscowość: UK

Wróć do Wychowanie i szkolenie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

cron