Fundacja AST Fundacja AST

Dieta B.A.R.F czy ktoś stosował?

Rady z naszych doświadczeń.

Re: Dieta B.A.R.F czy ktoś stosował?

Postprzez chaos_bull » 22 Sie 2013, 08:23

hej,
ważny jest sam etap przestawiania psa z suchego na barf, gdy pies je suche ma zupełnie inne ph w żołądku, takie ph nie da sobie rady z trawieniem surowizny. ja polecam aby na początku mieszać suchą z żwaczami (pół na pół) np. przez 3 dni, potem jeden, dwa dni same żwacze, potem przez kilka dnia żwacze pół na pół z inną surowizną. następnie pies może jeść surowizne. na początku pewnie wystąpi sraczka, ale po 2 dniach powinna przejść. żwacze idealnie przygotowują żołądek psa do trawienia surowizny, extra probiotyk.
Co do gotowego barfa typu piesek stefek, as pol, primex to stosowałem na początku, obecnie zaopatruję się u nich tylko w żwacze. Po gotowym barfie sensacji u nas nie było aczkolwiek brak mi zaufania do tych mielonek. Polecam znaleźć jakiś duży sklep, ubojnie, rzeźnie u siebie i tam się zaopatrywać, czasami w sklepach typu makro, selgros da się znaleźć fajne rzeczy. Poza tym jednym z plusów barfowania jest fakt że pies fajnie się rozładowuję podczas spożywania pokarmu np. dużej szyjki indyzej:) Mielonke je tak samo jak karmę, zbytnio się nie wysila:) Więc lepiej kupić szyje, korpusy, skrzydła itd:)
Z wieprzem bym nie przesadzał, to wg mnie najsłabszy rodzaj mięsa. U mnie tylko okazjonalnie bo po wieprzu mamy gluty w oczach i bąki okropne... Ale wiadomo każdy pies preferuje co innego i co inne mu służy. To tyle na szybko, jak coś służę pomocą.
pozdrawiam
Image
bullterrier jest dowodem na to że bóg nie istnieje..
Awatar użytkownika
chaos_bull
 
Posty: 200
Rejestracja: 23 Kwi 2012, 13:34

Re: Dieta B.A.R.F czy ktoś stosował?

Postprzez pchelka1989 » 28 Sie 2013, 16:56

a ja wkleje ciekawostkę. Napisałam maila w sprawie gotowych porcji do barfowania dla psów i dostałam ciekawą odpowiedź odnośnie substytutu żwaczy wołowych. Wklejam zatem i czekam na opinie kogoś, kto się na tym zna bardziej niż ja bo ja w ogóle :oops: Podkreśliłam najciekawsze

ja
Dziękuję za informację. Widzę tutaj opcję wołowina mix 10%. Czy mogę wiedzieć co kryje się pod tą nazwą? I ile stanowią żwacze wołowe z zawartością? Bo orienruje się, że powinno być ich całkiem sporo? I czy wołowina jest z kością? Posiadam jednego psa - schroniskowego "pitbulla" waga 25kg. Pozdrawiam Marta

powiedzmy "dystrybucja"
Wołowina mix zawiera mieso , tzw. flaczki , podroby i chrzastki i jaka kosteczka też bywa że się trafi ;-)
My używamy tego rodzaju mięsa jako barfowej pozycji " podroby " Ze żwaczami to jest tak że jak sie zaczyna " barfowanie " to dobrze jest dawać żwacze w każdej postaci bo przewód pokarmowy psa po " przemysłowych wynalazkach " eufemistycznie nazywanych KARMĄ DLA ZWIERZĄT [u][u][u][u]ma tak wyjałowiony i zwichrowany przewód pokarmowy że trzeba go na nowo zasiedlać dobrymi drobnoustrojami - można to jednak zrobić zostawiając w słoiku mięso w paskach zalane wodą i odstawione w ciepłe miejsce (na okno na słońce np ) i jak już mięso zaczyna śmierdzieć to po kawałku psu dawać przed każdym posiłkiem[/u][/u][/u][/u] - efekt podobny jak przy żwaczach a dzisiaj żwacze to delikates bo wszelkiej maści " chandloffcy " oferują takie jako " superhiper " dodatek niezbedny dla każdego psa - ha ha ha - ludzkość się na to pięknie nabiera, no chyba że wie o co chodzi ;-)

Zawsze słyszałam, żeby psu podawać do Barfa świeże mięcho a tu czytam, że jak się zepsuje to też mogę psu podać :mrgreen:
30.03.2013 Azja jest z nami :)

"A Ty w oczy patrzysz i łeb przekrzywiasz, jakbyś chciał zrozumieć mnie lepiej
I w ogień skoczyłbyś za mną, choć jestem tylko człowiekiem"
Awatar użytkownika
pchelka1989
 
Posty: 369
Rejestracja: 25 Mar 2013, 19:18
Miejscowość: Włocławek

Re: Dieta B.A.R.F czy ktoś stosował?

Postprzez chaos_bull » 28 Sie 2013, 20:32

no i właśnie dlatego nie ufam tym mielonkom, pod nazwą podroby może kryć się wszystko. zarówno jądra, tarczyce czy coś z mózgu (lub inne hormony), a z hormonami nie ma żartów. jak ktoś chce zarobić na mięsie dla psa to z pewnością kombinuje i mieli co się da.
z tym słoikiem pierwsze słyszę. znam barfiarzy którzy podają nadpsute mięso, psy raczej nie narzekają. wszystko zależy od psa. jednemu zaszkodzi (u nas tak było), a innym nie.
Image
bullterrier jest dowodem na to że bóg nie istnieje..
Awatar użytkownika
chaos_bull
 
Posty: 200
Rejestracja: 23 Kwi 2012, 13:34

Re: Dieta B.A.R.F czy ktoś stosował?

Postprzez wronka » 28 Sie 2013, 21:01

Co do nie-pierwszej-świeżości mięsa to pamiętam, że nasz poprzedni weterynarz (mądry i doświadczony facet, który pomógł wielu zwierzakom; a poprzedni dlatego, że już nie żyje, a nie dlatego, że został "wymieniony" na lepszego :) też przekonywał, że o ile jest ono absolutnie nieprzetworzone to lekki "zapaszek" psiemu żołądkowi (zdrowemu) w niczym nie zaszkodzi, a wręcz pomoże, aczkolwiek uczulał jednocześnie, że nie odnosi się to do mięsa jakkolwiek przetwarzanego (w tym nawet obgotowanego) - bo w nim rozwijają się zupełnie inne, niebezpieczne szczepy bakterii.
Image
Dino [*], Sharon [*], Jukon, Szerman
Awatar użytkownika
wronka
 
Posty: 1013
Rejestracja: 13 Maj 2013, 13:16
Miejscowość: Gdańsk

Re: Dieta B.A.R.F czy ktoś stosował?

Postprzez izuś_85 » 28 Sie 2013, 21:16

ja nawet nie wiem czy my pod barf podchodzimy bo mieszamy ale mój je zazwyczaj mięsko z mięsnego, łapki kurze, szyje indycze, korpusy, gnaty wołowe, podroby tzn serca itp. itd.
kupuję tez czasem mieso z as-polu bo w markecie mamy lodówkę od nich, nie narzekam na te paczki
czasem jako smaczek-nagroda jest kosć wędzona ze schabu (bo wieprzowiny nie podajemy surowej ze wzgl na chorobę Ajuszky'ego)
jakieś uszko, kosteczki dentystyczne... tran dostaje od czasu do czasu
no i karmy zjada 3-5kg miesięcznie, do tego czasem ekstra nabiał, kefirek, jajeczko, rybka jakaś, warzywa gotowane itp
żwacze kupuję suszone, jak pokroję w paseczki to służą jako smakołyk :)

a i mięsko surowe jak zaczyna smrodkować to tez u Hakera ląduje bo jemu to akurat na dobre wychodzi :) w sensie flory bakteryjnej
niestrawności miał tylko jak zdechłą wronę zeżarł razem z piórami :lol: :lol: :lol:
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą, twoim psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój, wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie" - Anonim
Image
Awatar użytkownika
izuś_85
 
Posty: 715
Rejestracja: 12 Cze 2013, 15:37
Miejscowość: Chorzów

Re: Dieta B.A.R.F czy ktoś stosował?

Postprzez chaos_bull » 29 Sie 2013, 08:57

jedna z szkół barfowania uznaje nabiał (kefir, jajo, twaróg itd), ja podaje.
warzywa lepsze surowe (potraktowane blenderem), psy nie trawią celulozy, dlatego warto je zmixować. po co gotować, poprzez obróbkę termiczną traci się dużo wartościowych składników.
lekko nadpsute mięso owszem. przecież barf ma być maksymalnie zbliżony do naturalnego pożywienia psowatych.
Image
bullterrier jest dowodem na to że bóg nie istnieje..
Awatar użytkownika
chaos_bull
 
Posty: 200
Rejestracja: 23 Kwi 2012, 13:34

Re: Dieta B.A.R.F czy ktoś stosował?

Postprzez izuś_85 » 29 Sie 2013, 09:22

chaos_bull napisał(a):jedna z szkół barfowania uznaje nabiał (kefir, jajo, twaróg itd), ja podaje.
warzywa lepsze surowe (potraktowane blenderem), psy nie trawią celulozy, dlatego warto je zmixować. po co gotować, poprzez obróbkę termiczną traci się dużo wartościowych składników.
lekko nadpsute mięso owszem. przecież barf ma być maksymalnie zbliżony do naturalnego pożywienia psowatych.

wiem ze warzywa lepsze surowe, ale jakoś nie zjada mi takich surowych a ugotowane czasem dziubnie ;) brokuły lubi od czasu do czasu jak gotuje do sałatki to dostaje takie lekko obgotowane
prędzej owoce zjada surowe :D truskawki lubi, banana, jabłko i winogrona

całkiem niedawno się zjadał miksowanymi owocami po dzieciach :lol: jak jadły papki, teraz zajada się tym czym go same nakarmią :lol:
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą, twoim psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój, wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie" - Anonim
Image
Awatar użytkownika
izuś_85
 
Posty: 715
Rejestracja: 12 Cze 2013, 15:37
Miejscowość: Chorzów

Re: Dieta B.A.R.F czy ktoś stosował?

Postprzez pchelka1989 » 11 Wrz 2013, 18:30

A ja w temacie barfowym nie znalazłam jeszcze odpowiedzi na moje jedno pytanie (jeszcze go nie zadałam ;) ) Czy kości długie dla psa można mrozić? Azja uwielbia kości te gotowe ze sklepów zoologicznych ale znalazłam dzisiaj (w końcu!) kości surowe dla psa :) W sklepie było ich b. dużo. Wzięłam tylko dwie ale zastanawiam się, czy mogłabym następnym razem wziąć np. więcej i je zamrozić??? Zastanawiam się, czy po rozmrożeniu nie zachowają się jak te gotowane, t.j czy nie będą się zbytnio kruszyły i np. nie zrobią psu krzywdy?
30.03.2013 Azja jest z nami :)

"A Ty w oczy patrzysz i łeb przekrzywiasz, jakbyś chciał zrozumieć mnie lepiej
I w ogień skoczyłbyś za mną, choć jestem tylko człowiekiem"
Awatar użytkownika
pchelka1989
 
Posty: 369
Rejestracja: 25 Mar 2013, 19:18
Miejscowość: Włocławek

Re: Dieta B.A.R.F czy ktoś stosował?

Postprzez chaos_bull » 11 Wrz 2013, 22:55

mozna mrozić. niema zadnych przeciwwskazań. ja uważam że najważniejsza w barfie jest pojemna zamrażarka ;)
Image
bullterrier jest dowodem na to że bóg nie istnieje..
Awatar użytkownika
chaos_bull
 
Posty: 200
Rejestracja: 23 Kwi 2012, 13:34

Re: Dieta B.A.R.F czy ktoś stosował?

Postprzez ewela » 22 Sie 2016, 10:59

Czesc Wam,
Mam pytanie przechodzimy na diete barfowa zaszelismy w sobote moja Rox konczy niedlugo 10 lat ... troche pozno,ale moze sie uda. Jest wsystko jadkiem, wiec wiekszego problemy nie ma. Do czego zmierzam. Zaczelismy w sobote jak juz napisalam ( byc moze zbyt ciezko lub zaduxo) dostala surowa kosc z zebra wolowa plus troche miesa kupionego w sklepie zoo jagniecina + kurczak wymieszanego z sucha karma ktora dostaje zazwyczaj.. Spi ze mna wiec kiedy rano sie obudzilam a jej nie bylo wiedzialam ze cos jest nie tak, wypuscilam ja do ogrodu zrobila odrazu 2 kupy - nie rzadkie nie suche normalne tylko duzo jasniejsze. Na sniadanie dostala odrobine surowego wymieszanego z sucha i to tyle na caly dzien, od poludnia do wieczora non stop kupy. Dzis rano byla kolejna.No i staszne baki. Zwykle dziennie robi 3 czasem 4.
Wczesniej czasami dostawala kawalek surowego miesa i raczej nic jej nie byko.
Pytanie moje jest czy wasze psy tez mialy podobnie przy przestawianiu ? Powinnam kontynuowac ?
Z gory dziekuje.
ewela
 
Posty: 129
Rejestracja: 17 Lis 2011, 03:26
Miejscowość: UK

PoprzedniaNastępna

Wróć do Zdrowie i żywienie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

cron