Fundacja AST Fundacja AST

Powszechny obowiązek czipowania psów

Tematy związane z przepisami prawnymi.

Powszechny obowiązek czipowania psów

Postprzez marzena2564 » 20 Paź 2013, 19:36

W Sejmie powstaje projekt ustawy o ochronie zwierząt przygotowany przez Parlamentarny Zespół Przyjaciół Zwierząt, a jednocześnie kończą się prace nad nowelizacją ustawy o ochronie zwierząt .
Bedzie centralny rejestr i obowiązek czipowania psów .
Do tej pory nie było obowiązku czipowania psów ,poza sytuacjami kiedy zamierzamy podróż z psem do krajów UE.
Projekt nowej ustawy jest gotowy ,według którego psy w Polsce będą musiały mieć obowiązkowo mikroczip .
Projekt przewiduje że za czip będą płacili własciciele .
Obowiązek wpisywania informacji będzie spoczywał na weterynarzach ,którzy bedą wykonywali zabiegi wszczepienia .
Co do bazy centralnej musimy poczekać
BRAWO :D :D :D
Awatar użytkownika
marzena2564
 
Posty: 377
Rejestracja: 04 Sty 2012, 11:17

Re: Powszechny obowiązek czipowania psów

Postprzez luna » 20 Paź 2013, 21:08

No może w końcu doczekamy się przepisów, które pomogą zwierzętom i ich właścicielom, mam nadziej że będą stosowane, bo ja od roku nie mogę się umówić na zaczipowanie mojej suczki :?
luna
 
Posty: 27
Rejestracja: 13 Wrz 2013, 19:56

Re: Powszechny obowiązek czipowania psów

Postprzez marzena2564 » 21 Paź 2013, 11:47

luna napisał(a):No może w końcu doczekamy się przepisów, które pomogą zwierzętom i ich właścicielom, mam nadziej że będą stosowane, bo ja od roku nie mogę się umówić na zaczipowanie mojej suczki :?




:roll: Dziwię się że aż od roku ,przecież z wszczepianiem nie ma problemu ,w każdym mieście, miasteczku , gminie powinien być wykaz gabinetów
weterynaryjnych , taka informacja powinna być podana do publicznej wiadamości danej gminy
pozdrawiam
Awatar użytkownika
marzena2564
 
Posty: 377
Rejestracja: 04 Sty 2012, 11:17

Re: Powszechny obowiązek czipowania psów

Postprzez luna » 21 Paź 2013, 13:41

Wet do którego chodzę robi mi problemy z tym, byłam z psem a ona powiedziała,że muszę się wcześniej zgłosić że chcę psa zaczipowac bo od ręki tego nie zrobi. A na razie nie mogę pojechać do innego miasta, już raz pojechałam i nic nie załatwiłam :/ Do Warszawy na razie nie muszę jechać, ale jeśli będę to tak oznacze psa.
luna
 
Posty: 27
Rejestracja: 13 Wrz 2013, 19:56

Re: Powszechny obowiązek czipowania psów

Postprzez izuś_85 » 27 Gru 2013, 11:59

luna proponuję zmienić weta... pamiętam jak chipowanie było płatne u nas, kosztowało 45zł, ale było dostępne od reki jak szczepienie

z tym obowiązkiem pomysł dobry tylko czy wypali?

co sprawniejsze gminy/schroniska radzą sobie same czipujac psy

nasze schronisko Tozowskie czipuje WSZYSTKIE psy które do schroniska trafią, choćby na pare godzin ( np.jak uciekną jak mój ), wszystkie bez wyjatku sa czipowane

miasto płaci za czipowanie psów włascicielom- jest kilka placówek które robią to za darmo, w ramach dotacji urzędu miasta, wystarczy przyjść z psem, książeczką i dowodem osobistym
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą, twoim psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój, wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie" - Anonim
Image
Awatar użytkownika
izuś_85
 
Posty: 715
Rejestracja: 12 Cze 2013, 15:37
Miejscowość: Chorzów

Re: Powszechny obowiązek czipowania psów

Postprzez jazooo » 27 Gru 2013, 21:17

Ja akurat dzisiaj byłam u weta umówić Gretę na badania hormonów, próby wątrobowe, morfologię i wszystko co się da profilaktycznie to akurat przyszła pani pytać o czipowanie. U nas czyli w Rudzie Śląskiej obecnie akcja czipowania jest wstrzymana, ale tylko do czasu kiedy miasto wypłaci weterynarzom za poprzednią akcję czyli prawdopodobnie po 10 stycznia. Na darmowe czipy u nas mają szanse jedynie psiaki z Rudy Śląskiej ale może w innych miastach też są takie akcje bezpłatnego czipowania.
Awatar użytkownika
jazooo
 
Posty: 1955
Rejestracja: 23 Gru 2011, 12:13
Miejscowość: Ruda Śląska

Re: Powszechny obowiązek czipowania psów

Postprzez jazooo » 27 Gru 2013, 21:20

Jeszcze tylko dodam, że marzec jest miesiącem taniej sterylizacji i za sterylkę płaci się symboliczną kwotę. :D
Awatar użytkownika
jazooo
 
Posty: 1955
Rejestracja: 23 Gru 2011, 12:13
Miejscowość: Ruda Śląska


Re: Powszechny obowiązek czipowania psów

Postprzez Jeszkowski » 24 Mar 2020, 09:21

Moim zdaniem taki powszechny obowiązek czipowania naszych zwierzaków to bardzo dobry pomysł. Przede wszystkim zyskalibyśmy większą kontrolę nad nimi, to szczególnie ważne w przypadku jak nasza pociecha się zgubi.
Jeszkowski
 
Posty: 1
Rejestracja: 24 Mar 2020, 09:19

Re: Powszechny obowiązek czipowania psów

Postprzez Marabowicz » 27 Kwi 2020, 13:21

No wydaje mi się to dobrym pomysłem, szczególnie jak się piesek zgubi.
Marabowicz
 
Posty: 6
Rejestracja: 27 Kwi 2020, 13:16

Następna

Wróć do Psy i prawo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron