Fundacja AST Fundacja AST

Karmy For Adult Friends

Rady z naszych doświadczeń.

Karmy For Adult Friends

Postprzez jazooo » 29 Paź 2013, 23:19

Przypadkowo natknęłam się na internecie na reklamę karm bezzbożowych For Adult Friends. Któreś z psiaków tutejszych jest na tej karmie lub miał styczność z nią? Z racji tego, że Greta jest uczulona na zboża i od roku jest na TOTW więc zastanawiam się nad ewentualną zmianą.
Awatar użytkownika
jazooo
 
Posty: 1955
Rejestracja: 23 Gru 2011, 12:13
Miejscowość: Ruda Śląska

Re: Karmy For Adult Friends

Postprzez Spinka » 29 Paź 2013, 23:37

Chodzi Ci o "For Friends"? My na wystawie psów w Poznaniu dostaliśmy ich próbki. Pan opowiedział dość wyczerpująco o karmie, skład fajny itd, ale dla mnie minusem jest to, że mają opakowania tylko po 5kg i w dość wysokiej cenie (129zł, do tego jeszcze opłata za kuriera). Meginia jest również na TOTW i chyba na razie nie będziemy zmieniać... Gretusia zaczyna nosem kręcić na TOTW?
23.07.2013 - Megusta dołącza do rodziny
Awatar użytkownika
Spinka
 
Posty: 553
Rejestracja: 24 Lip 2013, 11:30
Miejscowość: Poznań

Re: Karmy For Adult Friends

Postprzez jazooo » 30 Paź 2013, 00:00

Tak, o te karmy mi chodzi. Wrzucam link http://for-friends.pl/s/2-sklep . Greta chętnie je TOTW, je tę karmę bez przerwy od stycznia tego roku i chciałam jej trochę to jedzenie urozmaicić zmieniając karmę, w sensie raz TOTW następnym razem coś innego a za Acaną (bezzbożową) to nie przepada. Kupiłam jej Acanę na wakacjach jak nam zabrakło karmy ale niestety jej nie tknęła.
Awatar użytkownika
jazooo
 
Posty: 1955
Rejestracja: 23 Gru 2011, 12:13
Miejscowość: Ruda Śląska

Re: Karmy For Adult Friends

Postprzez Spinka » 30 Paź 2013, 12:41

Ostatnio natknęłam się jeszcze w necie na Sam's Field, skład też maja dobry (ale są ziemniaki i kukurydza). http://www.prowiant.pl/sklep/produkty/s ... 10450.html

White wolf też brzmi nieźle (56% łososia!). No, ale cena też już nieźle w górę (15kg 230zł). http://www.zdrowypupil.pl/product.php?id_product=14
Z tych jeszcze droższych to Wolfsblut i Fish4Dogs, ale zaznaczam, że ich nie stosowałam nigdy.
23.07.2013 - Megusta dołącza do rodziny
Awatar użytkownika
Spinka
 
Posty: 553
Rejestracja: 24 Lip 2013, 11:30
Miejscowość: Poznań

Re: Karmy For Adult Friends

Postprzez Monia_Lol » 30 Paź 2013, 13:31

Fajny nawet ma skład ta karma. Jednak z tej półki to wolałabym zamówić (prócz Acany) Orijena. Cenowo stoją tak samo, a w orijenie jest glukozamina i chondroityna (nie doczytałam żeby w tej pierwszej były..) No chyba, że Orijena też Ci nie tknie :roll:

Ja będę testować właśnie Orijen Adult, choć my na acanie to jednak też uważam, że od czasu do czasu warto coś zmienić :)
Image
The future is easy because it does not exist but the past is difficult because it is forever.
Awatar użytkownika
Monia_Lol
 
Posty: 871
Rejestracja: 02 Gru 2011, 12:19
Miejscowość: Ruda Śląska

Re: Karmy For Adult Friends

Postprzez jazooo » 30 Paź 2013, 14:30

Ok, dzięki za podpowiedzi. Greta nie przepada za rybnymi karmami, z TOTW najbardziej lubi z jagnięciną. Będziemy próbować czegoś innego jak się nam karma skończy ;)
Awatar użytkownika
jazooo
 
Posty: 1955
Rejestracja: 23 Gru 2011, 12:13
Miejscowość: Ruda Śląska

Re: Karmy For Adult Friends

Postprzez Dominikad.1989 » 30 Paź 2013, 17:45

Jako, że w bezzbożowych jesteśmy oblatane to u nas brit biały z dziczyzna sie sprawdził :) i choć chwytamy wszelkie nowinki na temat karm hipoalergicznych to raczej zmieniać nie będziemy, bo na tę chwilę cenowo i jakościowo ( mówie tu o przypadku swojego psa ) jest wg mnie najlepiej. ;)
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą, twoim psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój, wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie"
Awatar użytkownika
Dominikad.1989
 
Posty: 1014
Rejestracja: 08 Wrz 2012, 13:39

Re: Karmy For Adult Friends

Postprzez pchelka1989 » 30 Paź 2013, 21:42

Azję również przestawiłam na Brita z Jagnięciną. Dużo mięsa jak na tą półkę cenową, dla porównania patrz np. Bosch... Cały czas jednak myślę nad barfem hmmm Nie wiem, czy dam radę to odpowiednio dawkować no i chciałabym się zmieścić mniej więcej w przedziale cenowym jaki płacę na Brita.. hmmmm
30.03.2013 Azja jest z nami :)

"A Ty w oczy patrzysz i łeb przekrzywiasz, jakbyś chciał zrozumieć mnie lepiej
I w ogień skoczyłbyś za mną, choć jestem tylko człowiekiem"
Awatar użytkownika
pchelka1989
 
Posty: 369
Rejestracja: 25 Mar 2013, 19:18
Miejscowość: Włocławek

Re: Karmy For Adult Friends

Postprzez wronka » 01 Lis 2013, 11:44

Szara ze względu na trzustkę niestety nie ma wyboru i musi jeść karmę weterynaryjną RC (zanim na to wpadłam dostawała Acanę i Orijena), ale z karm "wysokomięsnych" i bezzbożowych bardzo dobre opinie słyszałam od psich znajomych o Simpsons Premium. Mają w ofercie serię "80/20" - 80% mięsa + 20% owoców / warzyw i "Sensitive" - 45% mięsa (jagnięcina, kaczka albo łosoś) + ziemniaki, bez dodatku ryżu i zbóż.
Widziałam ich produkty na zooplusie - wydaje mi się, że jak za ten skład ceny są uczciwe, ale być może inny sklep sprzedaje taniej.
Image
Dino [*], Sharon [*], Jukon, Szerman
Awatar użytkownika
wronka
 
Posty: 1013
Rejestracja: 13 Maj 2013, 13:16
Miejscowość: Gdańsk

Re: Karmy For Adult Friends

Postprzez Juuta » 18 Mar 2014, 18:38

Karma For Friends ma faktycznie bardzo ciekawy i zachęcający skład. Nie jest jednak dla każdego psa (mój np. za nią nie przepada). Jednak psiak siostry pożera wprost karmę w całości ... Gdy dostał tą z kurczakiem to zjadł ją z prędkością światła, natomiast z jagnięciną zajęło mu to trochę czasu ... bo najpierw się w niej dokładnie wytarzał, aż przesiąknął dokładnie jej zapachem. Gdy psiak już "ładnie pachniał" karmę jak gdyby nigdy nic po prostu zjadł. :) Zatem zapach na pewno przypadł mu do gustu.
Juuta
 
Posty: 3
Rejestracja: 18 Mar 2014, 18:11

Następna

Wróć do Zdrowie i żywienie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

cron