Fundacja AST Fundacja AST

Cesar Millan, co o Nim sądzicie?

Masz problem, postaramy się pomóc.

Re: Cesar Millan, co o Nim sądzicie?

Postprzez mptoyo » 17 Paź 2013, 14:09

a ciekaw jestem czy ktokolwiek z Was przeczytał choćby jedną z jego książek? Zgadzam się - program to dno ... ale to jest kasa, ale jego książki naprawdę polecam - szczególnie osobom z psimi problemami i szczególnie posiadaczom agresywnych TTB.
Zapraszam do lektury a potem oceniania.
Ja np. nie trawię Gesslerowej ... no jak widzę tą Panią od "dobrego" smaku to mnie wkurw bierze, zachowanie jej jest ponizej krytyki, ale jej książka o kuchni polskiej jest naprawdę bardzo fajna i z przyjenością do niej sięgam.
Awatar użytkownika
mptoyo
 
Posty: 1021
Rejestracja: 04 Lut 2013, 23:35
Miejscowość: Warszawa-Zacisze

Re: Cesar Millan, co o Nim sądzicie?

Postprzez agam » 17 Paź 2013, 15:48

mptoyo napisał(a):a ciekaw jestem czy ktokolwiek z Was przeczytał choćby jedną z jego książek? Zgadzam się - program to dno ... ale to jest kasa, ale jego książki naprawdę polecam - szczególnie osobom z psimi problemami i szczególnie posiadaczom agresywnych TTB.
Zapraszam do lektury a potem oceniania.
Ja np. nie trawię Gesslerowej ... no jak widzę tą Panią od "dobrego" smaku to mnie wkurw bierze, zachowanie jej jest ponizej krytyki, ale jej książka o kuchni polskiej jest naprawdę bardzo fajna i z przyjenością do niej sięgam.


Hm... Z jednej strony, fakt, nie czytałam książek i pewnie powinnam to nadrobić. Z drugiej... Skoro facet się zna, to niefajnym jawi mi się, że robi taki program - program, moim zdaniem, nieładny, a może szkodliwy, bo uczący niesłuchania swojego psa i rozwiązywania 90% problemów przymusem. Osobiście samo to mnie mocno zniechęca: że jeśli Milan ma wiedzę, to nie podoba mi się, że w programie ją ukrywa, bo forma i bo kasa.
Ale to już moje osobiste moralne rozkminki, a po książkę w takim razie faktycznie sięgnę (choć nie bez niesmaku).
Awatar użytkownika
agam
 
Posty: 47
Rejestracja: 08 Lut 2013, 23:59
Miejscowość: Warszawa

Re: Cesar Millan, co o Nim sądzicie?

Postprzez mptoyo » 17 Paź 2013, 17:05

spokojnie ... miałem te same odczucia ... ale uwierz - warto.
Awatar użytkownika
mptoyo
 
Posty: 1021
Rejestracja: 04 Lut 2013, 23:35
Miejscowość: Warszawa-Zacisze

Re: Cesar Millan, co o Nim sądzicie?

Postprzez Niko » 17 Paź 2013, 22:07

Teorie dominacji ktoś obalił ale nie stety nie powiedział o tym psom i one dalej ją stosują. Druga sprawa mistyczna energia do ciebie nie przemawia- i nie musi, wystarczy że do psów przemawia.
ludzie, to że macie jakieś zdanie lub jakąś teorię to nie znaczy że w rzeczywistości tak jest. Rzeczywistość swoje a wy swoje, to prosta droga do nieszczęśliwego życia :) pozdrawiam
Zachowaj spokój, twój pies też tak zrobi :)
Niko
 
Posty: 26
Rejestracja: 18 Mar 2013, 16:51
Miejscowość: Grójec

Re: Cesar Millan, co o Nim sądzicie?

Postprzez agam » 18 Paź 2013, 13:06

Niko napisał(a):Teorie dominacji ktoś obalił ale nie stety nie powiedział o tym psom i one dalej ją stosują. Druga sprawa mistyczna energia do ciebie nie przemawia- i nie musi, wystarczy że do psów przemawia.
ludzie, to że macie jakieś zdanie lub jakąś teorię to nie znaczy że w rzeczywistości tak jest. Rzeczywistość swoje a wy swoje, to prosta droga do nieszczęśliwego życia :) pozdrawiam


Ej, troszku nieładnie.
Awatar użytkownika
agam
 
Posty: 47
Rejestracja: 08 Lut 2013, 23:59
Miejscowość: Warszawa

Re: Cesar Millan, co o Nim sądzicie?

Postprzez Niko » 18 Paź 2013, 20:16

To nie było nie ładne tylko prawdziwe, to nie moja wina że czyjeś inne zdanie kogoś rani
wskaż mi gdzie było nie ładnie?
Zachowaj spokój, twój pies też tak zrobi :)
Niko
 
Posty: 26
Rejestracja: 18 Mar 2013, 16:51
Miejscowość: Grójec

Re: Cesar Millan, co o Nim sądzicie?

Postprzez chaos_bull » 18 Paź 2013, 21:04

mptoyo napisał(a):a ciekaw jestem czy ktokolwiek z Was przeczytał choćby jedną z jego książek? Zgadzam się - program to dno ... ale to jest kasa, ale jego książki naprawdę polecam - szczególnie osobom z psimi problemami i szczególnie posiadaczom agresywnych TTB.
Zapraszam do lektury a potem oceniania.
Ja np. nie trawię Gesslerowej ... no jak widzę tą Panią od "dobrego" smaku to mnie wkurw bierze, zachowanie jej jest ponizej krytyki, ale jej książka o kuchni polskiej jest naprawdę bardzo fajna i z przyjenością do niej sięgam.

ja czytałem "zaklinacza psów", dla mnie to bardziej jakaś cienka biografia niż poradnik jak radzić sobie z problemowym psem. lanie wody przez kilkaset stron o energii... jak ktoś lubi ok, ja nie bardzo.
tego gościa nikt nie traktuje poważnie bo w sumie się da:)
p.s. teorie dominacji obalił jej twórca - Fisher.
Image
bullterrier jest dowodem na to że bóg nie istnieje..
Awatar użytkownika
chaos_bull
 
Posty: 200
Rejestracja: 23 Kwi 2012, 13:34

Re: Cesar Millan, co o Nim sądzicie?

Postprzez Miki » 18 Paź 2013, 22:47

skoro teoria dominacji została obalona to mogę pozwolić mojemu psu jeść przede mną, wchodzić i wychodzić pierwszemu z mieszkania itd. bez żadnego wpływu na jego zachowanie??
Chcę żeby ktoś mnie uświadomił czy wszystko co było do tej pory mówione było złe i niepotrzebne??
Miki
 
Posty: 86
Rejestracja: 14 Sty 2013, 11:20

Re: Cesar Millan, co o Nim sądzicie?

Postprzez chaos_bull » 19 Paź 2013, 10:34

wiesz tu bardziej chodzi o psi savoir vivre i kulturę osobistą, dobrze nauczyć psa żeby nie pchał się przed nami przez drzwi, żeby nie zjadał nam obiadu ze stołu czy np żeby nie skakał po gościach, ale dla mnie to kwestia dobrych / złych manier a nie chęć dominowania wszystkiego i wszystkich
Image
bullterrier jest dowodem na to że bóg nie istnieje..
Awatar użytkownika
chaos_bull
 
Posty: 200
Rejestracja: 23 Kwi 2012, 13:34

Re: Cesar Millan, co o Nim sądzicie?

Postprzez Miki » 19 Paź 2013, 12:27

A mi się wydawało że chodzi o to: przywódca stada wchodzi pierwszy, je pierwszy, wybiera sobie najlepsze miejsce do spania itd. Przy takim Mikim wole nie sprawdzać czy teoria jest prawdziwa czy nie. I wydaje mi się że jak ktoś ma trudnego psa, który próbuje przejmować kontrolę to w tą teorie wierzy, bo jak inaczej to uzasadnić?
Miki
 
Posty: 86
Rejestracja: 14 Sty 2013, 11:20

PoprzedniaNastępna

Wróć do Wychowanie i szkolenie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron