Fundacja AST Fundacja AST

Co "lubią" jeść Wasze psy ...

Rady z naszych doświadczeń.

Co "lubią" jeść Wasze psy ...

Postprzez mptoyo » 13 Lut 2013, 14:30

Ciekawy temat, nie co powinny, nie co jedzą a co lubią jeść ... zaczniemy od siebie - Karolina ... wiadomo - jabłka, chlebek i mięcho, Nea ... zasadniczo nic nie lubi, poza cisteczkami i kolacyjką na którą czekają wszystkie trzy ... za to Fredzia - to już jest temat: ale na dzień dzisiejszy na pierwszym miejscu są ogóry kiszone i sok z nich, zupa ogórkowa i sałatka z ogórków z cebulą, poza tym cebula i cytryna - jak dla mnie to szok. Kapusty nie lubi.
Awatar użytkownika
mptoyo
 
Posty: 1021
Rejestracja: 04 Lut 2013, 23:35
Miejscowość: Warszawa-Zacisze

Re: Co "lubią" jeść Wasze psy ...

Postprzez jazooo » 13 Lut 2013, 15:26

A my krótko, bo jest wielka róznice między tym co Greta chce a może jeść i co lubi :D
A więc tak- U-WIEL-BIA żwacze a konkretnie żołądki, penisy cięte, uszy, ogony, kurze łapki. Surowe jajka raz w tygodniu pochłania w mig, ostatnio polubiła kalafior, który zjada w tempie ekspresowym. A no i surowe mięcho też lubi.
Awatar użytkownika
jazooo
 
Posty: 1955
Rejestracja: 23 Gru 2011, 12:13
Miejscowość: Ruda Śląska

Re: Co "lubią" jeść Wasze psy ...

Postprzez mptoyo » 13 Lut 2013, 15:53

a ... no smierdziuchy to i moje lubią - a kalafiorka musimy spróbować
Awatar użytkownika
mptoyo
 
Posty: 1021
Rejestracja: 04 Lut 2013, 23:35
Miejscowość: Warszawa-Zacisze

Re: Co "lubią" jeść Wasze psy ...

Postprzez Buka » 13 Lut 2013, 23:50

Mój bardziej wybredny, ale żwacza nie odmówi :) dostaje od czasu do czasu :D Surowe jajeczko mniam mniam, surowe mięsko mniam mniam, marchewka też :D Ostatnio odkryłam że Buka uwielbia rybkę :D
Ale przede wszystkim czego nigdy nie odmówi to kabanoski czosnkowe z vitakraftu :D wcina od małego w domu to mam istne zapasy :D Jak musi jakąś tabletkę zjeść to tylko z kabanosem czosnkowym :D
Awatar użytkownika
Buka
 
Posty: 241
Rejestracja: 27 Wrz 2012, 10:07

Re: Co "lubią" jeść Wasze psy ...

Postprzez chaos_bull » 14 Lut 2013, 13:10

z surowym jajkiem trzeba uważać, podawać tak jak pisze jazoo (1-2 jajka w tygodniu). surowe jajko zawiera awidyne czyli substancje która niszczy biotyne, a wiadomo jak ważna jest biotyna i jakie są skutki niedoboru.
co do moich psów to hera zje wszystko prócz warzyw i owoców (ale ją oszukuje i robie ppwo - papke podrobowo warzywno owocową, samych warzyw nie dotknie), parówa za to lubi owoce i warzywa, oboje lubią chleb suszony, pasztetową (swoją droga jest idealna do przemycania leków), wszystkie suszone śmierdziuchy, twaróg, serek wiejski, sok pomidorowy.. i pewnie wiele wiele innych których teraz nie pamiętam.
Image
bullterrier jest dowodem na to że bóg nie istnieje..
Awatar użytkownika
chaos_bull
 
Posty: 200
Rejestracja: 23 Kwi 2012, 13:34

Re: Co "lubią" jeść Wasze psy ...

Postprzez Buka » 14 Lut 2013, 13:53

Mój raz na 2 tyg czasem raz na miesiąc dostaje :P Tak samo z mięsem :P Ale kabanosik musi byc raz dziennie :D
Awatar użytkownika
Buka
 
Posty: 241
Rejestracja: 27 Wrz 2012, 10:07

Re: Co "lubią" jeść Wasze psy ...

Postprzez Doris » 22 Lut 2013, 01:16

Daisy lubi wszystkie suszki dla psów :) suchy chleb może bochenkami wcinać, za cebulą to pójdzie w ogień, warzywa lubimy rozwalać po mieszkaniu ale jeść niekoniecznie.
Z kalafiorem to muszę spróbować:)
Co dziwne nie przepada za kośćmi prasowanymi dla psów wręcz ich nie cierpi.
Awatar użytkownika
Doris
 
Posty: 199
Rejestracja: 23 Cze 2012, 19:30
Miejscowość: Katowice

Re: Co "lubią" jeść Wasze psy ...

Postprzez mahtalie » 22 Lut 2013, 22:43

No to się przyłączę... dziewczyny wszystko lubią. Nawet kaszę manną na wodzie jadły ze smakiem :mrgreen:
Ale Barsik... królewicz lubi miąsko gotowane (ryż i warzywka zostawia), smierdziuszki chetnie, czasem zjadłby pasztecik oraz parówki. Szynką pluje, chrupki je z wielkiej łaski zasmaczane, prasowanymi kostkami i smaczkami gardzi; natomiast chętnie zywiłby się pizzą i cheesburgerami ale tego mu nie wolno (wiadomo, niezdrowe, tylko mąż może takie rzeczy jeść) :mrgreen:
Image

Image
Awatar użytkownika
mahtalie
 
Posty: 798
Rejestracja: 29 Paź 2011, 14:21
Miejscowość: Płock

Re: Co "lubią" jeść Wasze psy ...

Postprzez mptoyo » 22 Lut 2013, 23:06

no wiesz ... mąż jada smaczniej od psiaka? - wstyd.
u nas weszła nowa dieta od kilku dni ... Fredka bardzo polubiła jako przekąskę w ciągu dnia - klocki lego, nie gardzi też innymi zabawkami ... no i nagminnie nie może sobie odmówić poduszeczek mojej żony, które leżą przy łóżku.
Awatar użytkownika
mptoyo
 
Posty: 1021
Rejestracja: 04 Lut 2013, 23:35
Miejscowość: Warszawa-Zacisze

Re: Co "lubią" jeść Wasze psy ...

Postprzez pchelka1989 » 25 Maj 2013, 13:01

To ja również się przyłączę :D Azja uwielbia chusteczki higieniczne. Najlepiej codziennie otworzyć jedną paczkę a jeszcze lepiej jest ją przeżuć przed otwarciem mniam. Chleb - najlepiej ze smalcem, ze skwareczkami mniam, mogłaby zjeść pewnie ze 3 bochenki. Może być też pieczywo z pasztetową, z pastą jajeczną, z serkami smakowymi, z dżemem. Chipsy oczywiście, jak najbardziej, szczególnie te z ziemi, którymi 10 minut wcześniej rzucały się okoliczne dzieci. Oczywiście wszystko, co suszone oraz w jakiś sposób spreparowane t.j. kurze łapki, tchawiczki ( o tak, szczególnie smakują w sypialni na łóżku ) płuca itp. Lody - oczywiście ! Sucha karma - rewelacja, dla smaku mieszana z surowym jajkiem, jogurtem naturalnym, maślanką czy tym co akurat jest pod ręką. Kanapki uszykowane do pracy? Obowiązkowo razem z torebką ! Tak samo rozmrażane dla niej np. kacze szyjki (ostatnio obudziła mnie walka Pawła, który próbował zabrać Azji wcześniej ukradzioną porcję rosołową, konsumowaną razem z torebką - a jak) Mydło - mniam mniam, zjadła na oko póółtorej kostki mydła. Teraz jest zamykane w mydelniczne i chowane ale czasem zdarza się zostawić na widoku zamknięcie od mydelniczki do zostaje wylizane do czysta (?) Oczywiście wszystko co nadaje się na grila, co jest surowe bądź też już ugrilowane - kiełbaski, kurczaczek, rybka, warzywa ( nie znalazłam takiego, które by jej nie smakowało ) Owoce. Oczywiście ryż, makaron, wszelkie podroby, jak wspominałam porcje rosołowe, skrzydełka, szyjki. Kości prasowane mniam.. Ostatnio kość 31cm jadła przez 3 dni a jak się okropnie przy tym męczyła i jaka była zziajana :D Wszelkie przysmaki dla psów z czego by nie były. Szczególnie lubi nowości, którymi jest obdarowywana w sklepie zoologicznym do którego chodzimy, gdzie zresztą robi wielką furorę i jest ulubiennicą wszystkich pracowników łącznie z właścicielami sklepu. Wczoraj np. zjadła ekologiczny długopis, który dostałam z Toyoty i niestety zapomniałam go schować :( ale ważne że był ekologiczny, t.j. papierowy. Zjadła też końcówkę od mojej szczoteczki elektrycznej :evil: samą szczoteczkę próbowała trochę przeżuć :evil: lubi lizać ściany, ubrania, pościel. Lubi sok marchwiowy, sos boloński, No i chleb raz jeszcze ! Obowiązkowo ze smalcem :mrgreen:
30.03.2013 Azja jest z nami :)

"A Ty w oczy patrzysz i łeb przekrzywiasz, jakbyś chciał zrozumieć mnie lepiej
I w ogień skoczyłbyś za mną, choć jestem tylko człowiekiem"
Awatar użytkownika
pchelka1989
 
Posty: 369
Rejestracja: 25 Mar 2013, 19:18
Miejscowość: Włocławek

Następna

Wróć do Zdrowie i żywienie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron