Fundacja AST Fundacja AST

Pomóżcie-ciąża urojona

Rady z naszych doświadczeń.

Pomóżcie-ciąża urojona

Postprzez martita85 » 13 Sie 2013, 15:52

Mam od jakiegos czasu problem ze soja sunia.Kikusia około 2 miesiecy po cieczce dostaje ciąży urojonej.Fakt wiele razy sie bardzo przydała jako karmiaca zastepcza matka dla róznych zwierzatek-wiewiórek,kotków,piesków.Ale nie o to chodzi-nie przeszkadza mi to ze to sie dzieje,ale ona przy tym bardzo cierpi,przestaje jesc,waga leci piorunem w dół.Wyglda przez miesiac ,a czsami dłuzej jak głodzony pies.Widze ze ja to boli,szuka chłodu,piszczy.Cierpi fizycznie i psychicznie.Bylismy u lekarza to lekarz zaczął sie smiac i powiedział ze pragnie dzieci-dopuscilismy ja raz ,ale płakałam pozniej z tego powodu ze człowiek taki GŁUPI jest i posłuchał.szczenieta znalazły domy-sprawdzone i znajome ,2 zostały u nas.Wiem ze zle zrobilismy i w dodatku nic nie pomogło.Kikula ma juz 9 lat i nie wiem ,boje sie,ale czy sterylizacja cos pomoże ,i czy chormony nie pobładza i z nia bedzie dobrze???? miał ktos taki kłopocik? moze jakas podpowiedz?? Boże umarłabym jakby jej zabrakło!!!
martita85
 
Posty: 4
Rejestracja: 13 Sie 2013, 15:35
Miejscowość: Lublin-okolice

Re: Pomóżcie-ciąża urojona

Postprzez doddy » 13 Sie 2013, 16:45

Niestety masz ciężki orzech do zgryzienia...
Na samą ciążę urojoną podaj Galastop, syrop hamujący i objawy przejdą do tygodnia.

Ale i tak pozostaniesz za chwilę przed ropomaciczem przy tak pobudzonych hormonach i pilnej decyzji o operacji.

Ja bym przebadała psa - krew, pełne badanie serca, USG kontrolnie czy nie jakiś zmian nowotworowych i jeśli nie będzie przeciwskazań do narkozy to bym sterylizowała już póki sunia ma 9 lat a nie 12.
Image
13.10.2011 o 4:45 świat się zatrzymał... Mamba [*]
Awatar użytkownika
doddy
 
Posty: 7489
Rejestracja: 08 Lis 2010, 11:18
Miejscowość: Warszawa

Re: Pomóżcie-ciąża urojona

Postprzez martita85 » 13 Sie 2013, 18:36

Dzieki bardzo,na zime zrobimy sterylizacje.Az zal patrzec,zero zycia w małej...A ten lek to mozna samemu kupic czy konieczna wizyta u wet?Poki co to jej ulzymy ,bo w listopdzie kolejna cieczka i chcielibysmy juz przed ta cieczka ja wyczyscic.Tak jest pod stała kontrola lekarza,nie ma zmianek,ani kłopotow z sercem,juz była usypiana do zabiegu likwidacji narosli na dziasłach.Doswiadczony lekarz oszacował mi jej wiek na 3-4 latka wiec mozemy byc dumni :mrgreen: ale tak zrobimy-sterylizacja i zobaczymy co bedzie dlej.Pozdrawiam serdecznie i trzymam mocno kciuki z Waszych podopiecznych ,by kazdy znalazł kochajacy i ciepły domek!!!
martita85
 
Posty: 4
Rejestracja: 13 Sie 2013, 15:35
Miejscowość: Lublin-okolice

Re: Pomóżcie-ciąża urojona

Postprzez mahtalie » 14 Sie 2013, 09:58

Galastop można kupić w gabinecie weterynaryjnym, kuracja trwa przeciętnie 4-6 dni, podajemy bezpośrednio doustnie lub po wymieszaniu z karmą. Dawkowanie u suki to 0,1 ml/kg masy ciała.
Image

Image
Awatar użytkownika
mahtalie
 
Posty: 798
Rejestracja: 29 Paź 2011, 14:21
Miejscowość: Płock

Re: Pomóżcie-ciąża urojona

Postprzez martita85 » 16 Sie 2013, 10:45

Dzieki ,dzieki ,dzieki juro zakupie lek i bedziemy pomadac mojej wariatce :* Chociaz widze ze najgorszy moment juz jej minął.Ale musimy działac,to juz za długo trwało ..Pozdrawiam !!!
martita85
 
Posty: 4
Rejestracja: 13 Sie 2013, 15:35
Miejscowość: Lublin-okolice


Wróć do Zdrowie i żywienie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości