Fundacja AST Fundacja AST

nagła zmiana :(

Masz problem, postaramy się pomóc.

nagła zmiana :(

Postprzez modela1984 » 12 Cze 2012, 14:08

Witam.Mam taki problem z moja 18mieieczna sunia amstaffka.Mianowicie nie dawno skonczyła sie jej cieczka i diametralnie sunia sie zmieniała(to juz jej druga cieczka),jest agresywna do ludzi,nigdy taka nie była,do psów owszem...Mam dwoje dzieci i boje sie zeby nie doszło tragedi(na młodsza córke warczy cały czas),prosze o jakas rade jak postepowac,czy suni juz tak zostanie czy to moze hormony jej buzuja????
modela1984
 
Posty: 2
Rejestracja: 12 Cze 2012, 14:05

Re: nagła zmiana :(

Postprzez marzena2564 » 14 Cze 2012, 13:47

powiem szczerze powinna ja Pani poddac sterylizacji bo sunia sie wyciszy i bedzie lagodniejsza naprawde polecam jest to dobra sprawa :) i wszystkim pojdzie to na zdrowie
Awatar użytkownika
marzena2564
 
Posty: 377
Rejestracja: 04 Sty 2012, 11:17

Re: nagła zmiana :(

Postprzez kraver » 15 Cze 2012, 08:38

Sterylizacja to jedno, druga rzecz to odpowiednie układanie psa. Zwłaszcza gdy są w domu dzieci. 18 miesięcy to dobry okres żeby wpoić psu co trzeba. Moja sunia po swojej drugiej l cieczce znienawidziła psy. Inne suczki toleruje, cieszy się na ich widok, w pełni akceptuje a psy gryzie. Powodem tego był dosłownie kilkuminutowy incydent kiedy w czasie spaceru (w trakcie cieczki) dopadły do niej puszczone luzem dwa labradory. Nim opanowałem sytuacje zdrowo ją poturbowały i od tej pory jest wojująca feministką. Może więc doszło do jakiegoś zdarzenia o którym Pani nie wie, a które spowodowało strach psa przed ludźmi ? To wszystko jest do wyprostowania, trzeba tylko z psem popracować.
kraver
 
Posty: 31
Rejestracja: 06 Maj 2012, 08:10
Miejscowość: Słupsk

Re: nagła zmiana :(

Postprzez modela1984 » 15 Cze 2012, 09:32

Dziękuje za rady...W każdym razie zobaczyłam u niej znaczna poprawe,wpadaj czesto znajomi do nas i sunia zachowuje sie w porzadku.Nie wiem co bedzie na spacerze jak jakis sasiad podejdzie ale jestem dobrej mysli.Nawet wczoraj sunia spała z młodsza córka i ani razu nie zawarczała :)
modela1984
 
Posty: 2
Rejestracja: 12 Cze 2012, 14:05

Re: nagła zmiana :(

Postprzez kilcia » 01 Lip 2012, 21:58

Przede wszystkim musi Pani pracować z sunią, nie odpuszczać bo jest "poprawa", potem może być za późno, a sprawy nie wyprostowane za młodu kumulują się i są trudne do wykrzewienia u dorosłego psa.
Sterylizacja jest sprawą świetną przede wszystkim ze względów zdrowotnych, jednak sama w sobie nie koniecznie musi spowodować u suki zmniejszenie agresji.
Moja sucz jest po sterylce, a niestety ma fazy na atakowanie innych czworonogów...więc na to nie ma reguły.
Powodzenia i duuużo cierpliwości ;)
Image Image
Awatar użytkownika
kilcia
 
Posty: 577
Rejestracja: 29 Lis 2010, 12:30
Miejscowość: Warszawa/Targówek

Re: nagła zmiana :(

Postprzez micoona » 28 Sie 2012, 10:03

Ma Pani silnego psa i dzieci.
Tu nie ma co się zastanawiać tylko szkolenie i sterylka. Zaniedbania "bo jest lepiej" zemszczą się prędzej czy później. Dla spokoju domowego i bezpieczeństwa zajęłabym się tym już teraz na Pani miejscu.
Awatar użytkownika
micoona
 
Posty: 126
Rejestracja: 04 Cze 2012, 12:17
Miejscowość: Warszawa Mokotów


Wróć do Wychowanie i szkolenie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

cron