Fundacja AST Fundacja AST

Pies agresywny w stosunku do wlasciciela

Masz problem, postaramy się pomóc.

Pies agresywny w stosunku do wlasciciela

Postprzez g0sciu » 09 Lip 2017, 20:04

Z chłopakiem jesteśmy właścicielami już prawie 2letniego amstaffa. Od małego potrafił ugryźć np przy przysmaku. Poszliśmy z nim na szkolenie. Przez jakiś czas nie było z nim problemów, wiedzieliśmy jakich sytuacji unikać, a on stał się jakby spokojniejszy. Niestety od jakiegoś czasu (miesiac, dwa) jest gorzej. Mnie słucha i nie zdarzyło się od bardzo dawna, żeby mnie ugryzł, ale jest agresywny w stosunku do chłopaka. Któregoś razu gdy pies leżał, chłopak się do niego przytulił i pies go ugryzł. Od tamtej pory kilka razy zdarzało się, że pokazywał zęby w różnych sytuacjach. Dzisiaj zaniepokoiło nas, że gdy chłopak był blisko półrocznego dziecka siostry, chciał go ugryźć. Jakby pilnował dziecka. Zdarzyło się to już raz wcześniej, przy tym samym dziecku. Nie wiem dlaczego tak na chłopaka reaguje. Nie zrobił psu krzywdy i nie wiemy co mamy z tym dalej robić. Wydaje mi się, że jego zachowanie uległo zmianie po tym jak wprowadziła się do naszego rodzinnego domu siostra z 3 małych dzieci. Jakieś sugestie? Co może powodować u niego agresję i jak z tym walczyć?
g0sciu
 
Posty: 1
Rejestracja: 09 Lip 2017, 20:00

Re: Pies agresywny w stosunku do wlasciciela

Postprzez Anastazja1104 » 03 Wrz 2018, 10:15

Właśnie też miałam taką sytuację z moim Dexterem, ale postanowiliśmy z mężem oddać go na tresure i sytuacja poprawiła się! Jest bardzo grzeczny. Co prawda nie było to dość tanio, więc musieliśmy wziąc pożyczkę na 3tys zł, k szcześciu nie płaciliśmy prowizji dzięki stronie https://fin32.com/pl. Jeżeli jednak Państwo zdecydują się na szkolenie swojego pieska - to polecałaby akademię Dobry Pies.
Anastazja1104
 
Posty: 1
Rejestracja: 03 Wrz 2018, 10:08

Re: Pies agresywny w stosunku do wlasciciela

Postprzez Gu43n3 » 21 Lut 2021, 20:13

Gu43n3
 
Posty: 1
Rejestracja: 21 Lut 2021, 19:46

Re: Pies agresywny w stosunku do wlasciciela

Postprzez Darekso » 24 Lut 2021, 15:12

Mieliśmy podobny problem i pomogła nam bardzo konsultacja z behawiorystą.

__________________
https://pszczelnictwo.com.pl/shop/category/miod
Ostatnio edytowany przez Darekso, 05 Paź 2022, 09:27, edytowano w sumie 1 raz
Darekso
 
Posty: 87
Rejestracja: 26 Cze 2020, 12:07

Re: Pies agresywny w stosunku do wlasciciela

Postprzez Nvj32fg4e » 16 Sty 2022, 20:54

skąd taka reakcja?
-
nadruki na ścianach
Nvj32fg4e
 
Posty: 1
Rejestracja: 16 Sty 2022, 20:23

Re: Pies agresywny w stosunku do wlasciciela

Postprzez Sittp2rds » 14 Lip 2022, 12:20

lepiej przejść jakieś szkolenie.
-
darmowy audyt seo
Sittp2rds
 
Posty: 1
Rejestracja: 14 Lip 2022, 11:54

Re: Pies agresywny w stosunku do wlasciciela

Postprzez asica » 28 Lip 2022, 09:07

Musisz przepracować przyczyny jego zachowania, które mogą być bardziej złożone niż tylko "agresja psa". Możliwe, że Twój pies reaguje na coś w otoczeniu. Może odbierać stres w twoim domu. Jeśli chcesz spróbować znaleźć rozwiązanie, być może będziesz musiał porozmawiać z profesjonalistą, który pomoże Ci lepiej zrozumieć zachowanie Twojego psa i to, jak wpływa ono na Wasz związek.
asica
 
Posty: 3
Rejestracja: 28 Lip 2022, 08:58


Wróć do Wychowanie i szkolenie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

cron