Fundacja AST Fundacja AST

Problem z posikiwanie

Rady z naszych doświadczeń.

Problem z posikiwanie

Postprzez Werulkowa » 26 Lip 2013, 11:18

Nie wiem czy zakładam w dobrej kategorii, ale trochę chodzi o zdrowie. Moja 12,5 letnia prawie amstaffka czasami posikuje w domu (ostatnio jest to 1-2 razy w tygodniu), śpi, nagle wstaje i zostaje mokra plama, nie jest to dużo, no ale jest morko i to na czym leży trzeba prać. Myślałam o zakupie nieprzemakalnych podkładów, położyłabym na kanapie (śpi ze mną), na psim legowisku. Ponieważ jest to na razie stosunkowo rzadko więc nie myślę jeszcze o zakładaniu pieluch. Może ktoś z Was miał taki problem i używał tych pokładów i wiecie jak to się sprawdza. Będę wdzięczna za podpowiedź
Werulkowa
 
Posty: 143
Rejestracja: 03 Lut 2013, 20:48
Miejscowość: Kraków

Re: Problem z posikiwanie

Postprzez syama » 26 Lip 2013, 11:29

Pigi miała posterylkowe nietrzymanie moczu więc stosowałam podkłady urologiczne,takie dla ludzi, zdawały egzamin.
Awatar użytkownika
syama
 
Posty: 223
Rejestracja: 04 Mar 2012, 16:51

Re: Problem z posikiwanie

Postprzez pchelka1989 » 26 Lip 2013, 11:46

U nas jakiś czas temu też pojawił się ten problem. Śpi, śpi a jak wstaje to zostaje mokra plama. Ostatni taki incydent był chyba ponad tydzień temu ale jak się powtórzy to planujemy wizytę u weta. Chętnie również poczytam inne opinie na ten temat
30.03.2013 Azja jest z nami :)

"A Ty w oczy patrzysz i łeb przekrzywiasz, jakbyś chciał zrozumieć mnie lepiej
I w ogień skoczyłbyś za mną, choć jestem tylko człowiekiem"
Awatar użytkownika
pchelka1989
 
Posty: 369
Rejestracja: 25 Mar 2013, 19:18
Miejscowość: Włocławek

Re: Problem z posikiwanie

Postprzez Werulkowa » 26 Lip 2013, 11:54

Rozmawiałam z wetką, robiłam badanie moczu, wyszło ok, wetka twierdzi, że to jest kwestia wieku, rodzaj "demencji starczej", ostatnio zdarzyło się Babuszcze posikać 1 maja, potem był spokój do 9 lipca,ostatnio w sobotę i dziś bladym świtem. A teraz jest spokój, posypia sobie i wszędzie sucho (jestem na urlopie i co wstanie to lecę i macam czy sucho czy mokro). Zamówię chyba takie nieprzemakalne podkłady na materac i zobaczymy, wtedy będę prać tylko prześcieradło albo ręcznik psinki.
Werulkowa
 
Posty: 143
Rejestracja: 03 Lut 2013, 20:48
Miejscowość: Kraków

Re: Problem z posikiwanie

Postprzez syama » 26 Lip 2013, 11:57

Spytaj wetki czy nie zastosować Propalin,na nietrzymanie moczu.
Awatar użytkownika
syama
 
Posty: 223
Rejestracja: 04 Mar 2012, 16:51

Re: Problem z posikiwanie

Postprzez Werulkowa » 26 Lip 2013, 18:18

Werci już kilka razy zdarzały się takie epizody z posikiwaniem, nigdy nie trwały dłużej niż kilka godzin czyli 3-4 mokre plamy, robiłam mocz i wszystko było ok. Pytałam wtedy wetkę czy to może być posterylkowe nietrzymanie moczu, mówiłam, że tak się może zaczynać, ale mówiła też, że z lekami zaczyna się wtedy, gdy posikiwanie staje się kłopotliwe i dla psa i właściciela. Zobaczę jak będzie częściej to wtedy to pogadam o leku, Wercia ma niestety chorą wątrobę więc z lekami musimy postępować ostrożnie. Na razie kupiłam podkłady, a od rana nic się mokrego nie przytrafiło. Oby tak dalej.
Werulkowa
 
Posty: 143
Rejestracja: 03 Lut 2013, 20:48
Miejscowość: Kraków

Re: Problem z posikiwanie

Postprzez syama » 26 Lip 2013, 20:30

No tak , z Pigi lalo sie sporo,ale po jakims czasie stosowania leku prawie przestalo.Przesyłam dużo zdrówka dla babuni.
Awatar użytkownika
syama
 
Posty: 223
Rejestracja: 04 Mar 2012, 16:51

Re: Problem z posikiwanie

Postprzez pyszczydlo » 26 Lip 2013, 21:41

Megunowi też się czasem zdarza,ale mój wet zapisał mi ditropan to lek dla ludzi jest dużo tańszy i przede wszystkim nie trzeba go podawać przez cały czas,kuracja miesięczna kosztuje ok.30 zł
Awatar użytkownika
pyszczydlo
 
Posty: 1052
Rejestracja: 27 Gru 2010, 22:44

Re: Problem z posikiwanie

Postprzez Gochna1702 » 26 Lip 2013, 22:41

Sarinie też się zdarzy posterylkowe nietrzymanie ale tylko w nocy. Pomaga Propalin. Ja oprócz podkładów daje prześcieradła z froty, które są podgumowane. One najlepiej izolują siusie.
Awatar użytkownika
Gochna1702
 
Posty: 208
Rejestracja: 02 Sie 2012, 23:04
Miejscowość: Poznań

Re: Problem z posikiwanie

Postprzez Werulkowa » 27 Lip 2013, 12:32

Babuszka dziekuje za rady i podpowiedzi. Dokładnie wczoraj skończyła 12,5 r. Dziś w nocy też ok. 4 był sik i to przez sen. Nie wiem, ale może ona w nocy śpi tak mocno, że nie czuje, a może blisko 9 godzinna nocna przerwa w spacerach to za długo? pójdę dziś jeszcze ja wysikać ok. 23, choć na ranny spacer idziemy po 5, tak się przyzwyczaiła, jak chodziłyśmy rano, przed pracą, na bulwary wiślane, żeby się wybiegała spokojnie, raz, że wtedy nie gorąco (nawet jako młody pies nie lubiła upałów), a poza tym mało psów (niestety jest agresywna do czworonogów, ale jeśli pies idzie na smyczy zupełnie spokojnie skupiam uwagę na sobie i mijamy się bez problemu, najgorsze te co latają luzem, bo po co brać psa na smycz, skoro inny idzie na smyczy i w kagańcu - niestety Wercia jest psem odkurzaczem i pochłonąć by mogła wszystkie świństwa, nieraz to odchorowała więc w okolicach bloków musi być zabezpieczona - odkąd mam psa to wiem co ludzie wyrzucają). W ciągu dnia też często ma przerwę ok. 8 godzin. Będę obserwować i zobaczę co będzie.
Werulkowa
 
Posty: 143
Rejestracja: 03 Lut 2013, 20:48
Miejscowość: Kraków

Następna

Wróć do Zdrowie i żywienie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

cron