Fundacja AST Fundacja AST

Off topic z Megi

Re: Off topic z Megi

Postprzez Dominikad.1989 » 08 Wrz 2013, 12:34

Mi też, co za typy, nadal nic nie dociera do nich...
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą, twoim psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój, wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie"
Awatar użytkownika
Dominikad.1989
 
Posty: 1014
Rejestracja: 08 Wrz 2012, 13:39

Re: Off topic z Megi

Postprzez babyjane » 08 Wrz 2013, 12:43

"dzieci płaczą za psem... " eh rodzice też bo stracili źródło dochodu...

Szkoda tych maluszków, powinno się wszystkim tym którzy stanęli w obronie poprzednich opiekunów Megusty odebrać zwierzęta, jak mogli się przyglądać cierpieniu tej suni przez tyle czasu i nie widzieli w tym nic złego to nie zasługują na to, aby być opiekunami żadnego z psów...
Miracle Ast Team
Titanium Narcotic

viewtopic.php?f=12&t=1728&start=90
Borynioo <3
Awatar użytkownika
babyjane
 
Posty: 606
Rejestracja: 17 Kwi 2012, 18:23
Miejscowość: Jelenia Góra

Re: Off topic z Megi

Postprzez Spinka » 08 Wrz 2013, 13:22

Zerknęłam sobie na tablicę, a tam takie ogłoszenie:
http://tablica.pl/oferta/maly-piesek-do ... 0e478fb71e
23.07.2013 - Megusta dołącza do rodziny
Awatar użytkownika
Spinka
 
Posty: 553
Rejestracja: 24 Lip 2013, 11:30
Miejscowość: Poznań

Re: Off topic z Megi

Postprzez babyjane » 08 Wrz 2013, 13:28

Spinka napisał(a):Zerknęłam sobie na tablicę, a tam takie ogłoszenie:
http://tablica.pl/oferta/maly-piesek-do ... 0e478fb71e



ogłoszenie już nie jest dostępne :(
Miracle Ast Team
Titanium Narcotic

viewtopic.php?f=12&t=1728&start=90
Borynioo <3
Awatar użytkownika
babyjane
 
Posty: 606
Rejestracja: 17 Kwi 2012, 18:23
Miejscowość: Jelenia Góra

Re: Off topic z Megi

Postprzez Spinka » 08 Wrz 2013, 14:05

Był szczeniaczek ast i napisane wprost, że pan miał suczkę a sąsiad psa i skojarzyli w celach zarobkowych (cytuję). A ten ostatni się nie sprzedał. Lokalizacja: Kraków.
23.07.2013 - Megusta dołącza do rodziny
Awatar użytkownika
Spinka
 
Posty: 553
Rejestracja: 24 Lip 2013, 11:30
Miejscowość: Poznań

Re: Off topic z Megi

Postprzez wronka » 08 Wrz 2013, 14:13

W ciagu ostatnich dwóch tygodni w gdańskim schronisku najpierw wylądował karton z 4 szczeniakami pitbulla, potem 1 AST-owy podrostek (taki kilkumiesięczny), a kilka dni temu kolejny kartonik - znowu 4 2-miesięczne błękitne AST-ki. Te ostatnie ponoć jakiś czas temu były ogłaszane. Widać się nie sprzedały...
Ja nie wiem, co trzeba zrobić, aby wreszcie skończyć bezkarność rozmnażaczy. Przede wszystkim pewnie skutecznie zakwestionować legalność wszelkich Stowarzyszeń Hodowców Psów, Skorków i Gołębi Pocztowych, wszystkich oczywiście z rodowodem. Tylko komu na tym zależy... ech.
Image
Dino [*], Sharon [*], Jukon, Szerman
Awatar użytkownika
wronka
 
Posty: 1013
Rejestracja: 13 Maj 2013, 13:16
Miejscowość: Gdańsk

Re: Off topic z Megi

Postprzez Spinka » 08 Wrz 2013, 15:09

A gdyby każdego takiego ogłaszacza tablicowego zgłaszać policji? Czy naprawdę policja nic z tym nie zrobi?
23.07.2013 - Megusta dołącza do rodziny
Awatar użytkownika
Spinka
 
Posty: 553
Rejestracja: 24 Lip 2013, 11:30
Miejscowość: Poznań

Re: Off topic z Megi

Postprzez wronka » 08 Wrz 2013, 15:18

Problem w tym, że ogłaszacze albo są "zrzeszeni" i wtedy ich zwierzaki trafiają do działu z ceną (oczywiście legalnie, bo przecież są hodoffcami), albo nie są zrzeszeni i ogłaszają się w dziale "za darmo"(co też jest legalne) - jest to potem oczywiście odpowiednio weryfikowane na etapie rozmów telefonicznych lub spotkania: smycz w cenie 500zł plus szczeniak gratis.
Dopóki każdy może sobie zacząć działać jako Stowarzyszenie Hodowców albo Związek Hodowców i wydawać "rodowody" na lewo i prawo nic się raczej nie zmieni. Nie bardzo też wiadomo, komu takie akcje możnaby skutecznie zgłaszać...
Image
Dino [*], Sharon [*], Jukon, Szerman
Awatar użytkownika
wronka
 
Posty: 1013
Rejestracja: 13 Maj 2013, 13:16
Miejscowość: Gdańsk

Re: Off topic z Megi

Postprzez izuś_85 » 09 Wrz 2013, 08:45

ja zgłaszam takie ogłoszenia do weryfikacji administracji portalu
jak są wystawiane "za darmo" a jednak za 500zł (dzwonie czasem do takich głupków) to pisze do administracji ze oszust... "wystawia psy za darmo a chce kase ode mnie" haha
a jak psy wystawiane sa za 1000zł z takiego stowarzyszenia przyjaciół czegoś tam to pisze do adminów ze pies wcale rodowodu nie posiada i ze "w ZKWP mi powiedzieli że czyms takim mogę doope podetrzeć bo mnie z tym papierem na wystawy nie wezną bo kupiłam kundla"

:D


te szczeniaki błękitne też widziałam, wstawiałam link na żółte fo
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą, twoim psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój, wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie" - Anonim
Image
Awatar użytkownika
izuś_85
 
Posty: 715
Rejestracja: 12 Cze 2013, 15:37
Miejscowość: Chorzów

Re: Off topic z Megi

Postprzez Mixon » 09 Sie 2022, 20:31

Bardzo ciekawe.

_____________
fotograf ślubny
Mixon
 
Posty: 74
Rejestracja: 19 Maj 2022, 01:15
Miejscowość: Tczew

Poprzednia

Wróć do Śmietnik

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

cron