Fundacja AST Fundacja AST

Dieta B.A.R.F czy ktoś stosował?

Rady z naszych doświadczeń.

Dieta B.A.R.F czy ktoś stosował?

Postprzez Czino » 01 Mar 2012, 21:16

Czy ktoś z was stosował może dietę B.A.R.F. Biologically Appropriate Raw Food, skrót dosłownie oznaczaja Biologicznie odpowiednie surowe jedzenie. Jest to dieta, dla psów i kotów, która polega na podawniu pokarmów, do których podobno organizm psów i kotów jest przystosowany. Słyszałam wiele pochlebnych opinii, jednak obawiam się trochę zastosować tej diety, bo nie znam nikogo, kto żywił tak amstaffa. Jeżeli ktoś wie więcej, lub wypróbował proszę o podzielenie się opinią.
Awatar użytkownika
Czino
 
Posty: 27
Rejestracja: 20 Maj 2011, 14:42
Miejscowość: Warszawa/Pisz

Re: Dieta B.A.R.F czy ktoś stosował?

Postprzez Monia_Lol » 01 Mar 2012, 22:12

Bez obawy, jest wielu właścicieli ttb, którzy tak karmią swoje psy i sobie chwalą tę dietę. Ja myślę, że jest lepsza niż suche, ale różnie może być przyswajana.
Image
The future is easy because it does not exist but the past is difficult because it is forever.
Awatar użytkownika
Monia_Lol
 
Posty: 871
Rejestracja: 02 Gru 2011, 12:19
Miejscowość: Ruda Śląska

Re: Dieta B.A.R.F czy ktoś stosował?

Postprzez marzena2564 » 21 Maj 2012, 11:37

Moje pieseczki jedza jedzonko B.A.R.F , oczywiscie suchy pokarm tez a mleko uwielbiaja na sniadanko a jogurt daje im na lepsza flore bakteryjna ,a poza tym moje niuniunki jedza wszystkie warzywa najlepiej im odchodzi marchewka wtedy czyszcza sobie zeby i jest zdrowa do jedzonka typu ryz warywa i mieso (indyk, kura, wolowe)troszke oliwy daje na siersc ,a jak nie oliwa to siemie lniane ,praktycznie one jedza wszystko nawet salate warto sprobowac polecam i smacznego dla pieska :)a i najwazniejsza rzecz kupy sa normalne nie maja rozwolnienia
Awatar użytkownika
marzena2564
 
Posty: 377
Rejestracja: 04 Sty 2012, 11:17

Re: Dieta B.A.R.F czy ktoś stosował?

Postprzez issabela » 22 Maj 2012, 22:37

Znam kilka osób które karmią swoje psy B.A.R.F -em i bardzo chwalą.

Ja jednak nie odważyłam się nigdy - powód banalny. W moim domu są psy starsze które mają zakaz jedzenia surowego mięsa ( podniesione próby wątrobowe) więc w przypadku seniorów to chyba nie jest najlepsza metoda. Oczywiście nie możemy patrzeć na wszystkie psy przez pryzmat seniorów (takie moje zboczenie:-) )

Z tego co mi wiadomo psy nie powinny pić mleka...
issabela
 
Posty: 579
Rejestracja: 08 Lis 2010, 20:45

Re: Dieta B.A.R.F czy ktoś stosował?

Postprzez crazyola » 22 Maj 2012, 23:28

POLECAM !!!!!!!!! Dieta ta jest super. Moje psiaki jechały na tym przez rok, do póki miałam do niej dostęp. Niestety już w sklepie zoo nie zamawiają i ubolewam nad tym. Zero bąków, zero rozwolnienia. Piękna sierść i czyste zęby :) Byłam bardzo zadowolona. Kupowałam w formie lekko zmielonej, żołądki indycze, baranie (bardzo śmierdzące) podawałam na balkonie bo w domu nie dało się wytrzymać. Bardzo zdrowe dla psów , które wcześniej jadły śmieciowe żarcie (typu chappi). Było przeróżniste mięcho nawet ze strusia. Serca wołowe i indycze, z gnatami i bez. Podobało mi się w jakiej formie było to pakowane. Zmielone na tyle , że psy miały co przegryźć a nawet jeżeli jakiś by sie nałykał to nie było niebezpieczeństwa , że coś utknie w przełyku lub w żołądku. Gorąco polecam.
Boże otwórz ludziom serca i wlej w nie współczucie na krzywdę jaka dzieje się naszym psim przyjaciołom....:( :( :(
Awatar użytkownika
crazyola
 
Posty: 50
Rejestracja: 10 Maj 2012, 12:05
Miejscowość: Lublin

Re: Dieta B.A.R.F czy ktoś stosował?

Postprzez Monia_Lol » 23 Maj 2012, 08:31

issabela napisał(a):
Z tego co mi wiadomo psy nie powinny pić mleka...


Mogą, ale wiadomo- zależy od psa, a raczej psiego żołądka.
Mój uwielbia. Jak widzi karton mleka, to się nie da go odpędzić. Oczywiście pije od małego, w nie dużych ilościach i niecodziennie.
Image
The future is easy because it does not exist but the past is difficult because it is forever.
Awatar użytkownika
Monia_Lol
 
Posty: 871
Rejestracja: 02 Gru 2011, 12:19
Miejscowość: Ruda Śląska

Re: Dieta B.A.R.F czy ktoś stosował?

Postprzez chaos_bull » 24 Maj 2012, 22:56

issabela napisał(a):Znam kilka osób które karmią swoje psy B.A.R.F -em i bardzo chwalą.

Ja jednak nie odważyłam się nigdy - powód banalny. W moim domu są psy starsze które mają zakaz jedzenia surowego mięsa ( podniesione próby wątrobowe) więc w przypadku seniorów to chyba nie jest najlepsza metoda. Oczywiście nie możemy patrzeć na wszystkie psy przez pryzmat seniorów (takie moje zboczenie:-) )

spoko, ale barf to też może być łosoś (dostępny w primexie), albo indyk, królik. Te mięso nie powinno zaszkodzić nawet przy słabszej wątrobie.


marzena2564 napisał(a): typu ryz warywa i mieso (indyk, kura, wolowe)

ale to nie jest Barf:)

p.s. ja jestem zwolennikiem barfa, przynajmniej widzimy co pies je, bo w tych kulkach zwanych karma może byc wszystko. Na śląsku łatwo o dostęp, są dwie duże firmy które produkują ten rodzaj karmy. Psy wyglądają na barfie rewelacyjnie. Jedyne co trzeba miec to pojemna zamrażarka.
Image
bullterrier jest dowodem na to że bóg nie istnieje..
Awatar użytkownika
chaos_bull
 
Posty: 200
Rejestracja: 23 Kwi 2012, 13:34

Re: Dieta B.A.R.F czy ktoś stosował?

Postprzez marzena2564 » 25 Maj 2012, 10:37

dieta B.A.R.F TO dieta oparta na naturalnych produktach miesnych i warzywnych a te firmy ktore produkuja te produkty to tez jest przetworzona karma ja nie daje przetworzonej karmy bo to jest chemia moje psy od dawna jedza naturalny pokarm i sa zdrowe maja piekna siersc a najlepiej lubia chrupac kosteczki cielence uwielbiaja wrecz
Awatar użytkownika
marzena2564
 
Posty: 377
Rejestracja: 04 Sty 2012, 11:17

Re: Dieta B.A.R.F czy ktoś stosował?

Postprzez Monia_Lol » 25 Maj 2012, 11:01

marzena2564 napisał(a):dieta B.A.R.F TO dieta oparta na naturalnych produktach miesnych i warzywnych a te firmy ktore produkuja te produkty to tez jest przetworzona karma ja nie daje przetworzonej karmy bo to jest chemia moje psy od dawna jedza naturalny pokarm i sa zdrowe maja piekna siersc a najlepiej lubia chrupac kosteczki cielence uwielbiaja wrecz


Na surowym mięsie, kościach, jarzynach.. nie widzę tam żadnej chemii i produktów przetworzonych. Jaka przetworzona karma?? W barfie mięso i kości są mielone i zamrażane. A potem prosto trafiają to psiego żołądka ;) więc o jakiej chemii piszesz? Naturalny pokarm, to chodzi Ci, że mięso(gotowane) + ryż+ warzywa?
Image
The future is easy because it does not exist but the past is difficult because it is forever.
Awatar użytkownika
Monia_Lol
 
Posty: 871
Rejestracja: 02 Gru 2011, 12:19
Miejscowość: Ruda Śląska

Re: Dieta B.A.R.F czy ktoś stosował?

Postprzez marzena2564 » 25 Maj 2012, 17:56

tak ja gotuje mieso ,ryz i warzywami to jest objad , dostaja tez surowe mieso , kosci cielece podroby i sery biale ,bo przeciez nie tylko sie karmi surowym niesem ale takze innymi dodatkami jak nabial ,oleje ,zboza ,jajka i to jest dla mnie naturalna karma -myslalam o karmie suchej
Awatar użytkownika
marzena2564
 
Posty: 377
Rejestracja: 04 Sty 2012, 11:17

Następna

Wróć do Zdrowie i żywienie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron