Fundacja AST Fundacja AST

Problemy z lękiem separacynym

Masz problem, postaramy się pomóc.

Re: Problemy z lękiem separacynym

Postprzez Miki » 28 Lis 2013, 14:34

Lek dostaliśmy z zakładu farmakologii naszej uczelni, podobno po wstępnych obserwacjach stwierdzili że wpływa znacząco na różne stany lękowe, od związanych z hałasem, podróżą i pozostawaniem samemu w domu i pod takim kątem jest testowana na psach. Wiemy dobrze co to melatoninka ;)
Miki
 
Posty: 86
Rejestracja: 14 Sty 2013, 11:20

Re: Problemy z lękiem separacynym

Postprzez chaos_bull » 28 Lis 2013, 17:09

w Życiu Weterynaryjnym pisali już o tym w 2011, wiec to żadna nowość i niema co obserwować, nawet wklejałem na forum link do artykułu gdzieś w dziale literatura:)
ile mg dostaje Miki?
Image
bullterrier jest dowodem na to że bóg nie istnieje..
Awatar użytkownika
chaos_bull
 
Posty: 200
Rejestracja: 23 Kwi 2012, 13:34

Re: Problemy z lękiem separacynym

Postprzez Miki » 28 Lis 2013, 19:57

Autorzy tego artykułu to dokładnie te osoby od których mamy melatonine :)
Miki
 
Posty: 86
Rejestracja: 14 Sty 2013, 11:20

Re: Problemy z lękiem separacynym

Postprzez luna » 29 Lis 2013, 18:51

Ja sama miałam problemy z zostawianiem mojej Tequili w domu. Bardzo źle reagowała na moje wyjścia, pomogło wyprowadzanie jej na spacer, gdy ja wychudziłam do szkoły. Mimo że miałam dużo czasu, stopniowe oswajanie jej z moją nieobecnością, nie pomagało, a skoro coś nie działa, to należy zmienić strategię. Warto skorzystać z pomocy behawiorysty, jeżeli ma się taką możliwość, bo on może zwrócić uwagę na coś, co właścicielowi umyka. Farmakologia to wparcie całej terapii. Ostatnio byłam na seminarium i dostaliśmy materiały reklamowy, jakiegoś nowego środka, który zmniejsza stany lękowe u psów, wydaje mi się że działa on podobnie do esencji kwiatowych Bacha.
luna
 
Posty: 27
Rejestracja: 13 Wrz 2013, 19:56

Poprzednia

Wróć do Wychowanie i szkolenie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron