Fundacja AST Fundacja AST

Klatka

Masz problem, postaramy się pomóc.

Klatka

Postprzez Doris » 23 Mar 2013, 18:34

Może miał Ktos już taki przypadek i pomoże bo ręce opadają.
Daisy już 2 klatkę kennelowa rozwaliła . Sama nie potrafi zostawać w domu niszczy wszystko :evil: Zabawki,smakołyki nic nie działa.
Moza zacznę zamykać na noc ja w tej klatce ? Wszystko było ok i nagle z dnia na dzień jej tak odbiło.... :( .
Awatar użytkownika
Doris
 
Posty: 199
Rejestracja: 23 Cze 2012, 19:30
Miejscowość: Katowice

Re: Klatka

Postprzez mptoyo » 23 Mar 2013, 19:12

nie wiem czy czytałas cały temat Borówki, ale w poprzednich domach był duuuży problem z zostawianiem jej samej - u nas problemu praktycznie nie ma - obserwujemy ją i na podstawie obserwacji zastosowalismy pewne patenty które zadziałały a mianowicie:
zawsze zostawiamy jej włączony telewizor lub radio, wychodząc nie żegnamy się - po prostu wychodzimy, wszystkie pomieszczenia w domu ma pootwierane - ma dostęp wszędzie i przeważnie zostaje z kotami lub Fredką .. ale też nie zawsze - co prawda na razie próbujemy i czas wydłużamy, ale problemu nie mamy wcale z nią.
Awatar użytkownika
mptoyo
 
Posty: 1021
Rejestracja: 04 Lut 2013, 23:35
Miejscowość: Warszawa-Zacisze

Re: Klatka

Postprzez chaos_bull » 24 Mar 2013, 19:54

hej,
problemem u Was nie jest klatka tylko silny lęk separacyjny
spróbuj zrobić wszystko tak aby psu klatka kojarzyła się pozytywnie, np. karm psa w klatce, dawaj w niej jakieś fajne gryzaki (penisy, ogony, przełyki)
przyzwyczajaj stopniowo, zaczynaj od bardzo krótkich pobytów w klatce np. 5 min, potem coraz dłużej. dawanie do klatki na noc to dobry pomysł ale nie od razu.
klatkę przykryj jakimś kocem aby pies czuł sie w niej bezpiecznie.
z silnym lękiem separacyjnym to wcale nie taka prosta sprawa, powinniście psa od małego przyzwyczajać do zostawanie samemu w domu, stopniowo, najpierw na kilka minut i tak coraz dłużej.
można pomóc sobie troche farmakologią, tzn całkowicie nie groźne suplementy takie jak: neomag relax (z szyszką chmielu i melisą), melatonina, beaphar melisa, 5HTP. Ale to już najlepiej skonsultować z wetem.
włączanie radia, telewizora jak najbardziej na tak.
powodzenia!
Image
bullterrier jest dowodem na to że bóg nie istnieje..
Awatar użytkownika
chaos_bull
 
Posty: 200
Rejestracja: 23 Kwi 2012, 13:34

Re: Klatka

Postprzez Doris » 11 Kwi 2013, 20:19

Dzieki
Jest lepiej Daisy zostaje sama w domu bez klatki i dom bez zniszczeń :) Radio,Telewizor,Kongo Działają
Awatar użytkownika
Doris
 
Posty: 199
Rejestracja: 23 Cze 2012, 19:30
Miejscowość: Katowice

Re: Klatka

Postprzez mptoyo » 11 Kwi 2013, 21:57

brawo! i żadnych klatek. jak czytam takie wiadomości to aż serce mi rośnie ...
Awatar użytkownika
mptoyo
 
Posty: 1021
Rejestracja: 04 Lut 2013, 23:35
Miejscowość: Warszawa-Zacisze

Re: Klatka

Postprzez awu » 22 Kwi 2013, 15:06

Marcin ja ci to już tłumaczyłam ale moge powtórzyć 100 razy :twisted: klatka dla psa nie jest niczym złym przy spełnieniu kilku podstawowych warunków np: odpowiednia wielkość klatki 8-) . Wręcz przeciwnie ja widze same zalety!!!! Pies nie patrzy na klatkę tak jak ludzie. Borówka owszem teraz zostaje sama ale tak na prawdę nie sama bo z psem i kotami. Plamka jak zostawała sama wyła z Umą nie.. obie siedziały w klatkach i spały nie musiały się nawet widzieć ale jedna wiedziała że druga tam jest. To że Borówka teraz zostaje tak w domu nie oznacza że zostawałaby u was tak samo rok temu czy ileś tam zanim trafiła do hotelu. W hotelu musiała nauczyć się radzić sobie z lękiem separacyjnym a siedziała tam długo i wzięliście już trochę innego psa niż Dt, który ją miał wcześniej choć oczywiście mogło się okazać że wcale nie będzie łatwo.
Klatka może być dla psa azylem, w którym czuje się bezpiecznie i komfortowo i mogę na to opisać 3 strony przykładów które znam osobiście. Dodatkowo klatkowanie psa zapewnia jemu samemu bezpieczeńśtwo w obliczu wszystkich kabli, listw przypodłogowych i innych atrakcji które mógłby zeżreć podczas nieobecności ludzia który siedzi w pracy.
Zapewne istnieją psy, które będą źle zniosą klatkę jeśłi próba przyuczenia dotyczy dorosłego psa, w przypadku szczeniaka myślę że normalny (niezaburzony psychicznie pies) przyzwyczai się bez problemu. JA już kilka tymczasów w domu miałam i wszystkie zostały nauczone klatki i żaden nie miał z nią problemu niezależnie czy nowy dom wybierał klatkę czy nie one się już tym nie stresowały i były gotowe.
awu
 
Posty: 310
Rejestracja: 13 Sty 2011, 15:50

Re: Klatka

Postprzez mptoyo » 22 Kwi 2013, 19:37

sorry awu, z całym szacunkiem do Twojego zdania ale się nie zgodzę. Dla mnie po prostu klatka jest zła.
Awatar użytkownika
mptoyo
 
Posty: 1021
Rejestracja: 04 Lut 2013, 23:35
Miejscowość: Warszawa-Zacisze

Re: Klatka

Postprzez awu » 23 Kwi 2013, 08:46

a jakieś argumenty??? 8-)
awu
 
Posty: 310
Rejestracja: 13 Sty 2011, 15:50

Re: Klatka

Postprzez mptoyo » 23 Kwi 2013, 09:02

no własnie argumentów jest bardzo wiele - pożar, zlodziej, powódź ...i tak wyliczać można w nieskończoność, w klatce pies też nie jest bezpieczny - piszesz że kable czy listwy przypodłogowe ... a w klatce miska, kocyk, drut pęknie i będzie wystawał, miska pęknie, kocykiem sie zadławi. Tak licytować możemy sie w nieskończoność ... mówię - staram się zrozumieć że klatka jest ok, ale ja jako ja jej nie pochwalam.
Awatar użytkownika
mptoyo
 
Posty: 1021
Rejestracja: 04 Lut 2013, 23:35
Miejscowość: Warszawa-Zacisze

Re: Klatka

Postprzez chaos_bull » 23 Kwi 2013, 11:42

klatka to jeden z lepszych wynalazków ludzkości :!: ;)
naprawdę pomaga!
ciekawe jak byś sobie poradził bez klatki z egzemplarzami agresywnymi, np 2 psy które się nie dogadują i są pod jednym dachem, gdy nie masz możliwości ich separować. Argumenty o rzekomym niebezpieczeństwie klatki są mało przekonujące.
Ja dzięki klatce odwrażliwiłem bulla na wszystkie dźwięki /urządzenia elektr/ inne przedmioty które atakował/ które prowokowały go do ataku.
Image
bullterrier jest dowodem na to że bóg nie istnieje..
Awatar użytkownika
chaos_bull
 
Posty: 200
Rejestracja: 23 Kwi 2012, 13:34

Następna

Wróć do Wychowanie i szkolenie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

cron