Fundacja AST Fundacja AST

Co "lubią" jeść Wasze psy ...

Rady z naszych doświadczeń.

Re: Co "lubią" jeść Wasze psy ...

Postprzez maks » 05 Cze 2013, 20:54

Zasmarkane chusteczki... Błłłeee... Biały serek, mniam! w "dzieciństwie" jabłka. Wędzone rapetki (Karolina, nie czytaj tego !) ryżyk z mięskiem i marchewką (gotuje zimą, latem na suchym proszę) Ciastka! ogólnie wszelkie śmietnikowe znaleziska. Zdobyczne najlepsze! :mrgreen:
maks
 
Posty: 137
Rejestracja: 21 Lip 2012, 13:31

Re: Co "lubią" jeść Wasze psy ...

Postprzez syama » 06 Cze 2013, 10:34

Mojej Pigi nikt nie'' przebije''. Na wiosne zaraz po wypalaniu traw,biegła na łąkę i zjadała ''smażone'' myszy! :o :lol:
Awatar użytkownika
syama
 
Posty: 223
Rejestracja: 04 Mar 2012, 16:51

Re: Co "lubią" jeść Wasze psy ...

Postprzez izuś_85 » 18 Lip 2013, 15:32

hah mój Haker zrobi wszystko dla truskawek :) uwielbia :lol:

a ślina mu leci tylko na kiełbase albo rybe :P kupuje mu szproty to az się trzęsie jak czuje :)
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą, twoim psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój, wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie" - Anonim
Image
Awatar użytkownika
izuś_85
 
Posty: 715
Rejestracja: 12 Cze 2013, 15:37
Miejscowość: Chorzów

Re: Co "lubią" jeść Wasze psy ...

Postprzez wronka » 21 Sie 2013, 14:48

Szara entuzjastycznie odnosi sie do jedzenia w ogóle. Praktycznie każdego.
Sucha karma (dowolna, w tym Intestinal Gastro Low Fat, która ma tylko 7% tłuszczu i jest równie zachęcająca jak kleik ryżowy na wodzie, wskutek czego czułam się jak ostatnia zołza, jak jej to sypałam do miski) - wielka pyszność. Mokra karma (dowolna) - wielka pyszność. Parówki, twaróg - wielka pyszność. Pomidor, ogórek małosolny, surówka z białej kapusty, banan, gotowany ziemniak, arbuz - wielka pyszność.
Jak na razie to jedynie truskawki i czereśnie nie wchodziły :) Podejrzliwie traktowała też żwacze, suszone kurze stópki i prasowane kości, ale któregoś dnia upolowała sobie taki przysmak zapodziany na podłodze za drzwiami i od tamtej pory - wielka pyszność :)

Jest to też pierwszy w mojej karierze pies, który nie ma wbudowanego automatu do wypluwania tabletek. Małe śliskie (typu rutinoskorbin) łyka z ręki bez maskowania, duże smaczne (typu Caniviton Forte) też, duże niesmaczne (typu kapsułka z antybiotykiem) w parówce. Te ostatnie wypluła mi dwa razy, ale z kolejnym odcinkiem parówki dała się przekonać. Po prostu szok :)
Image
Dino [*], Sharon [*], Jukon, Szerman
Awatar użytkownika
wronka
 
Posty: 1013
Rejestracja: 13 Maj 2013, 13:16
Miejscowość: Gdańsk

Re: Co "lubią" jeść Wasze psy ...

Postprzez syama » 21 Sie 2013, 15:03

Zazdroszcze Ci Wronka.Rege to Tadek Niejadek :( Karma w misce może stac cały dzien , panienka jej nie powącha nawet.Próbowałam już kilka karm bezzbożowych,które moje poprzednie psiaki pochłaniały natychmiast,Jej nie wchodza jakoś.Była właścicielka polecila Kobersa, wiec zamówiłam,rewelacji nie ma ,zje ale trzeba stac i prosic ;) Kot wyjada Jej z miski a Ona tylko patrzy i czeka aż zje :evil: Muszę dosmaczać oliwką. serkiem,jogurtem itp. Księżniczka :lol:
Awatar użytkownika
syama
 
Posty: 223
Rejestracja: 04 Mar 2012, 16:51

Re: Co "lubią" jeść Wasze psy ...

Postprzez wronka » 21 Sie 2013, 15:33

syama napisał(a):Zazdroszcze Ci Wronka.Rege to Tadek Niejadek :( Karma w misce może stac cały dzien , panienka jej nie powącha nawet.Próbowałam już kilka karm bezzbożowych,które moje poprzednie psiaki pochłaniały natychmiast,Jej nie wchodza jakoś.Była właścicielka polecila Kobersa, wiec zamówiłam,rewelacji nie ma ,zje ale trzeba stac i prosic ;) Kot wyjada Jej z miski a Ona tylko patrzy i czeka aż zje :evil: Muszę dosmaczać oliwką. serkiem,jogurtem itp. Księżniczka :lol:


Żeby nie było tak różowo (i aby równowaga w przyrodzie nie ucierpiała) nasz Jukon, a właściwie Xiążę Jukon, żywność wszelaką (psią oczywiście, bo ludzka typu niezdrowego wchodziłaby bez oporów) traktuje tak, jak Rege. A dostaje pokarmy raczej z półki lux, bo jest to gotowana wołowina z dodatkiem gotowanego indyka plus ryż plus bukiet warzyw :) I tak, owszem, trzeba namawiać, korzyć się i błagać o litość. Głodówka niespecjalnie pomaga.
Image
Dino [*], Sharon [*], Jukon, Szerman
Awatar użytkownika
wronka
 
Posty: 1013
Rejestracja: 13 Maj 2013, 13:16
Miejscowość: Gdańsk

Re: Co "lubią" jeść Wasze psy ...

Postprzez bibulec » 13 Gru 2013, 22:35

A myślałam, że nasz bullik jest ewenementem :) Normalne psie żarełko je się bo jeść trzeba....A poza tym: piętki (dupki) z chlebka dowolnej świeżości, warzywa i owoce wszelakiej maści i kwaśności - jagody (borówki) sam z krzaczka sobie w lesie obiera, truskawki, śliwki, aronia, porzeczki, maliny i poziomki - jeśli na działce śledziem się na nie nie rzucę to ja na pewno nie spróbuję-sam zeżre, arbuz, mandarynka, banan, kiszony ogórek, jabłko razem z ogryzkiem, itd itp), żelki-kwaśki bez mrugnięcia okiem, oczywiście najtańsze tescowe chrupki orzechowe RARYTAS!!!, serki w każdej postaci, parówki - za to może zrobić salto w tył z przyklaskiem uszami wyszczekując Mazurka Dąbrowskiego... Za mydło też się zabierał, oczywiście wszystkie znalezione na spacerze śmieci... Ale widzę, że to u nich normalne.
Chciałabym się stać tak dobrym człowiekiem, za jakiego uważają mnie moje psy.
Awatar użytkownika
bibulec
 
Posty: 201
Rejestracja: 28 Mar 2012, 09:10
Miejscowość: Cieszyn

Re: Co "lubią" jeść Wasze psy ...

Postprzez kasiawska » 14 Gru 2013, 10:54

Czytałam tu na forum, że dużo osób daje psiakom cebulę.
Dante też wpiernicza wszystko, co mu się do podniebienia nie przykleja - sałatę, warzywa, cytrusy itd. itd. Dosłownie pies wszystkożerny. Za cebulę i czosnek dałby się pokroić.
Ale ostatnio byliśmy naszej Pani Wet i przestrzegła nas, aby nie dawać cebuli i czosnku, gdyż te warzywa zawierają substancję, która jest toksyczna dla psa. :(
28.07.2013 - Dantuś dołączył do rodziny. :)

Dante wlazł do Internetu: https://www.facebook.com/dantepelzak

Image
Awatar użytkownika
kasiawska
 
Posty: 305
Rejestracja: 01 Sie 2013, 15:29
Miejscowość: Warszawa

Re: Co "lubią" jeść Wasze psy ...

Postprzez wronka » 14 Gru 2013, 11:14

Cebula i czosnek absolutnie niewskazane - zarówno w postaci surowej, jak i gotowanej powodują rozpad czerwonych krwinek i - w rezultacie - anemię.
Z cytrusami też trzeba bardzo ostrożnie, bo wzmagają wydzielanie żółci i kwasu żołądkowego - mogą więc powodować wymioty.
Poza tym szkodliwa jest czekolada - ze względu na zawartość teobrominy (dawka szkodliwa może spowodować drgawki i zaburzenia akcji serca); winogrona i rodzynki - duża zawartość cukrów prostych, które fermentując w żołądku mogą spowodować skręt; owoce takie jak morele, śliwki, wiśnie, czereśnie itp. z pestkami - niebezpieczna jest amigdalina, która w żołądku uwalnia cyjanowodór (tylko w przypadku, jeśli pestki zostaną rozgryzione - inaczej wychodzą w całości drugą stroną :); surowe ryby morskie - zawierają substancję wiążącą żelazo w formę nieprzyswajalną, więc mogą spowodować anemię (gotowana ryba traci te niebezpieczne "umiejętności") i kocia karma - ze względu na inne proporcje składników odżywczych może spowodować przebiałkowanie i zaburzenia w równowadze elektrolitów.

To taka podstawowa lista, o której wiem - pewnie jest tego więcej, ale o tych pokarmach wiem na pewno, że są na szczycie listy. Oczywiście nie jakieś mikroskopijne ilości, ale - tak czy owak - lepiej unikać podawania psiakom.
Image
Dino [*], Sharon [*], Jukon, Szerman
Awatar użytkownika
wronka
 
Posty: 1013
Rejestracja: 13 Maj 2013, 13:16
Miejscowość: Gdańsk

Re: Co "lubią" jeść Wasze psy ...

Postprzez Mefisto » 08 Sty 2014, 09:05

Mefisto je Wszystko . Mięsa pod każdą postacią , podroby , ryby , warzywa ,nabiał , owoce .
Czasami bardziej przypomina odkurzacz niż psa , ale to już mały szczegół , który wykorzystuje moja córka ,aby po każdym posiłku jej talerz był pusty :D
A za słodycze wykonuje każdą komende bez mrugnięcia oka .
Oczywiście z koleji najgorszym pożywieniem dla niego jest to które znajduje się w jego misce i czasami leży tam i leży nim zdecyduje się je zjeść
Awatar użytkownika
Mefisto
 
Posty: 3
Rejestracja: 30 Gru 2013, 17:02
Miejscowość: Świętochłowice (Śląskie)

PoprzedniaNastępna

Wróć do Zdrowie i żywienie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron