Fundacja AST Fundacja AST

Złe warunki przetrzymywania psów

Tematy związane z przepisami prawnymi.

Złe warunki przetrzymywania psów

Postprzez Baja » 19 Cze 2012, 14:01

Witam,

nie wiedziałam w jakim dziale opisać mój problem, więc jeśli będzie coś nie tak to proszę o przeniesienie.

Chciałabym się dowiedzieć od Was co mogę zrobić w sytuacji, którą zaraz opiszę.

A mianowicie jakiś rok temu zmienili mi się sąsiedzi, kupili pieska - krzyżówka labka - psem się zajmowali dopóki nie urodziło się dziecko (typowe zachowanie większości ludzi), zima psiaka chowali chyba w szopce :/ cały czas byliśmy pewni, że śpi w domu.
Pół roku temu Państwo dorobili się kolejnego psa, niby na przechowanie, ale nadal u nich jest, psiak to jakiś mieszaniec. Oba psiaki są sympatyczne, brak agresji, szczekają tylko na obcych jak się kręcą przed płotem.

Państwo postanowili zrobić dla psiaków kojec, bo dom mały i małe dziecko to po co im jeszcze psy. Kojec zrobili, ale warunków to te psy nie mają za dobrych.

Jak sąsiedzi wyjechali na 2 dni, psy ujadały więc poszłam na kontrole i to co zobaczyłam przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Kojec jest bardzo mały, brak budy, a psy są dwa, kawałek kojca jest zadaszony, ale jak deszcz zacina to na pewno są mokre. Ponadto śpią na ziemi, bo nic innego tam nie mają, załatwiają się w jednym rogu, który pewnie nie jest sprzątany tylko zasypywany. Karma sucha wysypywana jest na wieko od jakiejś beczki, wody ostatnio nie miały w ogóle bo chyba w złości pogryzły wiadro, jak im zaniosłam jedzenie to jadły jak dzikie.

Psy myślę, że tak od 2 miesięcy nie były chyba z kojca wypuszczane, o spacerach to w ogóle mogą zapomnieć. Powód dla którego nie są wypuszczane to po prostu kopanie dziur i niszczenia krzaczków, ale to są młode psy, które można nauczyć i przypilnować, ale sąsiedzi chyba maja to głęboko gdzieś. Młoda suczka- mieszaniec, znajdzie sobie nie raz jakieś wyjście i im ucieka, ale wiadomo nie ucieknie im na dobre, przybiegnie tylko na jedzenie lub wodę i wraca do tej drugiej suczki.

Wczoraj znowu był bunt młodej bo uciekała im co chwilę, w nocy w czasie burzy biedne siedziały w tym swoim pseudo kojcu, o 3 nad ranem cały czas było słychać szczekanie, więc moja mama poszła sprawdzić co się dzieję, a tu młoda stoi na początku lasu i szczeka, cała mokra i obłocona. Sąsiedzi nawet się nie zainteresowali dlaczego ich pies tak hałasuję.

No i teraz najważniejsze pytanie do Was co mogę zrobić, aby poprawić warunki tym pieską, ponieważ wiem, że rozmowa z sąsiadami nic nie da, to myślimy nad jakimś telefonem do straży miejskiej bądź do TOZ-u, tylko nie wiem czy to coś da :/ Chciałabym żeby Ci cudowni sąsiedzi w końcu się obudzili i zrobili jakąś budę i żeby te psy miały okazję się rozruszać, a nie gnić w tym kojcu. No i przede wszystkim żeby teraz w te ciepłe dni miały stały dostęp do wody.

Jak to sobie myślę, że one mają chyba gorzej niż psy w schronisku - zero spacerów, zero głaskania i czułości od człowieka, a są takie fajne psiaki. Jestem też ciekawa czy psy posiadają jakiekolwiek szczepienia. Młoda suczka ma na pewno jakiś problem z kręgosłupem lub biodrami bo strasznie krzywo chodzi.

Trochę się rozpisałam, ale mam nadzieję, że ktoś mi podpowie co mogę w tej sprawie zrobić.
Awatar użytkownika
Baja
 
Posty: 33
Rejestracja: 09 Lis 2011, 15:31
Miejscowość: Rogoźno

Re: Złe warunki przetrzymywania psów

Postprzez Aneta_M » 21 Cze 2012, 19:10

Dzwoń do TOZu nie ma na co czekać, szkoda psów.
Awatar użytkownika
Aneta_M
 
Posty: 1375
Rejestracja: 28 Cze 2011, 16:24
Miejscowość: B-stok

Re: Złe warunki przetrzymywania psów

Postprzez lemon1616 » 28 Wrz 2012, 11:29

Jak najbardziej musisz zadzownic do Tozu bo szkoda psów po prostu..
lemon1616
 
Posty: 2
Rejestracja: 28 Wrz 2012, 11:28

Re: Złe warunki przetrzymywania psów

Postprzez babyjane » 20 Sty 2013, 15:41

Skontaktuj się z TOZ'em lub fundacją która działa w Twojej miejscowości
Miracle Ast Team
Titanium Narcotic

viewtopic.php?f=12&t=1728&start=90
Borynioo <3
Awatar użytkownika
babyjane
 
Posty: 606
Rejestracja: 17 Kwi 2012, 18:23
Miejscowość: Jelenia Góra

Re: Złe warunki przetrzymywania psów

Postprzez marzena2564 » 21 Sty 2013, 19:24

trzeba jak najszybciej zgłosic , :!: te psy zostały same sobie ,nie mają schronienia ,wody , nie mają nic , ci ludzie i tak się nie ockną bo powiem brzydko one spełniają rolę dzwonka , te stworzenia nie wytrzumają dlugo pomoc potrzebna zaraz :shock: :oops: CO ZA LUDZIE :?: TO NIE LUDZIE TO :twisted: :twisted: :twisted:
Awatar użytkownika
marzena2564
 
Posty: 377
Rejestracja: 04 Sty 2012, 11:17

Re: Złe warunki przetrzymywania psów

Postprzez Bi7gr21 » 13 Kwi 2020, 19:10

to trzeba zgłaszać dalej.
-
praca w sprzedaży
Bi7gr21
 
Posty: 1
Rejestracja: 13 Kwi 2020, 18:47

Re: Złe warunki przetrzymywania psów

Postprzez Marabowicz » 27 Kwi 2020, 13:21

Takie coś powinno być od razu zgłaszane na policję.
Marabowicz
 
Posty: 6
Rejestracja: 27 Kwi 2020, 13:16

Re: Złe warunki przetrzymywania psów

Postprzez Bolibonowski » 10 Wrz 2020, 14:40

No niestety często jest tak, że ludzie przetrzymują psy w złych warunkach. Generalnie nie wiem po co to robią skoro mają zamiar robić tak, żeby cierpiały...
Bolibonowski
 
Posty: 1
Rejestracja: 10 Wrz 2020, 14:39

Re: Złe warunki przetrzymywania psów

Postprzez WincentusieK » 11 Wrz 2020, 11:38

Najlepiej gdzieś coś takiego zgłosić :)
WincentusieK
 
Posty: 4
Rejestracja: 11 Wrz 2020, 11:35

Re: Złe warunki przetrzymywania psów

Postprzez Czontenowski » 19 Paź 2020, 13:37

Nie wiem gdzie są odpowiednie władze, które powinny interweniować w takim momencie. Ostatnio w mojej okolicy znaleziono takie schronisko i to były dramatyczne wręcz warunki.
Czontenowski
 
Posty: 1
Rejestracja: 19 Paź 2020, 13:32

Następna

Wróć do Psy i prawo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

cron