Fundacja AST Fundacja AST

Książki warte polecenia ...

Linki do ciekawych artykułów.

Re: Książki warte polecenia ...

Postprzez mario1985-m1 » 12 Lip 2011, 15:35

ale dzięki za linki bo też nie wiedziałam że można książki ściągnąć ;)
Awatar użytkownika
mario1985-m1
 
Posty: 374
Rejestracja: 06 Kwi 2011, 20:47
Miejscowość: gdańsk

Re: Książki warte polecenia ...

Postprzez Piotr » 12 Lip 2011, 18:34

wiesz każdy przeczyta wybierze to co bedzie uważał za słuszne:) a to zawsze inny punkt widzenia:)
Piotr
 
Posty: 416
Rejestracja: 05 Lip 2011, 12:14

Re: Książki warte polecenia ...

Postprzez Aneta_M » 13 Lip 2011, 10:38

Wczoraj zaczęłam czytać John Fisher - Okiem psa. Przeczytałam już prawie połowę. I nie podobają mi się niektóre rzeczy które tam pisze, np. żeby psa nie wpuszczać na łóżko, nie dawać mu jeść pierwszemu i nie przepuszczać go pierwszego w drzwiach bo wtedy uważa się za Alfę i będzie nami rządzić i nas ustawiać :? Uważam to za kompletną bzdurę.
Awatar użytkownika
Aneta_M
 
Posty: 1375
Rejestracja: 28 Cze 2011, 16:24
Miejscowość: B-stok

Re: Książki warte polecenia ...

Postprzez Piotr » 13 Lip 2011, 11:33

Ale sie wzielas ostro!
w tydzien wszystkie przeczytasz:)
Cos czuje ze to co Ci sie nie podoba w tej ksiażce to Twoj pies własnie robi:)
Na łozko może wejść kiedy go zaprosisz:)
a co do jedzenia mysle ze ma racje tak samo jak i do wychodzenia:)
jak Mój chce wyjsc na dwór podchodze do drzwi i on juz sam sie odsuwa siada na środku dywanu ja wychodze pierwszy poczekam troche żeby nauczył sie cierpliowsci i wtedy go wołam na zewnatrz i tak samo z wpuszczaniem do domu:) siedzi uszy opuszczone i sie patrzy i czeka;p
a dawanie jesc to prosta sprawa;p
nie pozwalam mu siedziec koło Mnie i liczyc ile zjadłem... karze mu iśc do kuchni stamtąd też Mnie widzi ale juz nie żebrze ... poźniej on dostaje:)
Piotr
 
Posty: 416
Rejestracja: 05 Lip 2011, 12:14

Re: Książki warte polecenia ...

Postprzez Aneta_M » 13 Lip 2011, 13:13

Piotr napisał(a):Ale sie wzielas ostro!
w tydzien wszystkie przeczytasz:)
Cos czuje ze to co Ci sie nie podoba w tej ksiażce to Twoj pies własnie robi:)
Na łozko może wejść kiedy go zaprosisz:)
a co do jedzenia mysle ze ma racje tak samo jak i do wychodzenia:)
jak Mój chce wyjsc na dwór podchodze do drzwi i on juz sam sie odsuwa siada na środku dywanu ja wychodze pierwszy poczekam troche żeby nauczył sie cierpliowsci i wtedy go wołam na zewnatrz i tak samo z wpuszczaniem do domu:) siedzi uszy opuszczone i sie patrzy i czeka;p
a dawanie jesc to prosta sprawa;p
nie pozwalam mu siedziec koło Mnie i liczyc ile zjadłem... karze mu iśc do kuchni stamtąd też Mnie widzi ale juz nie żebrze ... poźniej on dostaje:)



Bajer na łóżko/kanapy/fotele nie ma wstępu (ale i tak słowa autora co do tych rzeczy uważam za głupotę).
Jeść dostaje raz pierwszy, raz drugi bo ja różnie jem, nigdy o stałych godzinach a on o wyznaczonych- o 9.00 i 16.00. O jedzenie czasem żebrze, czasem nie.
W drzwiach sytuacja też wygląda różnie. Wychodząc na spacer Bajer pierwszy pcha się do drzwi, bo nie może się doczekać wyjścia. Gdy wracamy przeważnie wchodzi za mną, bo do domu mu się nie spieszy.

Dodatkowo autor tej książki jako dobrą karmę poleca Eukanubę :? z którego roku to książka? Zapewne została napisana, gdy Eukanuba była jeszcze dobrą karmą, ale już nie jest, ale ludzie czytający tą książkę o tym nie wiedzą.
Awatar użytkownika
Aneta_M
 
Posty: 1375
Rejestracja: 28 Cze 2011, 16:24
Miejscowość: B-stok

Re: Książki warte polecenia ...

Postprzez Piotr » 13 Lip 2011, 13:22

Jak juz przeczytasz wszystkie bedziesz klnąć na mnie ze takie wstawiłem:D
Piotr
 
Posty: 416
Rejestracja: 05 Lip 2011, 12:14

Re: Książki warte polecenia ...

Postprzez Aneta_M » 13 Lip 2011, 15:15

Piotr napisał(a):Jak juz przeczytasz wszystkie bedziesz klnąć na mnie ze takie wstawiłem:D


haha nie no przeczytać nie zaszkodzi, każdy wyciągnie z tego swoje wnioski, niektórzy się zgodzą inni nie ;)
Awatar użytkownika
Aneta_M
 
Posty: 1375
Rejestracja: 28 Cze 2011, 16:24
Miejscowość: B-stok

Re: Książki warte polecenia ...

Postprzez Piotr » 13 Lip 2011, 15:33

dokladnie:)
zawsze sie czgos nowego człowiek dowie:)
a sama korzysc dla 4 nogów
Piotr
 
Posty: 416
Rejestracja: 05 Lip 2011, 12:14

Re: Książki warte polecenia ...

Postprzez Aneta_M » 13 Lip 2011, 18:08

I jeszcze to w książce Fishera mnie rozwaliło "Ciągnięcie na smyczy jest typowym i właściwym wszystkim psom przejawem dominacji." :roll:
Mój pies ciągnie na smyczy, ale na pewno nade mną nie dominuje.
Awatar użytkownika
Aneta_M
 
Posty: 1375
Rejestracja: 28 Cze 2011, 16:24
Miejscowość: B-stok

Re: Książki warte polecenia ...

Postprzez Piotr » 13 Lip 2011, 18:50

mojego ostatnio zacząłem uczyc chodzenia przy nodze i wychodzi mu lekko tylko wystarczy sciagnac smycz jak sie zapomni
a bez smyczy chodzi za mna a kiedy chce wyprzedzac jest EJ i nie wyprzedza ... a do przodu idzie tylko wtedy kiedy mu pozwole ... no i te kamienie;D
Piotr
 
Posty: 416
Rejestracja: 05 Lip 2011, 12:14

PoprzedniaNastępna

Wróć do Literatura, internet, TV

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

cron