Fundacja AST Fundacja AST

Problemy z lękiem separacynym

Masz problem, postaramy się pomóc.

Re: Problemy z lękiem separacynym

Postprzez Dominikad.1989 » 27 Lis 2013, 16:17

Jejku :) wiem tylko, że ja mam same suczki i z przyzwyczajenia piszę ona :)
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą, twoim psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój, wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie"
Awatar użytkownika
Dominikad.1989
 
Posty: 1014
Rejestracja: 08 Wrz 2012, 13:39

Re: Problemy z lękiem separacynym

Postprzez Miki » 27 Lis 2013, 18:36

U nas problem z zostawaniem wraca jak bumerang... :( od jakiegoś czasu Miki znowu wyprawia cyrki. wcale długo nie musi sam zostawać, są to 3h, max 4h i to nie codziennie. Właśnie przyjechała do nas klatka i powoli się przyzwyczaja do siedzenia w środku, na razie bez zamykania. Zobaczymy co wyjdzie z tego. Powiem szczerze że czuje się bezsilna, potrafi wyć i szczekać przez te 4h BEZ PRZERWY!!! nie przestaje nawet żeby się napić. Drzwi wydrapane prawie na wylot, gryzaki, smakołyki, radio, wybieganie.... nic nie pomaga. Czuje się tym tak zdołowana że unikam sąsiadów, zwyczajnie mi wstyd, już raz przez Mikiego zmienialiśmy mieszkanie. Jak klatka nie pomorze (oby pomogła) to będziemy próbować antyszczekacza, który emituje jakiś niemiły dźwięk jak pies zaczyna szczekać. Trzymajcie kciuki... :roll:
Miki
 
Posty: 86
Rejestracja: 14 Sty 2013, 11:20

Re: Problemy z lękiem separacynym

Postprzez Buka » 27 Lis 2013, 19:35

Miałam do czynienia z anty szczekiem u psa moich rodziców, i nic to nie dało - pies jeszcze bardziej szczekał bo był tak sfrustrowany tymi wibracjami/dźwiękami.. Ale może u Mikusia pomoże.. Wytrwałości !
Awatar użytkownika
Buka
 
Posty: 241
Rejestracja: 27 Wrz 2012, 10:07

Re: Problemy z lękiem separacynym

Postprzez luna » 27 Lis 2013, 21:33

Zamiast wydawać pieniądze na anty-szczeka, lepiej skorzystać z pomocy behawiorysty. Żadne urządzanie samo z siebie nie pomoże.
luna
 
Posty: 27
Rejestracja: 13 Wrz 2013, 19:56

Re: Problemy z lękiem separacynym

Postprzez Miki » 28 Lis 2013, 00:57

Ja wiem że masz 100% racji, ale tak szczerze powiedz mi jakich innych rad może mi udzielić behawiorysta o których już nie wiem? Czasem jestem tak wściekła i załamana że skorzystałabym ze wszystkiego żeby coś zrobić z tym szczekaniem. Bez obrazy dla nikogo ale mam wrażenie osoby które nie mają na co dzień takiego problemu, tak na prawde nie wiedzą jakie to jest uciążliwe i wyniszczające. Gdybym nie miała tych doświadczeń z Mikim jakie mam teraz, pewnie też bym radziła behawioryste i prace, prace i jeszcze raz prace z psem. Ale w normalnym życiu nie mam, powiedzmy wolnego miesiąca żeby siedzieć z psem w domu i wychodzić na chwile i coraz dłużej itd, ja po prostu musze wyjść albo chce wyjść sama bez towarzystwa psa. Raz muszę wyjść na 20 minut a raz na 4 godziny, o wyjściu gdzieś wieczorem teraz moge zapomnieć i nawet nie chce myśleć o "chłodnych" spojrzeniach sąsiadów.
Miki
 
Posty: 86
Rejestracja: 14 Sty 2013, 11:20

Re: Problemy z lękiem separacynym

Postprzez chaos_bull » 28 Lis 2013, 09:02

lęk separacyjny to czasami naprawdę bardzo poważny problem.
w ostateczności stosuję się farmakologię, ja bym spróbował najpierw jakiś supli np 5htp + neomag relax. Poczytaj sobie o 5htp, do kupienia wyłącznie przez internet, allegro i te sprawy. Jak nie pomoże iść do kumatego weta, niech poleci jakiś lek, może prozac (fluoksetyna) ? Mogę sprawdzić w literaturze co się podaje. Ale raczej jakies antydepresanty.
Image
bullterrier jest dowodem na to że bóg nie istnieje..
Awatar użytkownika
chaos_bull
 
Posty: 200
Rejestracja: 23 Kwi 2012, 13:34

Re: Problemy z lękiem separacynym

Postprzez Buka » 28 Lis 2013, 12:13

W sklepach zoologicznych idzie kupić ziołowe tabletki na uspokojenie, często kupują je na fajerwerki (stress out) tylko działają dopiero po paru dniach
Awatar użytkownika
Buka
 
Posty: 241
Rejestracja: 27 Wrz 2012, 10:07

Re: Problemy z lękiem separacynym

Postprzez izuś_85 » 28 Lis 2013, 12:45

ja bym postawiła na klatkę, z góry przykryłabym ją kocem, tak żeby pies miał czym oddychać naturalnie no i taki półmrok
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą, twoim psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój, wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie" - Anonim
Image
Awatar użytkownika
izuś_85
 
Posty: 715
Rejestracja: 12 Cze 2013, 15:37
Miejscowość: Chorzów

Re: Problemy z lękiem separacynym

Postprzez Miki » 28 Lis 2013, 14:05

Miki bierze udział w testowaniu leku który teoretycznie ma rozwiązywać takie problemy. Dostaje lek, który jest dostępny normalnie bez recepty w aptece dla ludzi i sprawdzane jest jej działanie na psiaki, jest to melatonina. Dostawał ją kilka dni przed naszym planowanym wieczornym wyjściem i wtedy pomagała troche. Teraz zaczął przyjmować jedną tabletkę co wieczór i zobaczymy + klatka oczywiście.
Wczoraj miałam wylewanie żalu trochę, bo po powrocie do domu i sprawdzeniu nagrania byłam załamana- było to jedno z najgorszych, najgłośniejszych nagrań.
Poza tym Miki jest dla nas najsłodszym i najkochańszym psem na świecie, żeby nie było wątpliwości :D
Miki
 
Posty: 86
Rejestracja: 14 Sty 2013, 11:20

Re: Problemy z lękiem separacynym

Postprzez chaos_bull » 28 Lis 2013, 14:26

melatonina to hormon nie lek, bywa pomocny,ale tutaj problem jest chyba zbyt poważny. melatonina reguluje rytm dobowy, ja stosowałem u psa zimą gdy brak słońca.
tutaj zastanowił bym się nad większym kalibrem bo szkoda i Was i psa.
Image
bullterrier jest dowodem na to że bóg nie istnieje..
Awatar użytkownika
chaos_bull
 
Posty: 200
Rejestracja: 23 Kwi 2012, 13:34

PoprzedniaNastępna

Wróć do Wychowanie i szkolenie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

cron