Fundacja AST Fundacja AST

Odchudzanie:)

Rady z naszych doświadczeń.

Odchudzanie:)

Postprzez mahtalie » 22 Lut 2013, 22:59

Problemem naszym (moim i Malwinki) jest tendencja do tycia. Malwina nie jest może gruba ale zdecydowanie nie przypomina już smukłej i energicznej pitki sprzed kilku miesięcy... Aktualnie sylwetkę ma Ciastkowo- Dolarową (pozdrawiam Izę :mrgreen: ) Robimy co możemy stosując się do zasady: mniej jedzenia więcej ruchu ale ciekawa jestem Waszych doświadczeń i porad bo brakuje mi szaleństwa chudej i mega zakręconej sunieczki która zmieniła się w typowego kanapowca ;) Może ktos odchudzał i podpowie jakie żywienie stosował, jak dawkował aktywnośc i jakie były efekty. Będziemy wdzięczne:)
Image

Image
Awatar użytkownika
mahtalie
 
Posty: 798
Rejestracja: 29 Paź 2011, 14:21
Miejscowość: Płock

Re: Odchudzanie:)

Postprzez mptoyo » 22 Lut 2013, 23:12

bieżnia ... na allegro można bieżnię juz kupić za 1,5-2 stówki ... dobre dla dziewczynki co ma mało ruchu.
Awatar użytkownika
mptoyo
 
Posty: 1021
Rejestracja: 04 Lut 2013, 23:35
Miejscowość: Warszawa-Zacisze

Re: Odchudzanie:)

Postprzez pyszczydlo » 22 Lut 2013, 23:24

miałam ten problem z poprzednią suką i wet zapodał taki syrop na odchudzanie Yarvitan cholernie drogi,ale ponoć skuteczny,można go podać tylko raz w życiu psa bo działa na centralny układ nerwowy,ja osobiście nie polecam moja suka miała po nim wszystkie skutki uboczne podane w etykiecie,apatia wymioty,otępiałość itp. i wtedy moja wetka zaordynowała gotowane,ale całkowicie wystudzone ziemniaki z mięsem i warzywami,Aisha jadła ile chciała,a waga leciała na dół bo zimnych ziemniaków nie trawiła,w mniej więcej 6 miesięcy chudła 5 kg bez ograniczeń jedzenia i naszego zamykania się w łazience żeby zjeść posiłek :twisted:
Awatar użytkownika
pyszczydlo
 
Posty: 1052
Rejestracja: 27 Gru 2010, 22:44

Re: Odchudzanie:)

Postprzez mptoyo » 23 Lut 2013, 00:11

o - to ciekawe, tylko psy nie trawią zimnych ziemniaków? nie słyszałem o tym. Czyli ziemniak działa jak pusty wypełniacz i nic wiecej. A kukurydza? no tak, ale rzadko który psiak bedzie chciał jeść papkę z kukurydzy.
Awatar użytkownika
mptoyo
 
Posty: 1021
Rejestracja: 04 Lut 2013, 23:35
Miejscowość: Warszawa-Zacisze

Re: Odchudzanie:)

Postprzez mahtalie » 23 Lut 2013, 00:19

że nie trawią słyszałam ale zawsze w kontekście "psy nie powinny jeść ziemniaków bo ich nie trawia" i nigdy nie przyszlo mi do głowy inne wykorzystanie tej wiedzy: genialne:) szkoda, że ja trawię ziemniaki bo chetnie bym Malwinie potowarzyszyła na diecie :mrgreen:
Image

Image
Awatar użytkownika
mahtalie
 
Posty: 798
Rejestracja: 29 Paź 2011, 14:21
Miejscowość: Płock

Re: Odchudzanie:)

Postprzez xsupergrrrlx » 09 Mar 2013, 20:06

ja schudłam boksera od mojego znajomego, którym się zajmowałam 2 tygodnie, ale to było stosunkowo proste, bo pies dostawał makaron z mięsem i rosołkiem, tak więc zamieniłam makaron na kasze/ryż + mięso a zamiast rosołku gotowane warzywa + nauczyłam go wchodzić do góry po schodach na 7 piętro. Pierwsze 5 dni było najgorsze, bo pies nie chciał jeść kaszy i nie chciał się ruszać na spacerach, ale później wiedział, że jestem bardziej uparta, tak więc w ciągu tych 2 tygodni trochę zrzucił i zaczął bardziej przypominać boksera, a później znajomi kontynuowali dietę i teraz pies wygląda normalnie. I o tych ziemniakach też czytałam, że przy odchudzaniu się je podaje, bo żołądek pełny, pies ma uczucie sytości, a że nie trawią skrobi to taki ziemniak w psa wlatuje i wylatuje :)
We can judge the heart of a man by his dealings with animals
- Immanuel Kant

http://www.guiltytilproveninnocentdoc.com/

"To tylko zwierzęta", warto obejrzeć
http://www.totylkozwierzeta.pl/
http://alterkino.org/to-tylko-zwierzeta
Awatar użytkownika
xsupergrrrlx
 
Posty: 656
Rejestracja: 09 Lis 2011, 20:18
Miejscowość: Wrocław

Re: Odchudzanie:)

Postprzez mptoyo » 09 Mar 2013, 22:36

nauczyłam go wchodzić do góry po schodach na 7 piętro

i nie mów że razem z nim wchodziłaś? - to rzeczywiście determinacja.
Awatar użytkownika
mptoyo
 
Posty: 1021
Rejestracja: 04 Lut 2013, 23:35
Miejscowość: Warszawa-Zacisze

Re: Odchudzanie:)

Postprzez FonMedzik » 24 Kwi 2013, 12:42

Polecamy rower ;-) działa i na mnie i na Mysie (bo mi się spasła przez zimę)
;-)
SENIORY SĄ JAK WINO - IM STARSZE TYM LEPSZE!!!

Image
Awatar użytkownika
FonMedzik
 
Posty: 1346
Rejestracja: 11 Wrz 2012, 16:34
Miejscowość: Warszawa

Re: Odchudzanie:)

Postprzez mahtalie » 25 Kwi 2013, 10:10

Rower mógłby pomóc. Mi. Bo Rower i Malwinka... hmm... Powiem tak: Malwina po 10 mięsiecznym pobycie u nas jest suką z którą da się żyć, ale rozpatrując np. w kategoriach adopcyjności to jest zdecydowanie nieadopcyjna... Ujmując rzecz po imieniu: przed połączeniem roweru z Malwiną powinnam się umówić na konsultację z ortopedą i chirurgiem szczękowym :twisted:

Póki co o odpowiednią dawkę ruchu Malci między spacerami dba Ajla :D
Image

Image
Awatar użytkownika
mahtalie
 
Posty: 798
Rejestracja: 29 Paź 2011, 14:21
Miejscowość: Płock

Re: Odchudzanie:)

Postprzez mahtalie » 11 Lip 2013, 18:23

Malwina odzyskała talię! Hurra!!! sama nie wiem jak to zrobiłyśmy :D
Image

Image
Awatar użytkownika
mahtalie
 
Posty: 798
Rejestracja: 29 Paź 2011, 14:21
Miejscowość: Płock

Następna

Wróć do Zdrowie i żywienie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości