Fundacja AST Fundacja AST

Pytanie o żywienie

Rady z naszych doświadczeń.

Pytanie o żywienie

Postprzez AguchaA » 10 Sty 2014, 19:11

Witam,
Wczoraj na fb przeczytałam info o amstafce Kiarze która czeka na dom w schronisku w Bydgoszczy. Obejrzałam zdjęcia i dzisiaj zadzwoniłam do schroniska dowiedzieć się więcej o suni. Umówiłam się z weterynarzem że do poniedziałku podejmę decyzję o ewentualnej adopcji ponieważ psina powinna przejść zabieg/operację usunięcia tłuszczaka i brodawczaka. W związku z tym mam pytanie odnośnie żywienia, myślałam żeby karmić psa karmą brit dla psów aktywnych i na opakowaniu pisze że pies powinien dostawać ok 250g czy to aby nie za mało? Wiem że dla psa dawka jest indywidualna ale to raczej +/- kilka gram od orientacyjnej. I jeszcze pytanie czy pies może dostawać np rano karmę suchą a wieczorem np gotowany ryż z mięsem i jakimiś warzywami? Bo kiedyś słyszałam że nie powinno się mieszać. Wypytam też o wszystko weterynarza jeśli już bym psa adoptowała jednak teraz bardzo Was proszę o pomoc :)
AguchaA
 
Posty: 163
Rejestracja: 01 Lis 2012, 20:47

Re: Pytanie o żywienie

Postprzez janmarkus » 24 Sty 2014, 00:08

ryz, mięso i warzywa jak najbardziej można :)
Obejrzysz ciekawy turnus rehabilitacyjny dla dzieci.
janmarkus
 
Posty: 1
Rejestracja: 24 Sty 2014, 00:07

Re: Pytanie o żywienie

Postprzez jazooo » 24 Sty 2014, 14:57

250 gram karmy to dwa duże kubki więc nie jest źle. ;)
Awatar użytkownika
jazooo
 
Posty: 1955
Rejestracja: 23 Gru 2011, 12:13
Miejscowość: Ruda Śląska

Re: Pytanie o żywienie

Postprzez M.S. » 24 Sty 2014, 19:40

Generalnie karmy Brit mają małe dawkowanie, więc dawką 250g się nie przejmuj.
.Brit jest karmą średniej klasy ale bardzo popularną, jednak nie wszystkie psy dobrze ją tolerują. Dlatego proponuję najpierw wkupić opakowanie 3kg, nim kupisz wór;)

Co do gotowanego. Jeśli pies będzie dobrze tolerował oba rodzaje pokarmu, nie będzie sensacji żołądkowych ani alergii to nie widzę problemu. Pilnuj jednak, żeby pies jadł i jedno i drugie. Czasami dosyć szybko pies stwierdza, że po co ma jeść suche skoro i tak potem dostanie pyszniutkie gotowane?:) Pamiętaj też, że jeśli będziesz dawać i suche i gotowane, to suchej dajesz tylko 125g, czy powiedzmy 150. Gotowane natomiast powinnaś uzupełniać premiksem witaminowo-mineralnym (szczególnie że psiak po schronie na pewno ma duże braki witaminowe i mineralne).
"Zgasł skromny płomień i zamienił się w noc...
Może po tamtej stronie zobaczymy się znów..."

Reksio 14.05.2007-21.05.2011 [']['][']
Awatar użytkownika
M.S.
 
Posty: 90
Rejestracja: 19 Paź 2011, 18:37

Re: Pytanie o żywienie

Postprzez Darekso » 27 Lut 2023, 10:23

Co do marki karmy, Brit to dobry wybór dla psów aktywnych, ale ważne jest, aby patrzeć na skład karmy i wybierać produkty, które zawierają odpowiednią ilość białka, tłuszczu i węglowodanów, zgodnie z potrzebami psa.
Jeśli chodzi o karmienie suchą karmą i jednoczesne podawanie gotowanego ryżu z mięsem i warzywami, zazwyczaj nie ma z tym problemu. Wiele osób decyduje się na taki sposób karmienia, ponieważ uważają, że urozmaicenie diety może być korzystne dla zdrowia psa. Jednak ważne jest, aby pamiętać o równowadze składników odżywczych i unikać podawania psu potraw, które mogą mu zaszkodzić, takich jak czekolada, cebula czy awokado.

__________________
https://meblowymistrz.pl/na-wymiar/meble-biurowe-gabinetowe/
Darekso
 
Posty: 87
Rejestracja: 26 Cze 2020, 12:07

Re: Pytanie o żywienie

Postprzez Cwilin » 15 Mar 2023, 10:41

Ja podaje swojemu psu karmę, a dodatkowo warzywa jak i owoce, te które są dla niego odpowiednie
Cwilin
 
Posty: 476
Rejestracja: 08 Gru 2021, 13:50


Wróć do Zdrowie i żywienie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron