Fundacja AST Fundacja AST

Suplementy dla psów

Rady z naszych doświadczeń.

Suplementy dla psów

Postprzez pchelka1989 » 02 Lis 2013, 22:16

Chyba przydałby nam się jakiś temat odnośnie suplementów diety dla psów. Proponuje, by każdy kto chce opisał czego używa i jak się sprawdza na jego psiaku.

Ja aktualnie zaczynam poszukiwania lub opinii na temat supli na stawy i na trawienie. Aktualnie na stawy mam Dolfos-Azja dostała od weta - Kasia polecała zaś stride plus. Ciężko się wypowiedzieć bo stosujemy od tygodnia. Na trawienie natomiast stosuje mielone żwacze. Czytałam, że pomagają na apetyt(dla nas nieistotne) i właśnie na problemy z kupkami, czy biegunkami. Stosuje gdzieś miesiąc ? może więcej do każdej porcji wsypuje miarkę - dwie mielonych żwaczy ale nie zauważyłam żadnej poprawy w kupkach - stąd poszukuję dalej :) a żwacze na pewno dokończymy bo Azjatce bardzo pasują :)
30.03.2013 Azja jest z nami :)

"A Ty w oczy patrzysz i łeb przekrzywiasz, jakbyś chciał zrozumieć mnie lepiej
I w ogień skoczyłbyś za mną, choć jestem tylko człowiekiem"
Awatar użytkownika
pchelka1989
 
Posty: 369
Rejestracja: 25 Mar 2013, 19:18
Miejscowość: Włocławek

Re: Suplementy dla psów

Postprzez wronka » 03 Lis 2013, 14:59

My z Szarą mamy doświadczenie w obu tematach :D

Na stawy testowała początkowo Caniviton Forte HD (tak z półtora miesiąca) i efektu zauważalnego nie było żadnego - byc może dlatego, że choroba zwyrodnieniowa jest w tym przypadku mocno zaawansowana. Aktualnie - od jakichś trzech miesięcy, może trochę więcej - podaję jej Gelacan Fast (poleciło nam go niezależnie od siebie dwóch dobrych wetów) oraz - od niedawna - ArthroHA Dolfosu. Jest (a raczej bywa) lepiej - tyle, że jednocześnie Szara przeszła terapię Cartrophenem Vet, a wcześniej dostawała Cimalgex, więc ulga w bólu jest raczej skutekiem tych preparatów.

O żwaczach słyszałam raczej w kontekście radzenia sobie z namiętnościa do spożywania kup niż opanowywania biegunek, więc nie wiem. Co do naturalnego łagodzenia podrażnień układu pokarmowego (działa i w przypadku biegunek) - ja podaję "kleik" z siemienia lnianego (ewentualnie z lnu mielonego); jeśli pies jest przyzwyczajony (bo zaczynamy oczywiście - jak ze wszystkim - od zmniejszonych porcyjek) to można tak z łyżeczkę / półtorej na pół szklanki gorącej wody, zaczekać, ostudzić do temperatury pokojowej, dodać dosmaczacza (bo samo raczej nie wejdzie) i podawać albo raz dziennie albo tylko w razie potrzeby.
A tak poza wszystkim - od dawna walczycie z tymi biegunkami? Rozumiem, że suńka przebadana i żadnych uszkodzeń trzustki / jelit / wątroby nie stwierdzono, ale może na jakiś czas, dla uspokojenia układu pokarmowego, warto byłoby przejść na jakiegoś intestinala, w uzgodnieniu z wetem rzecz jasna?

Oprócz tego - na skórę i pazurki - podaję Omegan oraz Biotynę (Dolfos). Skuteczność bardzo dobra - sierść się wyraźnie polepszyła, stany zapalne w przestrzeniach międzypalcowych zdarzają się zdecydowanie rzadziej, włos przestał się sypać jak szalony. W dodatku okrutnie śmierdzący rybim tłuszczem Omegan Szara uznaje za wyjątkowo smakowity dodatek do jedzenia. Polecam.
Image
Dino [*], Sharon [*], Jukon, Szerman
Awatar użytkownika
wronka
 
Posty: 1013
Rejestracja: 13 Maj 2013, 13:16
Miejscowość: Gdańsk

Re: Suplementy dla psów

Postprzez pchelka1989 » 03 Lis 2013, 15:17

Generalnie Azja jest alergikiem i wiedziałam o tym już jak była w domu tymczasowym. Ze zdrowiem wszystko ok, ale czasem dam jej jakiś kawałek wędliny :oops: tudzież pomidorka i czasem później ma biegunkę, tzn. po prostu dużo mniej zwartą. Czasem to oczywiście nie oznacza zawsze. Poza tym trochę przerażają mnie jej kupy ;) są czasem wielkie i tak pachną, że można by spokojnie używać ich jako broni masowego rażenia :mrgreen: Czytam już bardzo długo, na temat barfa. Kupa to nic innego jak niestrawione resztki więc musi jej kiepsko isc trawienie suchej karmy. Dlatego też trochę opróżnię zamrażalnik i poczekam do świąt B.N. - będę miała prawie 2 tyg wolnego więc wtedy przestawię ją na barfa - taki przynajmniej mam plan...
30.03.2013 Azja jest z nami :)

"A Ty w oczy patrzysz i łeb przekrzywiasz, jakbyś chciał zrozumieć mnie lepiej
I w ogień skoczyłbyś za mną, choć jestem tylko człowiekiem"
Awatar użytkownika
pchelka1989
 
Posty: 369
Rejestracja: 25 Mar 2013, 19:18
Miejscowość: Włocławek

Re: Suplementy dla psów

Postprzez Spinka » 03 Lis 2013, 15:32

pchelka1989 napisał(a): Poza tym trochę przerażają mnie jej kupy ;) są czasem wielkie i tak pachną, że można by spokojnie używać ich jako broni masowego rażenia :mrgreen: Czytam już bardzo długo, na temat barfa. Kupa to nic innego jak niestrawione resztki więc musi jej kiepsko isc trawienie suchej karmy.


Megi miała takie same okropne qpska, ale po przestawieniu jej na TOTW kupy są malutkie, zwarte i prawie wcale nieśmierdzące ;) Więc też uważam, że po prostu ma nie do końca odpowiednią do jej potrzeb karmę.
23.07.2013 - Megusta dołącza do rodziny
Awatar użytkownika
Spinka
 
Posty: 553
Rejestracja: 24 Lip 2013, 11:30
Miejscowość: Poznań

Re: Suplementy dla psów

Postprzez jazooo » 03 Lis 2013, 17:10

Spinka napisał(a):Megi miała takie same okropne qpska, ale po przestawieniu jej na TOTW kupy są malutkie, zwarte i prawie wcale nieśmierdzące ;) Więc też uważam, że po prostu ma nie do końca odpowiednią do jej potrzeb karmę.

U nas jest tak samo, dlatego chwalę sobie TOTW :D
Awatar użytkownika
jazooo
 
Posty: 1955
Rejestracja: 23 Gru 2011, 12:13
Miejscowość: Ruda Śląska

Re: Suplementy dla psów

Postprzez pchelka1989 » 03 Lis 2013, 19:31

Szukam gdzieś info, ile procentowo TOTW ma mięsa ale nigdzie nie mogę znaleźć... i zastanawiam się, lepiej spróbować takiej suchej czy próbować barfa ... i nie wiem :( a przy okazji, macie jakieś źródło, gdzie można kupić ciut taniej TOTW? W porównaniu z Barfem wychodzi sporo drożej no i opakowanie nie 15 kg a 13 z kawałkiem hmmm ?
Ostatnio edytowany przez pchelka1989, 03 Lis 2013, 19:43, edytowano w sumie 1 raz
30.03.2013 Azja jest z nami :)

"A Ty w oczy patrzysz i łeb przekrzywiasz, jakbyś chciał zrozumieć mnie lepiej
I w ogień skoczyłbyś za mną, choć jestem tylko człowiekiem"
Awatar użytkownika
pchelka1989
 
Posty: 369
Rejestracja: 25 Mar 2013, 19:18
Miejscowość: Włocławek

Re: Suplementy dla psów

Postprzez jazooo » 03 Lis 2013, 19:43

Kup może mniejsze opakowanie suchej. Chyba są paczki 2,7 kg
Awatar użytkownika
jazooo
 
Posty: 1955
Rejestracja: 23 Gru 2011, 12:13
Miejscowość: Ruda Śląska

Re: Suplementy dla psów

Postprzez Dominikad.1989 » 03 Lis 2013, 22:22

My z kwasami omega się nie rozstajemy. Albo łączę tran z wiesiołkiem albo podaje efa olie. Po sterylce Gabo przeszła też trzymiesięczne podawanie immunodolu. I też mi się wydaje, że Azja nie najlepiej reaguje na karmę jaka dostaje, widać coś innego jej potrzeba, pamiętam, że jadła brita z jagnięciną a może spróbujcie z dziczyzną, tego bez zbóż, może lepiej jej podpasuje, cenowo tańszy niż totw.
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą, twoim psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój, wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie"
Awatar użytkownika
Dominikad.1989
 
Posty: 1014
Rejestracja: 08 Wrz 2012, 13:39

Re: Suplementy dla psów

Postprzez Spinka » 03 Lis 2013, 23:27

pchelka1989 napisał(a):Szukam gdzieś info, ile procentowo TOTW ma mięsa ale nigdzie nie mogę znaleźć...


http://www.tasteofthewildpetfood.co.uk/ ... e_formula/
Piszą na swoich stronach, że min. 60% mięsa. Przemek ostatnio smakował TOTW i stwierdził, że faktycznie ma posmak prawdziwego mięsa (tak, jakby kiedyś jadł bizona, hehe).
23.07.2013 - Megusta dołącza do rodziny
Awatar użytkownika
Spinka
 
Posty: 553
Rejestracja: 24 Lip 2013, 11:30
Miejscowość: Poznań

Re: Suplementy dla psów

Postprzez doddy » 04 Lis 2013, 00:04

TOTW jest fajny i częsty przy alergikach.
Z suplementów dla alergików polecam Megaderm.
Image
13.10.2011 o 4:45 świat się zatrzymał... Mamba [*]
Awatar użytkownika
doddy
 
Posty: 7489
Rejestracja: 08 Lis 2010, 11:18
Miejscowość: Warszawa

Następna

Wróć do Zdrowie i żywienie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości