Fundacja AST Fundacja AST

Czy media są obiektywne ?

Linki do ciekawych artykułów.

Czy media są obiektywne ?

Postprzez Jok » 31 Maj 2011, 17:51

Codziennie w internecie znajduję wiadomosci z lokalnych gazet o pogryzieniu dziecka przez psa. Z tych wiadomosci wynika, że gryzą pieski różnych ras. Dlaczego media podają, zaraz jak pies jest w typie bulowatego ? A w innych przypadkach nie są chętne do takich informacji... O co tutaj chodzi ? Mam podejrzenia, że o cichą zmowę.
Jok
 
Posty: 593
Rejestracja: 28 Lis 2010, 17:01
Miejscowość: Opole

Re: Czy media są obiektywne ?

Postprzez Książę » 31 Maj 2011, 18:20

To po prostu wygodne. Rasa hodowana stricte do walk, wygląda imponująco, agresywnie, emanuje siłą. Podobnie w mentalności ludzi każdy trenujący sport walki człowiek to tępak tętniący agresją.
Z resztą, wymieniajmy dalej: każdy kibic piłkarski to bandyta, każdy czarnoskóry to nierób, każda blondynka jest głupia, Żydzi knują ogólnoświatowy spisek, każdy artysta to zniewieściały wrażliwiec, kobiety są słabymi kierowcami, mężczyźni nie nadają się na opiekunki do dzieci... możnaby wymieniać jeszcze długo.
Stereotypy są wygodne, ponieważ zwalniają z obowiązku myślenia, zwalniają z obowiązku obserwacji i wyciągania wniosków, podają na tacy gotowe rozwiązanie. Rozwiązanie o tyle wygodniejsze gdy dotyczy spraw kontrowersyjnych. Rzecz nabiera kolorów, gdy używa się ich do wzbudzania sensacji, bez której media nie zarabiałyby.
Rozwijając myśl dalej. Ten materiał przedstawiany przez media kształtuje potem świadomość masy. Ostatecznie wiem tylko to co widziałem. W ten sposób powstaje w powszechnej świadomości mit psa-mordercy. W dłuższej perspektywie, to potrzeby i apetyty odbiorcy wpływają na treść tego, co mu się podaje (tak, żeby móc to sprzedać, bo jak każdy inny rynek mediów podlega prawom konkurencji).
Generalnie, jako właściciele i miłośnicy tych psów wpadliśmy z rozbiegu w sam środek samonapędzającego się koła. Teraz tylko pora na zasuwanie pod jego prąd i liczenie na to, że zatrzyma się za nami jak najwięcej osób.
Awatar użytkownika
Książę
 
Posty: 24
Rejestracja: 28 Kwi 2011, 17:29

Re: Czy media są obiektywne ?

Postprzez issabela » 01 Cze 2011, 14:25

Krzyś - bardzo dobrze to wyraziłeś:-)

Nam, posiadaczom TTB pozostała walka ze stereotypami i uświadamianie (przez odpowiedzialna opieke nad naszymi psami ) ze to wyjątkowe psy. Jest nas coraz więcej :-) i przyznam się Wam że ja odpoczywam w gronie "właścicieli morderców" bo to wyjatkowi ludzie ;)
Gorąco pozdrawiam wszystkich.
issabela
 
Posty: 579
Rejestracja: 08 Lis 2010, 20:45

Re: Czy media są obiektywne ?

Postprzez MaciejSkala » 25 Paź 2019, 14:23

media są obecnie bardzo surowe wobec wszystkich. staram się nie zwracać uwagi na hejterów, więc znajduję sposoby na odwrócenie uwagi. na przykład spróbuj tego, jeśli jesteś fanem gier i masz dość negatywności. Zawsze staram się rozpraszać grami
MaciejSkala
 
Posty: 1
Rejestracja: 25 Paź 2019, 14:15

Re: Czy media są obiektywne ?

Postprzez Polaterkowski » 24 Sty 2020, 13:07

Moim zdaniem media niestety nie są obiektywne. Wydaje mi się, że w takich faktach powinni po prostu podać, że wydarzyło się x i miało to następstwa y, a nie dorabiać do tego jeszcze jakąś otoczkę, a tym bardziej mówić czy to było dobre czy też nie. Nie oni są od tego, ale to tylko moje zdanie.
Polaterkowski
 
Posty: 1
Rejestracja: 24 Sty 2020, 13:05

Re: Czy media są obiektywne ?

Postprzez LillianRee » 07 Wrz 2020, 15:57

Niestety, ale nie obiektywnie. Wiadomości to ocena tego, co dzieje się oczami dziennikarza. Nie wszystkie wiadomości są nam przedstawiane w sposób neutralny. Zawsze jest coś, czego nie mówią do końca. Tylko kilka źródeł może dostarczyć stosunkowo kompletnej opinii na temat tego wydarzenia.
LillianRee
 
Posty: 1
Rejestracja: 07 Wrz 2020, 15:53

Re: Czy media są obiektywne ?

Postprzez praluna » 11 Wrz 2020, 13:10

Rasa z góry skazana na bycie czarną owcą wśród psów przez wygląd i walki... Z drugiej strony mam dwie znajome pary z bullowatymi. Jedni przyjacielscy i kochani, przygarnęli piesia i widać, że mają do niego serce. Druga para prezentuje się jako "przykładni obywatele", a bulla wzięli, bo, jak to mówią, wygląda groźnie i nikt nie przejdzie przez ogrodzenie... Ręce opadają :(
Z wielkim sercem do psów
Awatar użytkownika
praluna
 
Posty: 3
Rejestracja: 11 Wrz 2020, 12:58
Miejscowość: Krosno

Re: Czy media są obiektywne ?

Postprzez Abbot » 11 Wrz 2020, 22:18

Oczywiście, że nie są, teraz media mają być opiniotwórcze, a nie przekazywać fakty
Abbot
 
Posty: 1
Rejestracja: 11 Wrz 2020, 22:16

Re: Czy media są obiektywne ?

Postprzez Scat » 22 Wrz 2020, 22:31

Media są obecnie czysto opiniotwórcze, a nie informacyjne..
Scat
 
Posty: 1
Rejestracja: 22 Wrz 2020, 22:28

Re: Czy media są obiektywne ?

Postprzez Wokulski » 10 Lis 2020, 12:46

Nie są i nie będą już nigdy, teraz media mają tworzyć obraz rzeczywistości, a nie przedstawiać go takim jaki jest
Wokulski
 
Posty: 1
Rejestracja: 10 Lis 2020, 12:42

Następna

Wróć do Literatura, internet, TV

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron