Fundacja AST Fundacja AST

Dieta B.A.R.F czy ktoś stosował?

Rady z naszych doświadczeń.

Re: Dieta B.A.R.F czy ktoś stosował?

Postprzez pyszczydlo » 22 Sie 2016, 21:04

ewela napisał(a):Czesc Wam,
Mam pytanie przechodzimy na diete barfowa zaszelismy w sobote moja Rox konczy niedlugo 10 lat ... troche pozno,ale moze sie uda. Jest wsystko jadkiem, wiec wiekszego problemy nie ma. Do czego zmierzam. Zaczelismy w sobote jak juz napisalam ( byc moze zbyt ciezko lub zaduxo) dostala surowa kosc z zebra wolowa plus troche miesa kupionego w sklepie zoo jagniecina + kurczak wymieszanego z sucha karma ktora dostaje zazwyczaj.. Spi ze mna wiec kiedy rano sie obudzilam a jej nie bylo wiedzialam ze cos jest nie tak, wypuscilam ja do ogrodu zrobila odrazu 2 kupy - nie rzadkie nie suche normalne tylko duzo jasniejsze. Na sniadanie dostala odrobine surowego wymieszanego z sucha i to tyle na caly dzien, od poludnia do wieczora non stop kupy. Dzis rano byla kolejna.No i staszne baki. Zwykle dziennie robi 3 czasem 4.
Wczesniej czasami dostawala kawalek surowego miesa i raczej nic jej nie byko.
Pytanie moje jest czy wasze psy tez mialy podobnie przy przestawianiu ? Powinnam kontynuowac ?
Z gory dziekuje.


nie jestem fachowcem,ale z tego co czytałam barf wyklucza suchą karmę popytaj tutaj:
https://www.facebook.com/groups/8350376 ... 2/?fref=ts
Awatar użytkownika
pyszczydlo
 
Posty: 1052
Rejestracja: 27 Gru 2010, 22:44

Re: Dieta B.A.R.F czy ktoś stosował?

Postprzez ewela » 22 Sie 2016, 22:29

Tak wiem, ale my dopiero zaczynamy wiec chce to zrobic delikatniej nie tak odrazu ;)
ewela
 
Posty: 129
Rejestracja: 17 Lis 2011, 03:26
Miejscowość: UK

Re: Dieta B.A.R.F czy ktoś stosował?

Postprzez pyszczydlo » 23 Sie 2016, 20:33

ewela napisał(a):Tak wiem, ale my dopiero zaczynamy wiec chce to zrobic delikatniej nie tak odrazu ;)

z tego co czytałam tak się nie robi,albo barf albo karma,to co robisz w tej chwili to sorki,ale jakaś masakra,wejdź na podaną stronę poproś o przyjęcie do grupy i popytaj.
Awatar użytkownika
pyszczydlo
 
Posty: 1052
Rejestracja: 27 Gru 2010, 22:44

Re: Dieta B.A.R.F czy ktoś stosował?

Postprzez wronka » 23 Sie 2016, 21:07

"Tradycyjnie" na BARF przechodzi się w cyklu 1 dzień głodówki / 7 dni zielonych żwaczy (żołądków) wołowych lub jagnięcych / żwacze + mięso.
BARFowe psy mają inne pH w żołądku niż te karmione suchym, więc nie powinno się robić takiej rewolucji, jaką zafundowałaś swojemu czworonogowi :)
Image
Dino [*], Sharon [*], Jukon, Szerman
Awatar użytkownika
wronka
 
Posty: 1013
Rejestracja: 13 Maj 2013, 13:16
Miejscowość: Gdańsk

Re: Dieta B.A.R.F czy ktoś stosował?

Postprzez AguchaA » 24 Sie 2016, 08:07

My przeszliśmy na barf bez głodówki tylko zaczynając żwaczami przez kilka dni, aby jak pisze wronka zmieniło się pH. Dając psu na początku kość dałaś mu solidną porcję kup. A mieszanie suchego z barfem to rozstrój żołądka może być. Pyszczydło podała Tobie link do skarbnicy wiedzy :) My zaczynaliśmy od tego forum a na barfie już ponad 2 lata ;)
AguchaA
 
Posty: 163
Rejestracja: 01 Lis 2012, 20:47

Re: Dieta B.A.R.F czy ktoś stosował?

Postprzez ewela » 05 Wrz 2016, 21:53

AguchaA napisał(a):My przeszliśmy na barf bez głodówki tylko zaczynając żwaczami przez kilka dni, aby jak pisze wronka zmieniło się pH. Dając psu na początku kość dałaś mu solidną porcję kup. A mieszanie suchego z barfem to rozstrój żołądka może być. Pyszczydło podała Tobie link do skarbnicy wiedzy :) My zaczynaliśmy od tego forum a na barfie już ponad 2 lata ;)


Dobrze ze nic jej nie bylo. Poza solidna porcja kup jak to napisalas. Na forum zajrze napewno ;) Dziekuje

wronka napisał(a):"Tradycyjnie" na BARF przechodzi się w cyklu 1 dzień głodówki / 7 dni zielonych żwaczy (żołądków) wołowych lub jagnięcych / żwacze + mięso.
BARFowe psy mają inne pH w żołądku niż te karmione suchym, więc nie powinno się robić takiej rewolucji, jaką zafundowałaś swojemu czworonogowi :)


Fajnie dowiedziec sie czegos ciekawego. Dziekuje ;)
ewela
 
Posty: 129
Rejestracja: 17 Lis 2011, 03:26
Miejscowość: UK

Re: Dieta B.A.R.F czy ktoś stosował?

Postprzez Odagmara » 19 Paź 2016, 16:13

Jeśli chodzi o surowe jedzenie, to jedynie podaję żółtko i czasami surowe mięso np z części które kroje do obiadu
Odagmara
 
Posty: 20
Rejestracja: 18 Paź 2016, 10:29

Re: Dieta B.A.R.F czy ktoś stosował?

Postprzez Ifiejas21 » 25 Sty 2020, 18:04

jeszcze nie miałam okazji.
-
rock metal shop
Ifiejas21
 
Posty: 2
Rejestracja: 25 Sty 2020, 17:46

Poprzednia

Wróć do Zdrowie i żywienie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

cron