Fundacja AST Fundacja AST

Kalendarz fundacyjny 2013 - zbieramy foty!

Kalendarz fundacyjny 2013 - zbieramy foty!

Postprzez blue.berry » 29 Sie 2012, 09:47

Ponieważ nie każdy musi zaglądać do Aktualności, również tutaj zamieszczam info na temat kalendarza na rok 2013. Uzgodniliśmy, że będzie on oparty o ten sam pomysł, co poprzednie czyli mnóstwo zdjęć psiaków, zarówno fundacyjnych jak i Waszych.

Zapraszam do wysyłania zdjęć waszych podopiecznych do mnie na maila blue.berry@wp.pl (po zapoznaniu się z dalszym tekstem).
Tradycyjnie w wyborze zdjęć pierwszeństwo będą miały psiaki fundacyjne i adoptowane, ale jak dobrze wiecie załapać się może i największy rasowiec. Oczywiście nie mogę obiecać, że w kalendarzu pojawią się wszystkie psy, jakich zdjęcia dostanę – wiele zależy od projektu, jakości zdjęć i mojego fikumiku.

Wielką mam prośbę przy wysyłaniu zdjęć o trzymanie się poniższych zaleceń / wytycznych / próśb:

1. Proszę o przesyłanie zdjęć niepoprawianych w programach graficznych.
Bez obróbki, poprawek, napisów, podpisów, sztucznego powiększania.

2. Zdjęcia, które przesyłacie idą do druku – aby dało się je ładnie wydrukować muszą mieć odpowiednią wielkość. Minimalna wielkości to 1200 x 1700 pikseli (inaczej ok. 10x15 cm w rozdzielczości 300 dpi). Nie przysyłajcie zdjęć wielkości internetowej – szkoda waszego czasu a i oszczędzicie mi zgrzytów później, kiedy widzę zdjęcie, które w temacie jest cudne, ale jakość uniemożliwia jego wykorzystanie.

3. Zdjęcia, które przesyłacie idą do druku, – aby dało się je ładnie wydrukować muszą mieć odpowiednią jakość. Oczywiście mam możliwość pewnej korekty zdjęcia – wykadrowania, poprawy kolorów, kontrastu, podostrzenia. Ale nawet najlepszy grafik nie czyni cudów. Nie wysyłajcie zdjęć ewidentnie nieostrych, ewidentnie złej jakości, czy takich gdzie psiaki np. mają oczy zmasakrowane lampą błyskową.

3. Zlitujcie się nade mną i opisujcie zdjęcia. Najlepiej w ich tytułach, czyli Zosia1, Zosia2, ZosiaiCzesia. Ułatwicie mi pracę i dzięki temu uniknę potencjalnych błędów w imionach.

4. W mailu z przesłanymi zdjęciami bardzo proszę o:
a) podanie imienia psa,
b) imienia i nazwiska fotografa/ów zdjęć (oraz dla porządku poproszę również o imię i nazwisko właściciela).
[Jeśli nie jesteście fotografem waszego psa to musicie zapytać się fotografa czy zgadza się na umieszczenie jego zdjęć w takim kalendarzu. Jeśli na zdjęciach są ludzie (i nie jesteście to wy lub wasza rodzina) to musicie dopytać się czy owi ludzie zgadzają się na publikację ich wizerunku w kalendarzu.]
c) jeśli pies jest adoptowany to też bardzo proszę o takie info (np. adoptowany ze schroniska, przygarnięty znaleziony itd). chciałabym ponownie w kalendarzu pokazywać jak świetne są psiaki "z odzysku".
d) proszę też o zatytułowanie maila imieniem psa.

5. Dokonajcie selekcji przed wysyłką. Rzućcie okiem na poprzednie kalendarze:
2012 http://www.fundacja-ast.pl/pl/fundacja/ ... ndarz-2012
2011 http://www.fundacja-ast.pl/pl/fundacja/ ... ydarzenie1
2010 https://picasaweb.google.com/1063368946 ... ndarz_2010
Trafiają do nich zdjęcia ciekawe, zabawne, romantyczne, melancholijne, zwariowane, piękne, ujmujące za serce (jak również dobrej jakości, czyli patrz punkt 2 i 3). Wszyscy chcemy przez następny rok cieszyć oczy czymś wyjątkowym. I niech wybrane przez was zdjęcia będą właśnie wyjątkowe.

6. Zdjęcia proszę wysyłać (po uwzględnieniu punktów 1-5) do mnie blue.berry@wp.pl
Skrzynka wytrzyma naprawdę dużo. Przyjmijmy, że macie czas do 31 września.
Awatar użytkownika
blue.berry
Moderator
 
Posty: 671
Rejestracja: 14 Gru 2010, 16:23

Re: Kalendarz fundacyjny 2013 - zbieramy foty!

Postprzez Kaczuszka26 » 04 Wrz 2012, 21:25

Zdjęcia wysłane :D
Kaczuszka26
 
Posty: 1
Rejestracja: 16 Sie 2012, 16:06
Miejscowość: Poznań

Re: Kalendarz fundacyjny 2013 - zbieramy foty!

Postprzez blue.berry » 19 Wrz 2012, 11:08

kochani - wiem, że czas na wysyłkę był do końca września, ale ja już dostałam tak dużo zdjęć, że już zamykam kramik, bo chciałabym już zacząć składać kalendarz. bardzo Wam dziękuję za wszystkie przesłane foty.
Awatar użytkownika
blue.berry
Moderator
 
Posty: 671
Rejestracja: 14 Gru 2010, 16:23


Wróć do Śmietnik

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron