Fundacja AST Fundacja AST

zimowe problemy z łapami

Rady z naszych doświadczeń.

zimowe problemy z łapami

Postprzez Werulkowa » 07 Gru 2013, 22:23

Wraz z pierwszymi opadami śniegu zaczynają się o mojej Babuszki problemy z łapami. Dziś trochę śniegu spadło i już jak byłyśmy koło 18-tej to zaczęło się podnoszenie łapy, chodzenie na 3. Wypróbowałam już chyba z kilkanaście preparatów do łap, ale właściwie to żaden nie dawał widocznego efektu, czasami nawet zaczyna piszczeć, lizać łapy, nawet do końca bloku nie możemy dojść żeby weszła na trawnik, choć jak odgarniają śnieg i tam go wrzucają to też pewnie sól tam jest (faktem jest, że soli to nie żałują, zamiast zmieść śnieg to tylko garściami sypią i po problemie). Czy Wasze psiaki mają też takie delikatne łapy? Oglądałam u mojej Psiunelki - żadnych widocznych zmian nie ma, w lecie miała trochę zaczerwienione to przemywałam borasolem i wrócił normalny kolor. Myślałam o butach, tylko czy będzie w nich chodzić, porządne kosztują od 100 zł wzwyż. Koleżanka kupiła kiedyś swojemu jamnikowi - na pierwszym spacerze szukała ich w śniegu.
Werulkowa
 
Posty: 143
Rejestracja: 03 Lut 2013, 20:48
Miejscowość: Kraków

Re: zimowe problemy z łapami

Postprzez Miki » 07 Gru 2013, 22:28

a może gruba warstwa zwykłej wazeliny na każdym spacerze by pomogła? Próbowałaś?
Miki
 
Posty: 86
Rejestracja: 14 Sty 2013, 11:20

Re: zimowe problemy z łapami

Postprzez pyszczydlo » 07 Gru 2013, 22:50

Miki napisał(a):a może gruba warstwa zwykłej wazeliny na każdym spacerze by pomogła? Próbowałaś?

dokładnie tak,jak mieszkałam jeszcze w mieście to wazelina pomagała
Awatar użytkownika
pyszczydlo
 
Posty: 1052
Rejestracja: 27 Gru 2010, 22:44

Re: zimowe problemy z łapami

Postprzez Werulkowa » 07 Gru 2013, 22:56

Próbowałam, ale efekt nie specjalny, gdzieś też czytałam - nie wiem na ile to prawda, że wazelina w połączeniu z solą robi taki "okład" mało komfortowy dla psa.
Werulkowa
 
Posty: 143
Rejestracja: 03 Lut 2013, 20:48
Miejscowość: Kraków

Re: zimowe problemy z łapami

Postprzez wronka » 07 Gru 2013, 23:01

Na zdjęciach z marcowego zlotu fundacyjnego widziałam Abrę w eleganckich śniegowcach.
Może skontaktowałabyś się z jej panią (jest na forum, a sunia ma wątek w galerii) i popytała, jak się sprawdziły?
Image
Dino [*], Sharon [*], Jukon, Szerman
Awatar użytkownika
wronka
 
Posty: 1013
Rejestracja: 13 Maj 2013, 13:16
Miejscowość: Gdańsk

Re: zimowe problemy z łapami

Postprzez Monia_Lol » 08 Gru 2013, 15:13

Ja się zastanawiam nad bucikami, na razie znalazłam w zooplusie fajne, ale coś mi z wymiarami nie pasuje :?

Do tej pory używałam wazeliny i także podcinałam włoski między poduszkami bo zbierały lód, który właśnie powodował nasze 'przystanki' na spacerkach..

Ma ktoś może buciki?
Image
The future is easy because it does not exist but the past is difficult because it is forever.
Awatar użytkownika
Monia_Lol
 
Posty: 871
Rejestracja: 02 Gru 2011, 12:19
Miejscowość: Ruda Śląska

Re: zimowe problemy z łapami

Postprzez Werulkowa » 08 Gru 2013, 19:34

wronka napisał(a):Na zdjęciach z marcowego zlotu fundacyjnego widziałam Abrę w eleganckich śniegowcach.
Może skontaktowałabyś się z jej panią (jest na forum, a sunia ma wątek w galerii) i popytała, jak się sprawdziły?


Próbowałam napisać wiadomość, ale pojawił się komunikat, że wybrany użytkownik nie istnieje. Chyba, że znalazła w galerii nie tę ABrę co trzeba.
Werulkowa
 
Posty: 143
Rejestracja: 03 Lut 2013, 20:48
Miejscowość: Kraków

Re: zimowe problemy z łapami

Postprzez wronka » 08 Gru 2013, 19:53

Hmmm... myślałam o memberlist.php?mode=viewprofile&u=528 - mama Abry i Lexi
Image
Dino [*], Sharon [*], Jukon, Szerman
Awatar użytkownika
wronka
 
Posty: 1013
Rejestracja: 13 Maj 2013, 13:16
Miejscowość: Gdańsk

Re: zimowe problemy z łapami

Postprzez bibulec » 13 Gru 2013, 22:46

My stosujemy zwykłą wazelinę kosmetyczną-u nas sprawdza się na dwóch psiakach. Przede wszystkim smaruję łapy na noc-wtedy nie zadeptują mieszkania tłustymi łapkami, poduszki są wtedy bardziej elastyczne i mniej podatne na urazy, w związku z tym sól nie powoduje bólu. Przed spacerem już na wyjściu grubsza warstwa i po powrocie umycie łapek. U nas działa i psiny nie mają problemu z bolesnością w solone mroźne dni.
Chciałabym się stać tak dobrym człowiekiem, za jakiego uważają mnie moje psy.
Awatar użytkownika
bibulec
 
Posty: 201
Rejestracja: 28 Mar 2012, 09:10
Miejscowość: Cieszyn

Re: zimowe problemy z łapami

Postprzez pyszczydlo » 14 Gru 2013, 17:42

Werulkowa napisał(a):Próbowałam, ale efekt nie specjalny, gdzieś też czytałam - nie wiem na ile to prawda, że wazelina w połączeniu z solą robi taki "okład" mało komfortowy dla psa.


zobacz tutaj,post 4 fant nr 8

http://www.dogomania.pl/forum/threads/2 ... godziny-20
Awatar użytkownika
pyszczydlo
 
Posty: 1052
Rejestracja: 27 Gru 2010, 22:44

Następna

Wróć do Zdrowie i żywienie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 11 gości