Fundacja AST Fundacja AST

przewóz amstafa z Pl do UK

Tematy związane z przepisami prawnymi.

Re: przewóz amstafa z Pl do UK

Postprzez katepat2 » 04 Gru 2011, 13:30

i jak tam Ewela Wasze sprawy? czytałam na innym wątku, że sprowadzasz sunię do UK, czy kontaktowałaś się już z DEFRA?

jakiś czas temu sama zwracałam sie do nich z zapytaniem o możliwość wwozu rodowodowej suki AST do UK i otrzymałam info:

Good Morning

You will need to compare your dog with the guidance on our website to see if your dog has the same physical and behavioural characteristics as the Pit Bull Terrier type. From this information you will need to make the decision as to whether or not you bring your dog to the UK.

You cannot get pre-clearance to enter the UK with your dog. If you do bring your dog to the UK and it decided that it does have characteristics of the prohibited type your dogs will not be allowed entry into the UK.
http://www.defra.gov.uk/animalh/quarant ... usdogs.htm

We do advise not to bring American Staffordshire terriers into the UK, if you are unsure do not travel with the animal.

Regards
Pets Helpline


Aktualnie ww. link nie działa, więc może rzeczywiście coś się zmieniło?

Jednak tekst tu na stronce nie jest zbyt optymistyczny
http://www.direct.gov.uk/en/HomeAndComm ... /DG_180098

Any dog can be a danger to the public, but certain types of dogs are banned in the UK. If you own an unregistered banned dog you are committing a criminal offence. Find out which dogs are banned and what can happen if you illegally own a banned dog.

In addition, the ownership of certain types of dog is banned:

* Pit Bull Terrier
* Japanese Tosa
* Dogo Argentino
* Fila Braziliero

Pit Bull type dogs

Pit Bull types may include the following dog breeds:

* American Staffordshire Terriers
* Irish Staffordshire Terriers
* Irish Blue or Red Nose

Some kinds of American Bulldogs have been found to be Pit Bull types.

If your dog is a banned type, it can be seized even if it isn’t acting dangerously

Once seized, your dog will be kept by police until a decision is reached on whether it needs to be destroyed or released. This could take several weeks or months. You won’t be allowed to visit your dog.

daj proszę znać co sama ustaliłaś, byłoby pięknie, gdyby prawo się zmieniło...
ImageImageImage
[*] Goldie 04.07.1997-08.08.2009
nic już nie jest takie samo... do zobaczenia Słoneczko
Awatar użytkownika
katepat2
 
Posty: 235
Rejestracja: 11 Paź 2011, 08:46
Miejscowość: Górny Śląsk

Re: przewóz amstafa z Pl do UK

Postprzez ewela » 12 Gru 2011, 20:53

Witam,
Jeszcze nigdzie nie pisałam ani nie dzwonilam, zrobię to po nowym roku, ponieważ od stycznia ma zmniejszyć się dlugosc kwarantanny i chce się upewnić czy aby napewno to już.
Mi wyraźnie odpisano na mail ze American Staffordshire Terier nie jest rasa zabroniona w UK, wiec tego maila napewno zabiore z sobą, oczywiście pod tym napisano, ze jeśli pies jest podobny to pit bulla moge mieć problemy. Tylko w tym momencie przychodzi duzo pytań jakie to są cechy? Red Nose napewno nie zostałby wpuszczony.
Moja Rox nie ma cietych uszu wiec myśle ze to wpłynie bardziej na nasza korzyść, ponieważ nie widziałam tu jescze nigdy takich psow z przycietymi uszami. Wszystko tak naprawdę zależy od strażnika, który będzie oglądał psa i to on zadecyduje czy pies jest podobny do pitbula czy tez nie.
Tak jak dziewczyny pisały wyżej rodowód bardzo się przyda.
Czytałam o kilku przypadkach astow przewożonych jako mieszance, przez granice przejechaly, ale pózniej było niezbyt ciekawie. Jeden pod groźba uspienia musiał zostać przewieziony z powrotem do Pl, kolejny przypadek to pies zagryzl kota kiedy zjawiła się policja aby uśpić 'mieszanca', właściciel tłumaczył ze to amstaff w odpowiedzi dostał, to ze nie ma papierów potwierdzających tego, ze tak jest.
Jest cieżko napewno i trzeba się z tym liczyć, ze wszystko może się zdarzyć nie wpuszczenie do kraju czy deportacja.
Dam znać tylko jak się czegoś dowiem.
ewela
 
Posty: 129
Rejestracja: 17 Lis 2011, 03:26
Miejscowość: UK

Re: przewóz amstafa z Pl do UK

Postprzez Piotr » 16 Sty 2012, 03:04

Nie ma sie czego bac jestem w Londynie dokladnie tydzien i mnostwo tutaj staffow amstafow i ich mieszancow dzisiaj widzialem z 7 ... i z tego co mowia wlasciele to mozna miec amstaffa pita staffa tylko nie wolno ciac uszu a tak to bez problemu ... tutaj prawo mozna roznie interpretowac wiec tutaj nie ma problemu z tym:)
a i tylko w Polsce jest mit psa mordercy...
wlsciciele tutaj byli zdziwieni
Piotr
 
Posty: 416
Rejestracja: 05 Lip 2011, 12:14

Re: przewóz amstafa z Pl do UK

Postprzez ewela » 16 Sty 2012, 13:45

astow widziałam kilka, pitow jeszcze mniej a stafiki i bulteriery to psy angielskie wiec one bez problemowo moga przekraczać granice, a o to tylko tu chodzi żeby sie przedostać i spokojnie żyć, bo napewno pierwsze miesiące będę troszkę nerwowe rownież ;) A owszem psy tych ras mozna spotkać w Anglii często, ale to są psiaki zakupione w Anglii a nie transportowane z PL, pozatym jednemu sie uda przewieźć a drugiemu nie ..
środa/ czwartek zadzwonie do Defry i popytam o te nowe przepisy i dam znać oczywiście.
ewela
 
Posty: 129
Rejestracja: 17 Lis 2011, 03:26
Miejscowość: UK

Re: przewóz amstafa z Pl do UK

Postprzez katepat2 » 16 Sty 2012, 23:18

dzięki Ewela, koniecznie to sprawdz przed wyjazdem i napisz jak czegoś się dowiesz
ImageImageImage
[*] Goldie 04.07.1997-08.08.2009
nic już nie jest takie samo... do zobaczenia Słoneczko
Awatar użytkownika
katepat2
 
Posty: 235
Rejestracja: 11 Paź 2011, 08:46
Miejscowość: Górny Śląsk

Re: przewóz amstafa z Pl do UK

Postprzez Piotr » 29 Mar 2012, 00:07

Prosze bardzo strona polecona przez Brytyjska Policje
http://www.direct.gov.uk/en/HomeAndComm ... /DG_180098
Piotr
 
Posty: 416
Rejestracja: 05 Lip 2011, 12:14

Re: przewóz amstafa z Pl do UK

Postprzez ewela » 14 Wrz 2012, 00:50

No więc tak .. jesteśmy już w UK, dotarlysmy dziś przed południem - cieszę sie na maxx chociaż jestem jeszcze dalej troche niepewna czy będzie ok no ale mam nadzieje ze będzie jak najbardziej pozytywnie.
Cała podroz ogólnie przebiegła bezproblemowo, we Francji sprawdzenie psiaka - nie wzbudziła jako takiego zainteresowania, został sprawdzony paszport i chip no i po wszystkim. Pózniej kontrola mojej osoby przed wjechaniem do pociągu (jechalysmy tunelem)- Roxy oczywiście obszczekala straznikow :oops: i koniec - tak to mniej wiecej wyglada.
W paszporcie i w chipie była wpisana rasa American Staffordshire Terrier.
Mega duzo stresu podczas jazdy, tysiące myśli w stylu co będzie jeśli .. ale jest na plus
Roxy odsypia teraz cała podroz - prawie w ogóle nie spała. No i musi oswoić sie z cała sytuacja i nowym otoczeniem.
ewela
 
Posty: 129
Rejestracja: 17 Lis 2011, 03:26
Miejscowość: UK

Re: przewóz amstafa z Pl do UK

Postprzez ewela » 24 Lis 2012, 05:28

Mija drugi miesiąc jak już tu jesteśmy obie co mnie niezmiernie cieszy. Nie ukrywam ze każdy dzień jest ciut nerwowy ale powoli sie oswajamy. Była wizyta u weta - sprawdzenie czipu, sterylka. Wszystko dobrze jak do tej pory, ale uważamy żeby sie nic niepokojącego nie wydarzyło. Chociaż Roxy obszczekala sąsiadke - była bez smyczy i myślałam ze będzie krucho. Jakoś nam sie upieklo.Pozatym Roxy zwraca na siebie sporo uwagi przez swoje gabaryty ( jest spora ) oraz umieszczenie ( rudo biała) zawsze mówię ze to stafford ale mało kto nam wierzy.
Moim zdaniem da sie przywieźć tu amstaffa i z nim żyć tylko psiak musi byc w miarę spokojny. Roxy nie ma obcietych uszu co jest jak najbardziej na plus.
To dopiero drugi miesiąc i mam nadzieje ze pozostanie jak jest teraz - spokojnie bez żadnych niepokojących sytuacji.
Pozdrawiamy
Ewelina & Roxy
ewela
 
Posty: 129
Rejestracja: 17 Lis 2011, 03:26
Miejscowość: UK

Re: przewóz amstafa z Pl do UK

Postprzez manka » 22 Wrz 2013, 14:21

Mam sunie mix asta chce ją zabrać do UK jak wygląda teraz prawo transportu psiaka, kwarantanna obowiązuje, jakie dokumenty są potrzebne ?
Awatar użytkownika
manka
 
Posty: 27
Rejestracja: 11 Cze 2012, 00:34
Miejscowość: Bełchatów

Re: przewóz amstafa z Pl do UK

Postprzez pchelka1989 » 22 Wrz 2013, 17:44

To ciekawe ... My w przyszłości ( w ciągu roku, może dwóch ) chcemy wyjechać do UK i jestem załamana tym co czytam. Azja w ogóle nie jest spokojna i to znaczy, że mogę mieć z nią problem?? :(
30.03.2013 Azja jest z nami :)

"A Ty w oczy patrzysz i łeb przekrzywiasz, jakbyś chciał zrozumieć mnie lepiej
I w ogień skoczyłbyś za mną, choć jestem tylko człowiekiem"
Awatar użytkownika
pchelka1989
 
Posty: 369
Rejestracja: 25 Mar 2013, 19:18
Miejscowość: Włocławek

PoprzedniaNastępna

Wróć do Psy i prawo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

cron