Fundacja AST Fundacja AST

czy wasze psiaki wykazują agresie do innych psów?

Masz problem, postaramy się pomóc.

Re: czy wasze psiaki wykazują agresie do innych psów?

Postprzez marta3xl » 05 Sty 2011, 20:05

lekko się czyta trudniej wprowadza w życie wszystkie rady ale muszę spróbować i powiem szczerze że jak napisałyście o tym napięciu człowieka to jak pomyśle to tak jest , ogólnie jestem spokojną osobą ale tylko ogólnie, ostatnio nerwy targają mną totalnie i tylko gębe dre jak coś nie tak, więc ja muszę sie wyciszyć to i psiaki będą spokojniejsze
bardzo dziękuję za wszystkie cenne porady powolutku będe wprowadzać je w życie
marta3xl
 
Posty: 290
Rejestracja: 11 Lis 2010, 17:15

Re: czy wasze psiaki wykazują agresie do innych psów?

Postprzez Marcislava » 05 Sty 2011, 21:10

Tequila napisał(a)::)
gdy widzialysmi innego psa ja na pelnym luzie,bez niepotrzebnych szarpan, skrocen smyczy przechodzilam z nia obok pokazujac jej ze ja jestem rozluzniona wiec ona nie ma potrzeby do spiec ... oczywiscie uzylam tez do tego tez mojej kolezanki z obcym psem .... szlysmy rownolegle obok siebie w odleglosci ok 3m trzymajac psy po zewnetrznych stronach... i rozmawiajac ze soba na luzie ... pies jak nie wyczuwa u Ciebie spiecia ze ty reagujesz nerwowo , ze moze zaatakowac czuje sie na tyle komfortowo ze po prostu tego nie robi.
Trzeba pamietac ze pies doskonale wyczuwa u nas wszystkie reakcje i zamysly zanim my je wykonamy.

Poza tym mam taka zaprzyjazniona bande nie agresywnych psiakow , ktore w pewnej sprawie bardzo sie przyczynily. a wiec .... zalozylam jej kaganiec i pozwolilam podejsc do plotu za ktorym one byly ... po jej uszach i ogonie zorientowalam sie ze ona po prostu czuje sie nie pewna stad jej agresja i pokazywanie zebow... wzielam ja na smycz i nadal z kagancem zaprowadzilam do srodka , kazda jej agresje i chec ugryzienia karcilam sciagajac i sprowadzajac ja energicznym ruchem pociagniec za smycz do porzadku .... caly czas dajac jej do zrozumienia ze ja jestem odprezona wiec musi sie wyluzowac... po 15 min biegala z nimi z kagancem a po 45min kiedy emocje opadly a jej kark stal sie nie zjezony :) przez co pokazala, ze stala sie po prostu czescia stada :)



Swięta prawda i najlepsza metoda. Wyluzowac się. Szkoła Cezara Millana :D
Marcislava
 
Posty: 8
Rejestracja: 05 Sty 2011, 01:17

Re: czy wasze psiaki wykazują agresie do innych psów?

Postprzez natalia_aa » 05 Sty 2011, 21:15

Oj z tą szkoła Cezaraz Millana to bym była ostrożna, budzi spore kontrowersje zarówno wśród posiadaczy psów, jak i wśród szkoleniowców.
Jego rady i metody trzeba często traktować z przymrużeniem oka, jest on bowiem zagożałym zwolennikiem/wyznawcą teorii dominacji, która jest skutecznie obalana ;)
natalia_aa
 
Posty: 767
Rejestracja: 17 Lis 2010, 20:39
Miejscowość: Gdynia

Re: czy wasze psiaki wykazują agresie do innych psów?

Postprzez Marcislava » 06 Sty 2011, 11:36

@marta3xl napewno ci sie uda, pewnie nie od razu i jersczze nie raz bedziesz miala ochote drzec gebe :) ale troche cierpliwosci i konsekwencji i zobaczysz jak sie wszytsko zmieni.
Pamietaj tez zeby wszyscy domownicy trzymali sie tej samej strategii.Powodzenia i daj znac jak idzie!
Marcislava
 
Posty: 8
Rejestracja: 05 Sty 2011, 01:17

Re: czy wasze psiaki wykazują agresie do innych psów?

Postprzez Tequila » 06 Sty 2011, 12:41

:) powiem Wam ze ta metoda idealnie sie sprawdzila przynajmniej u mnie ;) hahaha ....agresja minela jak reka odjal :) nie jestem zwolennikiem jego szkoly :) ale uwazam ze podejscie psychologiczne do zwierzat jest bardzo wazne .... nigdy w zyciu w fdomu nie stosowalam zadnej agresji , krzykow itd.... agresja wywoluje agresje :) .... a zauwazaja doskonale kiedy ja sie czehos boje, wystrasze albo cos mmnbeii drazni momentalnie reaguja na kazdy bodziec idacy ode mnie ;)
Awatar użytkownika
Tequila
 
Posty: 67
Rejestracja: 30 Gru 2010, 22:54

Re: czy wasze psiaki wykazują agresie do innych psów?

Postprzez marta3xl » 07 Sty 2011, 22:17

nie znam tej metody :( staram się wyluzować przy psiakach , głaskać oba jednocześnie, nagradzać jednocześnie, karmię oddzielnie , śpimy razem jak za bardzo brykają wkraczam do akcji i skończyły mi się pomysły .
troszkę jak by lepiej było między Ksenką i Nextem ale tylko tyci tyci
marta3xl
 
Posty: 290
Rejestracja: 11 Lis 2010, 17:15

Re: czy wasze psiaki wykazują agresie do innych psów?

Postprzez Marcislava » 07 Sty 2011, 22:25

na pewno potrzeba więcej czasu ale mozesz sprobowac tez innego podejscia. Nauczyc psy czekac na swoja kolej. Nauczyc komendy czekaj, potem poglaskac pierwszego. Jak skonczysz pochwal drugiego ze ladnie czekal i poglaszcz jego (drugi czeka) i tak na zmiane. W ten sposob moze naucza sie ze nie trzeba sie bic o twoja atencje, gdyz ona przyjdzie i tak.

To tylko taka mala sugestia, mam tylko jednego psa wiec moze niech bardziej doswiadczeni sie wypowiedza
pozdrawiam
Marcislava
 
Posty: 8
Rejestracja: 05 Sty 2011, 01:17

Re: czy wasze psiaki wykazują agresie do innych psów?

Postprzez Uran » 13 Sty 2011, 01:38

Na niektóre psy to nic chyba nie działa ...
Tosia na spacerach jest straszna dlatego m.in nie poszła dalej do adopcji, próbowałam na niej jednej z metod Cesara Millana odwracania uwagi np poprzez szturchanie w bok i nie działa, kilka razy się zdziwiła ale potem przestało to robić na niej jakiekolwiek wrażenie. Czasem na Tosię działa odwrócenie uwagi albo odwrócenie Tosi czyli biorę Tosię między kolana, żeby nie skakała w powietrze bo leci wtedy do psa i zatrzymuje się w locie jak jej się smycz skończy i trzymam póki inny pies nie przejdzie to nie jest żadne wyjście ale robię tak ze względu na jej zdrowie, Tosia ma problemy z kręgosłupem, już 2 razy miała tak, że nie stawała na tylne łapy i musiała dostawać zastrzyki.
Próbowałyśmy kiedyś z Kasią nawet obroży ale nie pomogło.
Tosia miała już spotkanie z kilkoma psami, kiedyś jakaś Pani ją spryskała nawet gazem - też nie pomogło.
Jej jest wszystko jedno czy to pies czy suka, kot, jeż, ptak, wszystko jest do zjedzenia, widzę nawet czasami jak z daleka nakręca się na siatki z zakupami lub takie wózki z zakupami , które ludzie mają koło nóg poki nie zobaczy co to jest tak naprawdę.
Ja już się do tego przyzwyczaiłam i wiem na co zwracać uwagę, żeby nie doszło do tragedii.
Poza tym ciężko jest ogarnąć Tosię jak się jest na spacerze z dwójką.
Na szczęście w domu jest inaczej i mimo wszystko akceptowała tymczasowiczów.
Dobrze że chociaż Gump jest inny bo z takim klockiem to byłby koszmar.
Awatar użytkownika
Uran
 
Posty: 36
Rejestracja: 07 Gru 2010, 19:30

Re: czy wasze psiaki wykazują agresie do innych psów?

Postprzez Moni » 19 Sty 2011, 16:41

moje psy są agresywne do innych psów, chodź Demon potrafi się powstrzymać
ZAMIAST KUPOWAĆ PSA OD PSEUDO HODOWCY ZAADOPTUJ GO ZE SCHRONISKA. JEST WIELE PSÓW KTÓRE POTRZEBUJĄ DOMU, NICZYM SIĘ NIE RÓŻNIĄ OD TYCH Z PSEUDO HODOWLI. NA PEWNO ZNAJDZIESZ COŚ DLA SIEBIE! Moje forum gladiator.feen.pl
Moni
 
Posty: 20
Rejestracja: 19 Sty 2011, 15:53
Miejscowość: Zelów

Re: czy wasze psiaki wykazują agresie do innych psów?

Postprzez marta3xl » 03 Lut 2011, 22:32

czyli ten gatunek tak ma i trzeba z tym kochać
marta3xl
 
Posty: 290
Rejestracja: 11 Lis 2010, 17:15

PoprzedniaNastępna

Wróć do Wychowanie i szkolenie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości