Fundacja AST Fundacja AST

STERYLIZACJA I KASTRACJA - bo nie kazdy wie na czym polega!!

Rady z naszych doświadczeń.

Re: STERYLIZACJA I KASTRACJA - bo nie kazdy wie na czym pole

Postprzez ewela » 15 Sty 2013, 02:10

możliwa jest agresja po sterylce do psów? Moja Rox przed sterylka bawiła sie z innymi psiakami była ogólnie przyjaźnie nastawiona, a od czasu sterylki nic tylko atak .. warczenie i szczekanie na inne psiaki - wczesniej tego nie było ..
ewela
 
Posty: 129
Rejestracja: 17 Lis 2011, 03:26
Miejscowość: UK

Re: STERYLIZACJA I KASTRACJA - bo nie kazdy wie na czym pole

Postprzez doddy » 15 Sty 2013, 11:16

Może, bo zwiększa się produkcja testosteronu. Ale może być też innym tle. Nie ma złotej recepty.
Image
13.10.2011 o 4:45 świat się zatrzymał... Mamba [*]
Awatar użytkownika
doddy
 
Posty: 7489
Rejestracja: 08 Lis 2010, 11:18
Miejscowość: Warszawa

Re: STERYLIZACJA I KASTRACJA - bo nie kazdy wie na czym pole

Postprzez kilcia » 16 Sty 2013, 22:19

Ja zaobserwowałam podobną sytuację u suczki rodziców...po sterylce, większość psów jest wrogami, chociaż wychowana była przez owczarka a potem jamnika (sunia to mix staffika i bulldożka).

Ale wydaje mi się że to bardziej genetyczne uwarunkowania i kwestia sygnałów wysyłanych ze strony przysadki... Mój Killer po kastaracji nie przejawiał zapędów morderczych, natomiast gdy wszedł w okres tzw. dojrzałości płciowej (nie mając już tego i owego), zaczął stosować ujmując delikatnie "przemoc" osiedlową zarówno wobec obcych jak i zaprzyjaźnionych psów, suk oraz szczeniąt.

Także agresja po sterylizacji czy kastracji jest chyba bardziej złożonym pojęciem niż twierdzą niektórzy lekarze, behawioryści czy szkoleniowcy.
Image Image
Awatar użytkownika
kilcia
 
Posty: 577
Rejestracja: 29 Lis 2010, 12:30
Miejscowość: Warszawa/Targówek

Re: STERYLIZACJA I KASTRACJA - bo nie kazdy wie na czym pole

Postprzez Aneta_M » 12 Lut 2013, 15:37

Fajnie wszystko pokazane;) http://www.portalweterynaryjny.pl/artykuly/chirurgia-i-anestezjologia/kastracja-psa-zdjecia-z-zabiegu-36.html
Awatar użytkownika
Aneta_M
 
Posty: 1375
Rejestracja: 28 Cze 2011, 16:24
Miejscowość: B-stok

Re: STERYLIZACJA I KASTRACJA - bo nie kazdy wie na czym pole

Postprzez Buka » 23 Kwi 2013, 23:25

hey hey, Buka od paru dni jest kastratem ale mam pytanko.. Od wczoraj buka siusia częściej niż zwykle, czy to normalne ? czy możliwe ze kroplówka dopiero spływa z niego? ( 19.04 miał kastracje)
Najgorsze jest to ze siusia bez uprzedzenia, ide z nim wieczorem na dłuższy spacer sika jak koń, ide z nim godzine pozniej tez wodospad, pije normalnie i tyle. Nie wiem czy mam się martwić czy to normalne po kastracji.. Pomóżcie ..
Awatar użytkownika
Buka
 
Posty: 241
Rejestracja: 27 Wrz 2012, 10:07

Re: STERYLIZACJA I KASTRACJA - bo nie kazdy wie na czym pole

Postprzez Doris » 02 Maj 2013, 21:27

Daisy tez juz po sterylce, Oddawanie moczu co 2-3 godzinki Byłam z tym u weta i stwierdzili ze to normalne po takim zabiegu, mija juz tydzień i jest lepiej U nas wina antybiotyku podawanego co 6 godzin. .
Awatar użytkownika
Doris
 
Posty: 199
Rejestracja: 23 Cze 2012, 19:30
Miejscowość: Katowice

Re: STERYLIZACJA I KASTRACJA - bo nie kazdy wie na czym pole

Postprzez Buka » 03 Maj 2013, 09:03

Mój buka wczoraj miał ściągane szwy.. wszystko oki jeżeli chodzi o kastracje :D A jak Mała króweczka? :) Jak znosi kołnierz lub super sexy ubranko pooperacyjne ? :D
Awatar użytkownika
Buka
 
Posty: 241
Rejestracja: 27 Wrz 2012, 10:07

Re: STERYLIZACJA I KASTRACJA - bo nie kazdy wie na czym pole

Postprzez Doris » 18 Maj 2013, 20:11

U Młodej wszystko OK :) Juz biegamy i skaczemy :mrgreen: Daisy nie interesowała blizna wiec nie miała ani kołnierza ani ubranka :D Dawała sobie umyć brzucho co 3 godzinki a teraz już zapomnieliśmy o zabiegu :D
Awatar użytkownika
Doris
 
Posty: 199
Rejestracja: 23 Cze 2012, 19:30
Miejscowość: Katowice

Re: STERYLIZACJA I KASTRACJA - bo nie kazdy wie na czym pole

Postprzez szysza » 03 Cze 2013, 22:15

Piszę, bo pewnie jest tu więcej właścicieli-wariatów na punkcie swoich psów...
Pewnie wśród psów jest też więcej wariatów podobnych do naszej Daszki :mrgreen:

Daszka miała sterylkę w ubiegłą środę. Straszny był kwik, na całą przychodnię po wybudzeniu, bo pańciostwo pozwolili ukrzywdzić i jeszcze zostawili samą...
Kolejna doba po zabiegu była ok, sunia ewidentnie wracała do siebie. Dnia następnego pies mi zwariował. Zbunkrowała się w koju, jak już wyłaziła to pojęczeć, nie chciała jeść ani pić, nie dawała się dotknąć. Czułam, że coś jest nie halo, ale temperatura w normie, szew suchutki, no nie ma się do czego przyczepić niby. Kolejny dzień dalej tak dziwnie. Ale długi weekend, mój luby wytłumaczył mi, że ja nienormalna na punkcie tego psa jestem, żebym dała jej spokój, bo przecież po operacji jest, no szaleństwo. Wytrzymałam do dziś, bo dziś pojawił się wysięk z pochwy, klarowny i nie śmierdzący, no i brzuch zrobił się gorący, a na pooperacyjnym ubranku plamy w okolicy sutków. Pędem do weta- ciąża urojona :o
Szybka konsultacja z Kasią, po niej, zamiana jednego leku zatrzymującego laktację na bardziej optymalny (bromergonu na galastop- bo po tym pierwszym psy rzygajom :? ), a przede wszystkim odzyskanie spokoju...no, udało się nie zwariować i osiwieć do imentu :D
Takie rzeczy się zdarzają. Suczka chwilę po sterylce może dostać ciąży urojonej, mimo, że odczekaliśmy z wetką ile trzeba od cieczki. Może się wtedy zachowywać naprawdę dziwnie. Może być Matką- Polką. Trzeba jakoś pogodzić przeciwstawne zalecenia- bo po sterylce nakazują ograniczyć ruch i dobrze się odżywiać, bo rekonwalescencja, z kolei przy ciąży urojonej- dużo się ruszać i ograniczyć żarcie. I bądź tu mądry człowieku :evil:
Dla mnie najważniejsze było to, że mnie Kasia i wetka uspokoiły. Wertowałam w tej sprawie internet, na naszym forum nic o tym nie było, więc piszę, gdyby komuś miało się przydarzyć...
Choć może to po prostu urok Daszki, która jak wiadomo, jest Córą Szatana :twisted: ?
Tak czy inaczej, pierwsza dawka galastopu pozostała w brzuchu i siedzimy z liśmi kapusty przyłożonymi do psich cycków...
Daszka jest wniebowzięta po prostu...
szysza
 
Posty: 48
Rejestracja: 26 Sie 2012, 20:58

Re: STERYLIZACJA I KASTRACJA - bo nie kazdy wie na czym pole

Postprzez doddy » 03 Cze 2013, 22:19

Ja chcem zdjęcia z kapustom. :twisted: :mrgreen:
Image
13.10.2011 o 4:45 świat się zatrzymał... Mamba [*]
Awatar użytkownika
doddy
 
Posty: 7489
Rejestracja: 08 Lis 2010, 11:18
Miejscowość: Warszawa

PoprzedniaNastępna

Wróć do Zdrowie i żywienie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron